RSS    .:::09.09.2010 :::.   

 


 

ОДЕСЬКА ОБЛАСНА РАДА

РІШЕННЯ

 Про затвердження Регламенту Одеської обласної ради V скликання

Із змінами і доповненнями внесеними рішенням обласної ради

від 23 лютого 2007 року № 209- V

від 6 червня 2008 року № 520- V

від 28 січня 2009 року № 753- V

від 20 березня 2009 року № 773- V

від 11 вересня 2009 року № 904-V

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 43 та частини 13 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обласна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Регламент Одеської обласної ради V скликання (додається).

2. Вважати такими, що втратили чинність, рішення обласної ради від 25 жовтня 2002 року № 69- ХХІV, від 4 квітня 2004 року № 439-ХХІV, від 12 серпня 2004 року № 496-ІV та від 4 травня 2005 року № 636-ІV.



Голова обласної ради                                                                  М.Л.Скорик



23 червня 2006 року

18-V



Додаток до рішення обласної ради

від 23 червня 2006 року № 18- V

Регламент Одеської обласної ради

1. Загальні положення

1.1. Одеська обласна рада (надалі - обласна рада) є представницьким органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст у межах повноважень, визначених Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами України. Обласна рада є юридичною особою, має корогву Одеської обласної ради, печатку із зображенням Державного Герба України і своєю назвою, рахунки в управлінні Державного казначейства України в Одеській області, самостійно володіє, користується та розпоряджається майном, необхідним для здійснення своєї діяльності, та несе відповідальність за свою діяльність.

1.2. Одеська обласна рада складається з депутатів, які обрані населенням Одеської області у багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками від обласних організацій політичних партій, виборчих блоків організацій політичних партій, які подолали 3-відсотковий бар’єр відповідно до виборчого законодавства, повноваження яких визнано і не припинено в установленому законом порядку.

До складу обласної ради входять рівні за своїми правами депутати обласної ради, з числа яких обирається голова ради та його заступники.

1.3. Загальний склад обласної ради визначається обласною радою попереднього скликання відповідно до чинного законодавства.

1.4. У разі дострокового припинення повноважень деяких депутатів, внаслідок чого до складу обласної ради входить менш як дві третини депутатів, до обрання необхідної кількості депутатів обласна рада вважається правомочною за наявності більше половини депутатів від загального складу обласної ради.

1.5. Строк повноважень обласної ради V скликання визначається чинним законодавством та складає п’ять років.

1.6. Регламент обласної ради – це нормативно-правовий документ, затверджений рішенням ради, що регулює порядок проведення її пленарних засідань, процедури окремих видів діяльності її органів, депутатів, посадових осіб обласної ради.

Регламент обласної ради набирає чинності з моменту прийняття рішення обласної ради про його затвердження і підписання головою обласної ради.

1.7. Регламент обласної ради затверджується рішенням обласної ради. Зміни та доповнення до Регламенту обласної ради вносяться у порядку, встановленому цим Регламентом.

1.8. Діяльність обласної ради, її органів, депутатів, посадових осіб ґрунтується на засадах гласності, законності, широкого залучення громадян до управління громадськими справами, відповідальності і підзвітності перед обласною радою утворених нею органів, обраних або призначених посадових осіб.

1.9. Обласна рада намагається досягти максимально узгодженої думки депутатів обласної ради під час підготовки та прийняття рішень.

З метою оперативного вирішення проблемних питань, узгодження шляхом консультацій та  переговорів позицій політичних сил, які представлені в обласній раді, більш ефективної роботи може створюватись погоджувальна рада Одеської обласної ради.

1.10. Одеська обласна рада на пленарному засіданні може прийняти звернення до мешканців області, а також від їх імені звернутися до органів державної влади і місцевого самоврядування України.

1.11. Одеська обласна рада, її органи та депутати, здійснюючи свої повноваження, поєднують державні та місцеві інтереси, постійно вивчають громадську думку, створюють умови для обговорення громадянами проектів рішень ради з найважливіших питань місцевого значення.

2. Депутати, посадові особи та органи обласної ради

2.1. Депутати обласної ради

2.1.1. Законодавчою базою діяльності депутатів обласної ради є Конституція України, закони України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні», інші закони, що регулюють депутатську діяльність.

2.1.2. Повноваження депутата обласної ради починаються з дня відкриття першої сесії обласної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів обласною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії обласної ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути достроково припинені у випадках, передбачених чинним законодавством.

2.1.3. Депутатам обласної ради видаються посвідчення депутата обласної ради та нагрудний знак «Депутат обласної ради».

2.1.4. Депутати обласної ради здійснюють свої повноваження на громадських засадах.

2.1.5. Участь у пленарних засіданнях обласної ради та її органів, виконання доручень обласної ради є підставою для звільнення депутата від виконання виробничих або службових обов’язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю, за рахунок обласного бюджету.

Іногородньому депутату обласної ради на час проведення сесії виплачуються добові у розмірі, передбаченому чинним законодавством.

2.1.6. Депутат обласної ради зобов'язаний брати участь у роботі сесій обласної ради, засіданнях постійної та інших комісій обласної ради, до складу яких він входить.

Поважною підставою для відсутності депутата на засіданнях Одеської обласної ради чи її органів вважається виконання ним у цей же час доручень ради чи її органів, хвороба, відпустка або службове відрядження.

2.1.7. У разі неможливості взяти участь у роботі сесії, депутат зобов'язаний письмово чи усно із зазначенням причин повідомити про це голову обласної ради або одного з його заступників, а про неможливість взяти участь у засіданні постійної чи іншої комісії - голову комісії у тому ж порядку.

Прізвища депутатів, які пропустили без поважних причин (або не повідомили про причини пропуску) п'ять засідань сесії чи постійної комісії обласної ради, за поданням постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування передаються керівнику організації політичної партії, виборчого блоку, за виборчим  списком якої він обирався.

2.1.8. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань обласної ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин доручень обласної ради чи її органів, обласна рада може звернутися до організації політичної партії, виборчого блоку, за виборчим списком якої він обирався, з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.

2.1.9. Депутат обласної ради має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях обласної ради, засіданнях постійної та інших комісій обласної ради, до складу яких він входить.

2.1.10. Депутат обласної ради має право відповідно до чинного законодавства обирати та бути обраним в органи обласної ради, вносити в усній чи письмовій формі пропозиції, зауваження та доповнення щодо питань, які обговорюються на сесії, ставити запитання, давати довідки, вносити проекти рішень і доповнення до них, а також користується іншими правами відповідно до чинного законодавства та цього Регламенту.

Депутат ради, який не входить до складу відповідного органу ради, може брати участь у його роботі з правом дорадчого голосу.

2.1.11. Депутат має право відповідно до чинного законодавства звернутися із запитом, зверненням чи запитанням до керівників обласної ради чи її органів, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на території області, а також до голови обласної державної адміністрації з питань, віднесених до відання обласної ради.

2.1.12. Для поширення зв’язків з виборцями, більш ефективного вирішення проблемних питань на місцях та на підставі пропозицій депутатських фракцій, узгоджених погоджувальною радою, може проводитися закріплення депутатів за містами та районами області. 

2.1.13. Депутат обласної ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями. Обласна рада визначає строки проведення звітів депутатів.

2.2. Депутатська етика

2.2.1. Депутат як представник інтересів територіальної громади та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики:

1) керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади;

2) не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях;

3) не принижувати честі й гідності виборців, інших депутатів, посадових і службових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій;

4) не розголошувати відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, інших відомостей з питань, що розглядалися на закритих засіданнях ради чи її органів і не підлягають за їх рішенням розголошенню, та відомостей, які стосуються таємниці особистого життя депутата місцевої ради або виборця, що охороняється законом, чи стали йому відомі у зв'язку з його участю в депутатських перевірках;

5) не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських фракцій, груп, окремих депутатів місцевих рад;

6) не приймати будь-яких гонорарів, подарунків, не отримувати винагород безпосередньо чи опосередковано за дії, пов'язані зі здійсненням ним депутатських повноважень.

2.3. Голова обласної ради

2.3.1. Голова обласної ради обирається обласною радою з числа її депутатів у межах строку повноважень обласної ради таємним голосуванням.

2.3.2. Повноваження, права та обов'язки голови обласної ради визначаються законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», іншими законами та цим Регламентом.

2.4. Перший заступник, заступник голови обласної ради

2.4.1. Обласна рада обирає з числа депутатів обласної ради таємним голосуванням у межах строку її повноважень першого заступника, заступника голови обласної ради.

2.4.2. Повноваження та обов'язки першого заступника, заступника голови обласної ради визначаються законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», іншими законами та розрядженням голови обласної ради.

2.5. Президія обласної ради

2.5.1. Обласна рада може утворити президію обласної ради.

2.5.2. Президія обласної ради діє на підставі Положення про неї, що затверджується обласною радою.

2.5.3. До складу президії обласної ради входять голова обласної ради, перший заступник, заступник голови обласної ради, голови постійних комісій обласної ради, уповноважені представники депутатських фракцій (груп).

2.6. Погоджувальна рада обласної ради

2.6.1. Обласна рада на своєму пленарному засіданні може утворити погоджувальну раду обласної ради.

2.6.2. Погоджувальна рада обласної ради діє на підставі Положення про неї, що затверджується обласною радою.

2.6.3. До складу погоджувальної ради входять голова обласної ради, перший заступник, заступник голови обласної ради, керівники депутатських фракцій.

2.7. Депутатські фракції

2.7.1. Депутати на основі єдності поглядів або партійного членства можуть об'єднуватися у депутатські фракції з чисельністю не менш як 5 депутатів.

2.7.2. Повноваження депутатських фракцій є похідними від повноважень депутата, передбачених Законом України «Про статус депутатів місцевих рад».

2.7.3. Членство депутата в депутатській фракції не звільняє його від персональної відповідальності за здійснення своїх депутатських повноважень.

2.7.4. Депутатські фракції не можуть утворюватися для захисту приватних, комерційних, професійних чи релігійних інтересів.

2.7.5. Порядок роботи депутатської фракції, умови вступу до неї та виходу депутата чи його виключення зі складу депутатської фракції визначаються самою фракцією.

2.7.6. Депутат може входити до складу лише однієї фракції.

2.7.7. Депутатська фракція може бути утворена у будь-який час протягом строку повноважень обласної ради даного скликання відповідно до вимог Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» за рішенням зборів депутатів, які виявили бажання увійти до її складу.

2.7.8. Кожна депутатська фракція повинна бути зареєстрована. Умовою реєстрації депутатської фракції є надходження до секретаріату сесії обласної ради письмового повідомлення про її створення, підписаного особисто депутатами, які виявили бажання увійти до складу депутатської фракції, із зазначенням назви депутатської фракції, її персонального складу та партійної належності членів фракції, даних про обрання керівника та уповноваженого представника  фракції.

Депутатська фракція набуває повноваження з моменту її реєстрації Одеською обласною радою і діє протягом визначеного нею періоду, але не більше ніж протягом строку повноважень обласної ради даного скликання.

2.7.9. Депутати, які входять до складу депутатської фракції, зі свого складу обирають особу, яка очолює депутатську фракцію.

2.7.10. На пленарному засіданні обласної ради керівник або уповноважений представник депутатської фракції повідомляє про створення депутатської фракції, про що робиться запис у протоколі сесії.

2.7.11. Про зміни у складі депутатської фракції її керівник або уповноважений представник письмово повідомляє голову обласної ради.

2.7.12. Діяльність депутатської фракції припиняється:

- у разі вибуття окремих депутатів, внаслідок чого її чисельність стає меншою, ніж встановлено цим Регламентом;

- у разі прийняття депутатами, які входять до її складу, рішення про розпуск депутатської фракції;

- після закінчення строку, на який депутати об'єдналися в депутатську фракцію, або строку повноважень ради.

Оголошення про припинення діяльності депутатської фракції робиться головуючим на наступному пленарному засіданні.

2.7.13. Депутатська фракція має право:

- на пропорційне представництво в постійних комісіях та тимчасових комісіях ради;

- попередньо обговорювати кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує рада;

- попередньо обговорювати будь-яке питання порядку денного сесії ради;

- на гарантований виступ свого представника з кожного питання порядку денного сесії, але не більш одного разу;

- об’єднувати зусилля з іншими фракціями (групами) для створення більшості в раді чи опозиції;

- здійснювати інші права, передбачені Конституцією та законами України.

2.7.14. Жодна депутатська фракція не має права виступати від імені обласної ради.

2.7.15. Депутатські фракції несуть відповідальність за участь своїх членів у роботі постійних комісій та інших робочих органів обласної ради.

2.7.16. За зверненням керівника або уповноваженого представника депутатської фракції апарат обласної ради поширює серед депутатів підготовлені нею документи.

2.7.17. Організація діяльності депутатських фракцій покладається на їх керівників.

2.7.18. Обласна рада сприяє діяльності зареєстрованих нею депутатських фракцій, здійснює матеріально-технічне забезпечення їх діяльності. 

У разі необхідності виділення приміщення для проведення засідання депутатської фракції, її керівник або уповноважений представник повинен повідомити про це керівника апарату обласної ради.

2.7.19. Керівник або уповноважений представник депутатської фракції повинен своєчасно доводити до відома обласної ради рішення депутатської фракції, що стосуються діяльності ради.

2.7.20. Депутати та депутатські фракції можуть вільно співпрацювати між собою шляхом утворення депутатських об'єднань і неформальних груп, які не підлягають реєстрації.

2.8. Депутатські групи

2.8.1. Для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень депутати можуть на основі їх взаємної згоди об'єднуватися в депутатські групи за спільністю проблем, які вони вирішують, за єдністю територій, або іншими ознаками.

До складу депутатської групи повинно входити не менш як 5 депутатів.

2.8.2. Повноваження депутатських груп є похідними від повноважень депутата, передбачених Законом України "Про статус депутатів місцевих рад".

2.8.3. Членство депутата в депутатській групі не звільняє його від персональної відповідальності за здійснення своїх депутатських повноважень.

2.8.4. Порядок роботи депутатської групи, умови вступу до неї та порядок виходу депутата чи його виключення зі складу депутатської групи визначаються самою депутатською групою.

2.8.5. Депутат може входити до складу лише однієї зареєстрованої депутатської групи.

2.8.6. Депутатська група може бути утворена у будь-який час протягом строку повноважень обласної ради даного скликання відповідно до вимог Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" за рішенням зборів депутатів, які виявили бажання увійти до її складу.

2.8.7. Порядок реєстрації та діяльності депутатських груп, а також припинення їх діяльності визначається Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» та Регламентом обласної ради в порядку, встановленому для депутатських фракцій.

2.9. Постійні комісії обласної ради

2.9.1. Повноваження постійних комісій визначаються Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Положенням про постійні комісії обласної ради, що затверджується обласною радою.

2.9.2. Перелік та функціональна спрямованість постійних комісій визначаються обласною радою.

Постійна комісія, до компетенції якої належить розгляд відповідного питання, називається профільною.

2.9.3. Обласна рада утворює постійні комісії у складі голови та членів постійної комісії. На першому організаційному засіданні постійної комісії з числа членів комісії обираються заступник голови та секретар постійної комісії.

2.9.4. Депутат може бути членом лише однієї постійної комісії.

2.9.5. До складу постійних комісій не можуть бути обрані голова обласної ради, перший заступник та заступник голови обласної ради.

  2.10. Тимчасові контрольні комісії обласної ради

2.10.1. Обласна рада має право утворювати тимчасові контрольні комісії з числа депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених обласною радою питань. Вони подають на розгляд обласної ради звіти та пропозиції з цих питань.

Член комісії, який не погодився з затвердженням більшістю голосів членів комісії звіту чи пропозиції, має право письмово викласти окрему думку, яка додається до такого звіту чи пропозиції. Такий член комісії має право на гарантований виступ при розгляді звіту чи пропозиції на пленарному засіданні обласної ради.

2.10.2. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії, її назву та завдання, персональний склад тимчасової контрольної комісії та її голову приймається обласною радою, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу обласної ради.

2.10.3. Порядок організації роботи тимчасової контрольної комісії визначається самою тимчасовою контрольною комісією.

2.10.4. Для участі в своїй роботі тимчасові контрольні комісії можуть залучати необхідних фахівців та експертів.

2.10.5. Засідання тимчасових контрольних комісій проводяться, як правило, закрито. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені тимчасовою контрольною комісією для участі в її роботі фахівці, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з роботою у тимчасовій контрольній комісії.

2.10.6. Повноваження тимчасової контрольної комісії припиняються з моменту прийняття обласною радою остаточного рішення щодо результатів її роботи, а також у разі припинення повноважень обласної ради, яка її створила.

2.10.7. У засіданнях тимчасових контрольних комісій мають право брати участь голова обласної ради, його заступники, керівники депутатських фракцій, керівник апарату обласної ради, голови постійних комісій обласної ради.

2.10.8. Органи та посадові особи ради зобов'язані сприяти тимчасовій контрольній комісії ради у здійсненні її повноважень.

Організаційне, правове, інформаційне та матеріально- технічне забезпечення діяльності тимчасових контрольних комісій ради здійснюється апаратом обласної ради.

2.11. Відповідальність обласної ради, її органів, депутатських фракцій (груп) та посадових осіб

2.11.1. Обласна рада, її органи, депутатські фракції (групи) та посадові особи несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальними громадами, державою, юридичними і фізичними особами.

2.11.2. Обласна рада періодично, але не менше одного разу на рік, інформує населення про виконання програми соціально-економічного розвитку області та обласного бюджету, з інших питань місцевого значення.

2.12. Помічники-консультанти депутата обласної ради

2.12.1. Депутат обласної ради має право мати до п’яти помічників-консультантів, які працюють на громадських засадах.

2.12.2. Персональний підбір кандидатур на посаду помічника- консультанта депутата обласної ради, організацію його роботи та розподіл обов’язків між ними здійснює особисто депутат обласної ради, який несе відповідальність щодо правомірності своїх рішень.

2.12.3. Умови діяльності помічників-консультантів депутата обласної ради визначаються Положенням про помічника-консультанта депутата обласної ради, яке затверджується обласною радою.

2.13. Виконавчий апарат обласної ради

2.13.1. Виконавчий апарат обласної ради забезпечує здійснення обласною радою повноважень, наданих їй Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами.

2.13.2. Виконавчий апарат обласної ради утворюється у складі апарату обласної ради та управління обласної ради з майнових питань.  Повноваження, структуру, чисельність та витрати на утримання виконавчого апарату обласної ради ( апарату обласної ради та управління обласної ради з майнових питань) встановлюються радою за поданням її голови.

2.13.3. Апарат обласної ради:

- забезпечує депутатів офіційними виданнями та інформаційними матеріалами, надає їм допомогу з правових питань та можливість ознайомитися з рішеннями ради та її органів, розпорядженнями обласної державної адміністрації;

- здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально- технічне забезпечення діяльності обласної ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню обласною радою взаємодії і зв'язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

2.13.4. Управління обласної ради з майнових відносин:

- забезпечує реалізацію права обласної ради управляти об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які перебувають у управлінні обласної ради;

- здійснює організаційне, правове, інформативне та аналітичне забезпечення діяльності обласної ради щодо об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які перебувають у управлінні обласної ради.

2.13.5. Голова обласної ради затверджує відповідні штатні розписи  виконавчого апарату обласної ради, призначає та звільняє його працівників.

Проходження служби у виконавчому апараті регулюється Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", іншими законами.

2.14. Засоби масової інформації обласної ради

2.14.1. Обласна рада може виступати засновником (співзасновником) засобів масової інформації, про що приймається відповідне рішення.

2.14.2. У разі, якщо обласна рада є єдиним засновником засобу масової інформації, його керівник призначається на посаду рішенням обласної ради за поданням голови обласної ради. Термін такого призначення не може перевищувати терміну повноважень обласної ради.

2.14.3. Дострокове заміщення посади керівника засобу масової інформації здійснюється рішенням обласної ради за ініціативою колективу засобу масової інформації, голови обласної ради, профільної постійної комісії, депутатської фракції чи депутатів обласної ради у кількості не менше однієї третини від загального складу обласної ради.

2.14.4. Порядок організації роботи засобу масової інформації, засновником якого є обласна рада, визначається його статутом.

2.14.5. У разі, якщо обласна рада є одним із засновників засобу масової інформації, порядок призначення його керівника визначається установчим договором та статутом засобу масової інформації.

3. Організація роботи обласної ради

3.1. Планування роботи обласної ради

3.1.1. Діяльність обласної ради здійснюється у відповідності до плану роботи, затвердженого обласною радою.

3.1.2. План включає зміст діяльності обласної ради та її органів протягом року, визначає основні питання порядку денного сесій обласної ради та є основою для поточного планування роботи постійних комісій.

3.1.3. Проекти планів роботи обласної ради розробляються під керівництвом голови обласної ради на підставі пропозицій постійних комісій, депутатських фракцій (груп), депутатів, обласної державної адміністрації.

3.1.4. Контроль за виконанням планів роботи обласної ради покладається на голову обласної ради.

3.2. Сесія обласної ради

3.2.1. Основною організаційно-правовою формою діяльності обласної ради є сесія. Вона складається з пленарних засідань обласної ради, а також засідань погоджувальної ради, президії обласної ради, засідань постійних комісій обласної ради.

3.2.2. Сесія обласної ради скликається в міру необхідності, але не рідше одного разу на квартал. У разі надходження відповідно оформленої документації щодо відведення земельних ділянок, сесія проводиться не рідше одного разу на місяць.

3.2.3. Сесія обласної ради є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу обласної ради.

3.2.4. Для визначення правомочності пленарного засідання сесії використовуються дані реєстрації, яка проводиться перед початком засідання.

3.2.5. У разі відсутності необхідної кількості депутатів головуючий переносить проведення пленарного засідання сесії на інший, встановлений ним час.

3.3. Порядок підготовки сесії обласної ради

3.3.1. Порядок підготовки сесії обласної ради встановлюється відповідним планом.

3.3.2. План підготовки сесії обласної ради оформляється у вигляді  розпорядження обласної ради, яке видається за тридцять днів до орієнтовної дати проведення сесії обласної ради.

3.3.3. Планом підготовки визначаються остання дата прийому проектів рішень до попереднього розгляду, орієнтовні дати проведення: засідань погоджувальної ради та президії обласної ради, окремих та спільних засідань постійних комісій обласної ради; терміни доопрацювання проектів рішень їх авторами згідно з зауваженнями і доповненнями, внесеними після згаданих вище засідань, а також термін  повернення доопрацьованих проектів рішень до апарату обласної ради, про що повідомляються обласна державна адміністрація та інші зацікавлені установи.

3.3.4. Питання, внесені на розгляд сесії відповідно до пункту 3.5.2. цього Регламенту, згідно з планом підготовки сесії попередньо розглядаються на засіданнях погоджувальної ради та президії обласної ради, окремих і спільних засіданнях постійних комісій обласної ради.

3.3.5. У разі необхідності, в термін не пізніш як за 3 дні до дня проведення сесії, головою обласної ради скликається погоджувальна рада обласної ради.

  3.4. Порядок скликання сесії обласної ради

3.4.1. Сесії скликаються головою обласної ради або у разі неможливості ним скликати сесію обласної ради, то за дорученням голови сесія скликається заступником голови, який виконує його обов’язки на період  відсутності.

3.4.2. У разі немотивованої відмови голови обласної ради сесія скликається за узгодженням з погоджувальною радою одним із заступників голови обласної ради .

Підставою для скликання сесії обласної ради у такому випадку є письмове подання, підписане особисто не менш як однією третиною депутатів від загального складу обласної ради, постійною комісією або головою обласної державної адміністрації, з зазначенням питань, що пропонується винести на розгляд сесії обласної ради, з обґрунтуванням необхідності її скликання.

У такому випадку сесія обласної ради повинна бути скликана у двотижневий термін.

3.4.3. Рішення про скликання сесії головою обласної ради або першим заступником, заступником голови обласної ради, який його заміщує у разі його відсутності, оформляється у вигляді розпорядження.

3.4.4. Інформаційне повідомлення про скликання сесії обласної ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу та місця проведення сесії, а також основних питань, рекомендованих для розгляду на сесії обласної ради.

3.4.5. Про час і місце проведення пленарного засідання, а також про основні питання, які рекомендуються на розгляд обласної ради, депутати повідомляються апаратом обласної ради через засоби масової інформації, а також індивідуально.

3.4.6. Проекти рішень, інші документи і матеріали з питань, що виносяться на розгляд обласної ради, доводяться до відома депутатів під час проведення спільних та окремих засідань постійних комісій обласної ради по обговоренню порядку денного сесії , не пізніше як за 10 днів до відкриття сесії, а у виняткових випадках - у день проведення сесії.

3.4.7. У разі запровадження в Україні або на території Одеської області воєнного або надзвичайного стану обласна рада збирається на сесію без скликання у триденний термін після запровадження такого режиму.

У такому разі президія чи апарат обласної ради повідомляють про місце проведення засідань обласної ради.

3.5. Порядок формування рекомендованого порядку денного сесії

3.5.1. Обласна рада правомочна розглядати на сесії питання, віднесені чинним законодавством України до її компетенції.

3.5.2. Пропозиції до порядку денного сесії обласної ради вносяться головою обласної ради, постійними комісіями обласної ради, депутатським фракціями, депутатами, головою обласної державної адміністрації по мірі надходження до апарату обласної ради, але не пізніш дати обумовленої планом підготовки сесії.

Такі пропозиції оформляються письмово із зазначенням назв питань, причин їх розгляду, ініціатора їх розгляду та доповідача з питання порядку денного сесії обласної ради. До них додаються проект рішення обласної ради та інші матеріали з питань, рекомендованих для розгляду на сесії.

Проекти рішень обласної ради оформляються відповідно до вимог цього Регламенту.

3.5.3. Пропозиції щодо рекомендованого порядку денного сесії та проекти рішень розглядаються погоджувальною радою, президією обласної ради, постійними комісіями обласної ради та, у разі необхідності, депутатськими фракціями (групами) у порядку, визначеному пунктом 3.3.3. даного Регламенту.

3.5.4. Проект рекомендованого порядку денного сесії обласної ради включає питання, схвалені рішеннями погоджувальної ради, президії обласної ради та постійних комісій обласної ради.

3.5.5. У невідкладних випадках пропозиції до рекомендованого порядку денного сесії можуть бути внесені посадовими особами або органами, зазначеними у пункті 3.5.2 цього Регламенту, і після закінчення терміну подання пропозицій визначених даним Регламентом.

Такі пропозиції можуть бути внесені не пізніш як за один день до проведення пленарного засідання сесії обласної ради.

3.5.6. Розгляд питання порядку денного сесії обласної ради без наявності оформленого відповідно до вимог цього Регламенту проекту рішення обласної ради не допускається.

3.5.7. Остаточний варіант рекомендованого порядку денного сесії обласної ради готується апаратом обласної ради за узгодженням з головою обласної ради з урахуванням вимог пункту 3.6.13. цього Регламенту.

3.5.8. У виняткових випадках пропозиції до порядку денного можуть бути внесені депутатами обласної ради на пленарному засіданні обласної ради у письмовій формі з доданням проекту рішення.

Винесення на розгляд сесії питань у такому порядку допускається лише при наявності тексту проекту рішення обласної ради за згодою не менш як половини депутатів від загального складу обласної ради.

На вимогу головуючого у такому випадку може проводитися засідання профільної постійної комісії обласної ради. Розгляд такого проекту рішення обласної ради проводиться тільки після закінчення його розгляду постійною комісією з обов'язковим виступом на пленарному засіданні її голови або іншого члена постійної комісії за її дорученням.

3.5.9. У разі, якщо з будь-яких причин провести засідання погоджувальної ради, президії чи постійних комісій обласної ради неможливо, голова обласної ради своїм розпорядженням може з числа депутатів обласної ради створити робочу групу з підготовки проведення сесії обласної ради, яка приймає рішення про проект рекомендованого порядку денного сесії обласної ради.

3.6. Порядок підготовки питань на розгляд сесії обласної ради

3.6.1. Підготовку питань на розгляд сесії обласної ради організовує керівник апарату обласної ради.

3.6.2. Проекти рішень обласної ради з попереднім письмовим погодженням юридичного управління та, у разі необхідності, профільних управлінь або відділів апарату обласної ради, управління обласної ради з майнових відносин та інші матеріали з питань порядку денного сесії, внесені відповідно до пункту 3.5.2 цього Регламенту, передаються на розгляд профільних постійних комісій не пізніш, як за 3 дні до дати проведення їх окремих засідань для підготовки відповідних висновків та рекомендацій та доводяться до відома депутатів у день проведення засідання постійних комісій обласної ради.

Постійні комісії обласної ради у триденний термін повідомляють голову обласної ради про свої пропозиції та зауваження до проектів рішень (за необхідністю).

3.6.3. Для підготовки розгляду на сесії обласної ради питань, які мають важливе місцеве значення, може бути проведено оприлюднення проектів рішень з вказаних питань та їх попереднє обговорення з громадськістю. Результати такого обговорення передаються на розгляд постійних комісій обласної ради.

3.6.4. Проект рішення обласної ради повинен складатись з таких частин:

- мотивуючої - в якій містяться посилання на закони, інші акти або документи, обставини, якими викликана необхідність прийняття даного рішення;

- вирішальної - в якій конкретно і чітко формулюються рішення, виконавці і терміни виконання поставленого завдання;

- заключної - в якій містяться загальні терміни виконання, посилання на посадову особу або постійну комісію, на яких покладається контроль за повним виконанням рішення.

3.6.5. До проекту рішення обласної ради додаються передбачені текстом додатки в оригіналі, а при необхідності - висновки відповідних комісій обласної ради чи управлінь (відділів) обласної державної адміністрації, а також електронні копії проекту рішення обласної ради, додатків до проекту рішення та пояснювальної записки.

3.6.6. Проект рішення обласної ради повинен мати погоджувальні візи автора проекту, голови відповідної постійної комісії обласної ради, редактора, начальника юридичного управління апарату обласної ради, керівника апарату обласної ради, першого заступника та заступника голови обласної ради.

Проект рішення обласної ради, підготовлений відповідним структурним підрозділом обласної державної адміністрації, повинен мати погоджувальні візи автора проекту, юридичного відділу апарату облдержадміністрації, керівника апарату облдержадміністрації, відповідного заступника голови обласної державної адміністрації.

Проекти рішень обласної ради, якими передбачається використання коштів обласного бюджету Одеської області, обов’язково розглядаються постійною комісією обласної ради з питань бюджету та банківської діяльності та за результатами розгляду візуються головою профільної постійної комісії.

У разі необхідності проект рішення обласної ради візується іншими посадовими особами, до компетенції яких віднесено вирішення даного питання.

Проект рішення, підготовлений територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади оформляється та вноситься до обласної ради в порядку, передбаченому цим Регламентом.

Порядок візування проекту рішення обласної ради встановлюється керівником апарату обласної ради.

3.6.7. Віза включає в себе назву посади візуючого, розшифровку підпису, дату візування. Візи проставляються на аркуші проекту рішення обласної ради, як правило, на зворотній стороні і розмішуються таким чином: зліва - назва посади, справа - підпис і розшифровка підпису, знизу під розшифровкою підпису - дата візування.

3.6.8. Візування проекту рішення обласної ради є обов'язковим. Зауваження і пропозиції до проекту рішення обласної ради можуть викладатися на окремому аркуші, який є невід'ємним додатком до проекту рішення обласної ради.

3.6.9. Візування, узагальнення зауважень та пропозицій до проекту рішення обласної ради, вироблення його остаточного варіанту покладається на ініціаторів розгляду питання порядку денного сесії.

Всі зауваження і пропозиції до проекту рішення обласної ради, висловлені під час його обговорення на засіданні погоджувальної ради, президії обласної ради, постійних комісій обласної ради, надсилаються ініціаторам розгляду питання порядку денного сесії не пізніше ніж у триденний термін з дня їх розгляду на засіданнях.

Візування, узагальнення зауважень та пропозицій до проекту рішення обласної ради, доопрацювання проекту рішення та надання його остаточного варіанту покладається на ініціаторів розгляду питання порядку денного сесії.

У разі неврахування будь-яких зауважень до проекту рішення ініціаторами розгляду даного питання порядку денного сесії надається відповідна пояснювальна записка.

3.6.10. У виняткових випадках за дорученням голови обласної ради підготовка остаточного варіанту проекту рішення обласної ради може бути покладена на відповідну постійну комісію обласної ради спільно з  апаратом обласної ради та/або управлінням обласної ради з майнових відносин.

3.6.11. В окремих випадках остаточний варіант проекту рішення обласної ради за дорученням голови обласної ради може бути додатково розглянутий на засіданнях президії обласної ради, постійних комісій обласної ради та, у разі необхідності, погоджувальною радою.

3.6.12. Готовність питань порядку денного до розгляду на пленарному засіданні обласної ради узгоджується головою обласної ради напередодні пленарного засідання, після чого апарат обласної ради готує остаточний варіант рекомендованого порядку денного.

3.6.13. Винесення на розгляд сесії питань у порядку, передбаченому пунктом 3.5.5 цього Регламенту, допускається тільки за згодою голови обласної ради.

3.7. Розгляд та затвердження програми соціально-економічного розвитку області та обласного бюджету

3.7.1. Програма соціально-економічного розвитку області та обласний бюджет, зміни і доповнення до них та звіти про їх виконання затверджуються обласною радою.

3.7.2. Порядок підготовки та затвердження програми соціально- економічного розвитку області та обласного бюджету визначається чинним законодавством.

3.7.3. Проекти рішень обласної ради з даних питань з усіма необхідними документами вносяться обласною державною адміністрацією не пізніш як за 20 днів до сесії.

Програма соціально-економічного розвитку області на наступний рік подається до обласної ради одночасно з проектом обласного бюджету Одеської області на відповідний бюджетний рік.

3.7.4. Під час розгляду питань про програму соціально-економічного розвитку області та обласний бюджет є обов'язковими співдоповіді голів профільних постійних комісій обласної ради.

3.7.5. Обласна державна адміністрація не менш як два рази на рік доповідає обласній раді про хід виконання програми соціально-економічного розвитку області (за підсумками першого півріччя  та року).

3.7.6. Звіти про виконання обласного бюджету готуються обласною державною адміністрацією у відповідності з вимогами Бюджетного кодексу України і затверджуються обласною радою.

3.7.7. Матеріали по проектах рішень щодо програми соціально- економічного розвитку області та обласного бюджету, звітів про їх виконання, а також відповідні висновки та рекомендації постійних комісій ради вручаються депутатам не пізніше ніж як за 3 дні до розгляду на сесії обласної ради.

3.7.8. Рішення про внесення змін, уточнень та доповнень до обласного бюджету, програми соціально-економічного розвитку та про використання бюджетних коштів протягом бюджетного року приймаються в порядку, встановленому радою при прийнятті рішень з даних питань.

3.7.9. Контроль за виконанням програми соціального-економічного розвитку області та обласного бюджету здійснює обласна рада.

3.8. Розгляд та затвердження питань, пов'язаних з управлінням майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області

3.8.1. Пропозиції щодо розгляду на сесії обласної ради питань, пов'язаних з управлінням майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, вносяться посадовими особами, зазначеними у пункті 3.5.2 цього Регламенту або за поданням управління обласної ради з майнових відносин.

3.8.2. Під час підготовки проектів рішень обласної ради, пов'язаних з управлінням майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, обов'язковим є наявність позитивного висновку профільної постійної комісії, а також, у разі потреби, контрольної комісії обласної ради з питань приватизації.

3.9. Робочі органи сесії обласної ради

3.9.1. Робочими органами сесії є лічильна, редакційна комісії і секретаріат сесії, що обираються з числа депутатів обласної ради .

3.9.2. Лічильна комісія утворюється у кількості 9 осіб відкритим голосуванням з числа депутатів для проведення таємного голосування та визначення його результатів. Голова та секретар лічильної комісії не можуть бути представниками однієї політичної партії (блоку).

Засідання лічильної комісії є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини її членів. Рішення лічильної комісії приймається більшістю голосів членів комісії.

Лічильна комісія обирає зі свого складу голову і секретаря комісії.

Лічильна комісія:

організовує підготовку та проведення таємного голосування;

підраховує голоси та встановлює результати таємного голосування;

повідомляє обласну раду про підсумки таємного голосування;

у випадку збою у роботі електронної системи голосування, здійснює підрахунок голосів;

- здійснює контроль за використанням електронної системи на пленарних засіданнях обласної ради, має право безперешкодного доступу до всієї інформації, необхідної для здійснення контролю, та право залучення експертів і фахівців до роботи з перевірки електронної системи.

3.9.3. Редакційна комісія утворюється у разі потреби з числа депутатів обласної ради відкритим голосуванням для вироблення остаточного проекту рішення обласної ради з урахуванням зауважень та пропозицій виступаючих в обговоренні питання порядку денного сесії.

Рішення про утворення редакційної комісії є процедурним, її чисельність та персональний склад визначаються обласною радою.

Редакційна комісія обирає зі свого складу голову та секретаря комісії.

Редакційна комісія узагальнює отримані зауваження та пропозиції, що надійшли під час обговорення питання порядку денного сесії, та доповідає про них обласній раді.

У роботі редакційної комісії можуть брати участь автори проекту рішення обласної ради.

3.9.4. Секретаріат сесії утворюється обласною радою на другій сесії обласної ради на термін її повноважень з числа депутатів обласної ради у кількості 3 осіб, про що приймається відповідне рішення обласної ради.

Секретаріат сесії обласної ради:

складає список осіб, які записалися на виступ і не є депутатами обласної ради;

реєструє та подає головуючому на пленарному засіданні пропозиції щодо проектів рішень обласної ради з питань порядку денного сесії, а також, у разі надходження, письмові запитання доповідачів та співдоповідачів, інформує обласну раду про депутатські запити та звернення, які надійшли на адресу сесії;

виконує інші доручення обласної ради.

Зміни до складу секретаріату сесії приймаються у разі потреби відповідним рішенням обласної ради.

Якщо біля будинку, де проводиться пленарне засідання обласної ради, проводяться збори, мітинг громадян, то один з членів секретаріату сесії зустрічається з громадянами або організаторами зборів, мітингу, з’ясовує причину зібрання, отримує від них заяви і, в разі необхідності, доповідає обласній раді.

3.9.5. Апарат обласної ради:

за дорученням голови обласної ради здійснює організаційно-технічні заходи по підготовці і проведенню сесій;

проводить реєстрацію депутатів та запрошених;

організовує ведення протоколу та стенограми пленарного засідання;

здійснює інші повноваження, передбачені цим Регламентом та Положенням про апарат обласної ради, яке затверджується головою обласної ради;

виконує інші доручення обласної ради.

3.10. Пленарні засідання обласної ради

3.10.1. Пленарні засідання обласної ради, як правило, є відкритими.

3.10.2. На пленарне засідання можуть бути запрошені посадові особи органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, представники громадських організацій, трудових колективів, засобів масової інформації, громадяни.

Список запрошених складається відділом по роботі з органами обласної ради управління організаційної роботи апарату обласної ради та узгоджується з головою обласної ради.

До списку запрошених обов'язково включаються доповідачі з питань, включених до рекомендованого порядку денного сесії.

Під час пленарного засідання обласної ради депутати та запрошені не повинні заважати виступаючим та присутнім діями, які перешкоджають викладенню або сприйняттю виступу.

3.10.3. Пленарні засідання обласної ради за її рішенням можуть транслюватися обласним радіо та телебаченням.

3.10.4. На певний строк чи на весь період повноважень обласної ради можуть бути акредитовані представники телебачення, радіо та преси. Акредитованим представникам засобів масової інформації надаються матеріали сесії, за винятком тих, про нерозголошення чи ненадання яких прийнято відповідне рішення обласної ради.

У разі порушення представником засобу масової інформації законодавства про інформацію або положень цього Регламенту обласна рада може позбавити його акредитації на визначений нею термін.

3.10.5. У разі необхідності більшістю голосів від присутніх на пленарному засіданні депутатів обласною радою може бути прийнято рішення про проведення закритого засідання для розгляду конкретно визначених питань.

У такому разі обласна рада приймає рішення про можливість публікації чи розповсюдження матеріалів такого засідання.

3.10.6. На закритому засіданні обласної ради мають право бути присутніми голова обласної державної адміністрації, а також особи, визначені головуючим, необхідні для розгляду відповідних питань.

3.10.7. Порядок розміщення депутатів та запрошених визначається головою обласної ради.

Для депутатів визначаються постійні місця, обладнані засобами електронної системи голосування, які не мають права займати інші особи, присутні на засіданні.

3.10.8. Обласна рада під час розгляду питань, віднесених до її компетенції, може запросити для участі у своєму засіданні (відкритому чи закритому) представників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, керівників і спеціалістів підприємств, установ та організацій, представників політичних партій, профспілкових і громадських організацій, органів самоорганізації населення, територіальних громад.

Запрошення на засідання обласної ради здійснюється особою, визначеною головуючим. 

3.11. Ведення пленарних засідань обласної ради

3.11.1. Пленарне засідання обласної ради відкриває та веде голова обласної ради або перший заступник, заступник голови обласної ради. У випадку, передбаченому частиною другою пункту 3.4.2 цього Регламенту, пленарне засідання відкриває за дорученням групи депутатів, за ініціативою якої скликано сесію, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням обласної ради - один з депутатів обласної ради .

3.11.2. Головуючий на засіданні:

відкриває, веде та закриває засідання, оголошує перерви у пленарному засіданні;

виносить на обговорення питання порядку денного, оголошує назву проектів рішень обласної ради та ініціаторів розгляду питань;

- і нформує обласну раду про присутніх на засіданні та про матеріали, що надійшли на адресу обласної ради;

організовує розгляд питань;

надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу;

- надає слово для доповіді (співдоповіді), а також виступу з обговорюваних питань депутатам обласної ради відповідно до запису електронної системи та особам, які записалися для виступу і не є депутатами обласної ради при наявності відповідної згоди депутатського корпусу;

створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань;

ставить питання на голосування, оголошує його результати;

забезпечує дотримання положень Регламенту всіма присутніми на засіданні;

оголошує офіційні повідомлення;

вживає заходів для підтримання порядку на засіданні;

- підписує протокол сесії;

здійснює інші повноваження, визначені цим Регламентом.

3.11.3. Головуючий на засіданні має право:

в першочерговому порядку вносити пропозиції з процедурних питань;

ставити запитання доповідачам, співдоповідачам та виступаючим;

скликати у разі необхідності редакційну комісію або погоджувальну раду.

3.11.4. Слово по порядку ведення пленарного засідання, для відповідей на запитання, пояснень, довідок надається головуючому поза чергою.

3.11.5. Головуючий на засіданні не коментує і не дає оцінок щодо промовців та їх виступів, крім випадків, коли промовець забирає більше часу для виступу чи порушує дисципліну на пленарному засіданні.

3.11.6. Тривалість роботи сесії визначається обласною радою. Пленарне засідання обласної ради, як правило, розпочинається о десятій, а закінчується о дев'ятнадцятій годині, з урахуванням перерв по 20 хвилин через кожні дві години роботи і годинну перерву на обід, якщо інше рішення не прийняте обласною радою.

Засідання обласної ради може бути продовжено головуючим, якщо за це проголосувала більшість присутніх на пленарному засіданні депутатів.

Позачергова перерва у пленарному засіданні до 30 хвилин може бути оголошена  у будь-який момент головуючим самостійно або за пропозицією не менш ніж двох членів погоджувальної ради..

3.11.7. Після відкриття сесії, на початку пленарного засідання затверджується порядок денний сесії.

3.11.8. Порядок денний сесії визначає питання, які вносяться на розгляд пленарного засідання обласної ради. До нього включаються лише ті питання, документи з яких підготовлено відповідно до вимог цього Регламенту.

3.11.9. На розгляд пленарного засідання обласної ради подається рекомендований порядок денний, підготовлений відповідно до вимог пункту 3.5.7 цього Регламенту.

3.11.10. Порядок денний сесії затверджується в цілому більшістю голосів від присутніх на пленарному засіданні депутатів.

3.11.11. Зміни до затвердженого порядку денного затверджуються більшістю голосів депутатів від загального складу обласної ради.

3.11.12. Розгляд питань, не включених до порядку денного сесії, не допускається, за винятком випадків, передбачених цим Регламентом.

У разі порушення цієї вимоги прийняте рішення обласної ради є недійсним.

3.11.13. По завершенню пленарного засідання відводиться до 30 хвилин для інформаційного повідомлення секретаріату сесії  щодо депутатських запитів та звернень, які надійшли до секретаріату сесії, а також виступів депутатів обласної ради із заявами і повідомленнями. Обговорення заяв і повідомлень не проводиться, рішення з них не приймаються.

3.12. Організація розгляду питань

3.12.1. Обговорення питання на пленарному засіданні обласної ради включає до себе:

- включення питання до порядку денного сесії :

- доповідь, запитання доповідачу і відповіді на них;

- співдоповіді (в разі необхідності), запитання співдоповідачам та відповіді на них;

- виступи депутатів;

- виступ ініціатора розгляду питання (у разі необхідності);

- оголошення головуючим на засіданні про припинення обговорення;

- прийняття проекту рішення обласної ради з даного питання за основу;

- внесення депутатами пропозицій, що не були оголошені в ході обговорення;

- заключне слово доповідача та співдоповідачів (у разі необхідності);

- уточнення та оголошення головуючим пропозицій, які надійшли з обговорюваного питання і будуть виноситися на голосування;

- виступи депутатів з мотивів голосування;

- прийняття рішення обласної ради в цілому.

3.12.2. Час, який надається для доповідей, співдоповідей, виступів, визначається обласною радою.

Час, який надається для доповіді, не може бути більше 30 хвилин, співдоповіді - 20 хвилин, заключного слова - 10 хвилин. Виступаючим у дебатах надається час тривалістю 10 хвилин, для інших виступів - 5 хвилин.

Під час обговорення проекту рішення обласної ради або з іншого приводу депутатам обласної ради, які бажають поставити запитання, необхідно підняти руку, після чого головуючий на пленарному засіданні чітко називає прізвище, ім’я та по батькові депутата та просить включити відповідний мікрофон.

Для запису на виступ з обговорюваних питань депутатам обласної ради необхідно натиснути відповідну кнопку електронної системи після оголошення головуючим на пленарному засіданні назви питання та пропозиції до запису на виступи.

3.12.3. Головуючий на засіданні може об'єднати розгляд кількох питань порядку денного за згодою обласної ради.

3.12.4. Доповіді, співдоповіді проголошуються з трибуни. Виступи, заяви, запитання депутатів обласної ради – з робочого місця після виконання процедур, зазначених у пункті 3.12.2. даного розділу.

3.12.5. Запитання доповідачам і співдоповідачам ставляться письмово чи усно. Головуючий на засіданні оголошує письмові запитання та надає слово депутатам по черзі. Виступаючим у дебатах запитання не ставляться, за винятком уточнюючих запитань від головуючого.

3.12.6. Всі пропозиції щодо обговорюваного питання та процедури його розгляду адресуються головуючому на засіданні та подаються до секретаріату сесії.

3.12.7. На пленарному засіданні обласної ради виступ можливий лише з дозволу головуючого. У першу чергу головуючий надає слово уповноваженим виступити від постійних комісій обласної ради,  депутатських фракцій (груп) та депутатам.

Головуючий на засіданні за згодою обласної ради може визначити іншу послідовність виступаючих.

3.12.8. Запрошені на сесію обласної ради особи, які не є депутатами обласної ради, можуть подати до секретаріату сесії заяву про надання слова на пленарному засіданні з будь-якого питання порядку денного після затвердження порядку денного сесії. Така заява реєструється секретаріатом сесії, а особа, яка її внесла, вноситься до списку осіб, що виявили бажання виступити, який подається головуючому на засіданні. За згодою депутатів обласної ради головуючий надає право виступити або зробити запитання від мікрофону в залі.

3.12.9. Одна і та ж особа може виступати протягом розгляду одного і того ж питання порядку денного лише один раз.

3.12.10. Депутатська фракція (група) має гарантоване право на виступ свого представника з питання порядку денного навіть після прийняття рішення про припинення обговорення.

3.12.11. Головуючий на засіданні може надати слово для виступу при обговоренні питання, що розглядається обласною радою, також особам, запрошеним на засідання. Це питання вирішується процедурним голосуванням.

3.12.12. Якщо виступ промовця повторює те, що вже виголошували інші промовці, головуючий на засіданні може звернутися до промовця з проханням скоротити або закінчити виступ.

3.12.13. Промовець не повинен відхилятися від теми обговорення, не може використовувати у своїй промові некоректні вирази, закликати до протизаконних га насильницьких дій. Головуючий на засіданні зобов'язаний попередити промовця.

Після другого попередження промовець позбавляється слова, слово для повторного виступу не надається.

3.12.14. Обласна рада може визначити загальний час для обговорення питання, після закінчення якого головуючий припиняє надання слова.

При необхідності обласна рада без обговорення приймає рішення про збільшення цього часу.

3.12.15. У будь- який момент обласна рада більшістю голосів присутніх на засіданні депутатів може прийняти рішення про припинення обговорення.

Тексти виступів депутатів, які не встигли виступити з обговорюваного питання, на їхнє прохання повинні бути включені до матеріалів (справи) сесії.

3.12.16. Обласна рада може приступити до голосування по проекту рішення обласної ради з питання порядку денного без обговорення, якщо жоден депутат не заперечує проти цього.

3.12.17. Обговорення внесених пропозицій до проекту рішення обласної ради допускається тільки після прийняття його за основу.

Автор пропозиції зобов'язаний подати до секретаріату сесії письмовий варіант його пропозиції.

3.12.18. Проект рішення обласної ради вважається прийнятим за основу, якщо за це проголосувало більшість депутатів від загального складу обласної ради.

3.12.19. У разі наявності альтернативних проектів рішення обласної ради по них проводиться рейтингове голосування. Проект рішення обласної ради, який отримав найбільшу кількість голосів депутатів, вважається прийнятим за основу.

3.12.20. Зауваження та пропозиції щодо проекту рішення обласної ради ставляться на голосування в порядку їх надходження. Вони вважаються прийнятими, якщо за них проголосувала більшість депутатів від загального складу обласної ради.

Зауваження та пропозиції до проекту рішення обласної ради можуть бути прийняті або відхилені без голосування за пропозицією головуючого, якщо жоден депутат не наполягає на проведенні голосування.

3.12.21. Після розгляду всіх зауважень та пропозицій до проекту рішення обласної ради обласна рада приймає проект рішення обласної ради в цілому більшістю голосів депутатів від загального складу обласної ради.

3.12.22. У разі, якщо проект рішення обласної ради не прийнятий в цілому, за пропозицією головуючого може бути створена редакційна комісія для розробки погодженого варіанту проекту рішення обласної ради.

3.12.23. У разі, якщо варіант проекту рішення обласної ради, запропонований редакційною комісією, не приймається, проект рішення обласної ради з даного питання порядку денного вважається відхиленим.

3.12.24. На вимогу голови обласної ради проект рішення, який при проведенні голосування не прийнятий за основу або в цілому, може бути повернутий для повторного розгляду, якщо за це проголосувала більшість депутатів обласної ради, присутніх на пленарному засіданні

3.13. Різновиди голосування та процедури прийняття рішення

3.13.1. Для колегіального вирішення питань, прийняття нормативних та інших актів, формування персонального складу виборних органів та обрання посадових осіб обласної ради, її органів застосовується відкрите, поіменне або таємне голосування.

3.13.2. Голосування здійснюється депутатами особисто в залі засідань обласної ради або у відведеному для таємного голосування місці. При голосуванні кожен депутат має один голос і подає його за пропозицію, проти неї чи утримується при голосуванні.

3.13.3. Відкрите голосування проводиться за допомогою електронної системи чи підняттям мандата (якщо електронна система підрахунку голосів не працює). Відкрите голосування з процедурних питань може бути проведено без підрахунку за наявною більшістю, якщо депутати проти цього не заперечують.

3.13.4. Після закінчення електронного голосування головуючий на засіданні оголошує його повні результати та про прийняття рішення.

3.13.5. Поіменне голосування проводиться за пропозицією будь-кого з депутатів, підтриманою не менш як однією третиною депутатів, які взяли участь у голосуванні, шляхом подачі іменних бюлетенів чи за допомогою електронної системи голосування.

3.13.6. Результати поіменного голосування публікуються у газеті «Одеські вісті» за рішенням обласної ради.

3.13.7. Бюлетені для таємного голосування у кількості, що відповідає фактичній чисельності депутатів, виготовляються під контролем лічильної комісії. Вони повинні бути однаковими за матеріалом, кольором, розміром, змістом. Вид бюлетеня для таємного голосування визначається лічильною комісією, про що вона повідомляє депутатів. Лічильна комісія перевіряє наявність кабін (приміщень) для таємного голосування, опечатує скриньки для таємного голосування та забезпечує всі необхідні умови для додержання таємності голосування.

3.13.8. Недійсними вважаються бюлетені невстановленого зразка, ті, в яких підтримано дві і більше кандидатур на одну посаду, а також ті, в яких неможливо з'ясувати волевиявлення депутата.

3.13.9. Якщо бюлетенів у скриньках для таємного голосування виявиться більше, ніж їх було видано згідно з реєстром про одержання бюлетенів, всі бюлетені для таємного голосування вважаються недійсними і проводиться переголосування.

3.13.10. У разі виявлення лічильною комісією порушення порядку таємного голосування, обласна рада приймає процедурне рішення про переголосування чи проведення нових виборів.

3.13.11. Результати таємного або поіменного голосування лічильна комісія заносить до протоколу, який підписують всі присутні її члени. В разі незгоди будь-кого з членів лічильної комісії з протоколом, він у письмовій формі викладає свою окрему думку, яка додається до протоколу і оголошується на пленарному засіданні.

За доповіддю лічильної комісії про підсумки голосування обласна рада відкритим голосуванням приймає рішення про затвердження результатів голосування. У випадку, коли рішення не прийняте, проводиться повторне голосування чи питання знімається з обговорення.

3.13.12. Кандидат вважається обраним чи затвердженим, якщо в результаті таємного, поіменного або відкритого голосування він отримав більше половини голосів депутатів від їх загальної кількості.

3.13.13. Рішення про затвердження порядку денного сесії, порядку розгляду питань та інших процедурних питань приймаються більшістю голосів депутатів, які беруть участь у засіданні.

Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на пленарному засіданні обласної ради. Процедурні питання не потребують їх попереднього розгляду в депутатських фракціях (групах), постійних комісіях. Якщо виникає сумнів, чи запропоноване до розгляду питання є процедурним, рішення про це приймається без обговорення.

3.13.14. Після оголошення головуючим на пленарному засіданні початку голосування ніхто не може його переривати. З початку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.

3.13.15. Перед голосуванням кількох пропозицій, які виключають одна одну, головуючий на засіданні послідовно оголошує їх зміст і, якщо немає зауважень до їх змісту, переходить до голосування кожної пропозиції окремо у порядку їх надходження.

3.13.16. Перед кожним голосуванням головуючий на засіданні чітко формулює зміст питання, що буде ставитись на голосування, і, якщо немає заперечень, відразу пропонує провести голосування щодо нього.

3.13.17. У разі порушення процедури голосування або виникнення перешкод під час його проведення, після виступу з мотивів голосування проводиться повторне голосування без обговорення.

3.13.18. У разі наявності декількох пропозицій, які виключають одна одну, з одного і того ж питання, головуючий може провести рейтингове голосування по них.

У такому разі розглядається тільки та пропозиція, яка набрала найбільшу кількість голосів депутатів.

3.13.19. Пропозиція або проект рішення обласної ради вважаються відхиленими, якщо вони не отримали необхідної більшості голосів. Таке відхилення заноситься до протоколу і прийняття рішення не потребує.

3.13.20. Пропозиції та зауваження, висловлені депутатами на сесіях ради або передані в письмовій формі головуючому на пленарних засіданнях, розглядаються радою, за її дорученням постійними комісіями обласної ради, а у разі необхідності, погоджувальною радою, депутатськими фракціями (групами), чи надсилаються на розгляд посадовим особам, до компетенції яких віднесено їх розгляд. Ці органи або посадові особи зобов'язані розглянути дані пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, та повідомити депутата, який вніс пропозиції чи зауваження, а також обласну раду.

3.14. Протокол, стенограма сесії обласної ради

3.14.1. Сесія обласної ради протоколюється. Ведення протоколу сесії обласної ради здійснює апарат обласної ради. Відповідальним за своєчасне подання протоколу на підпис головуючому на сесії є начальник управління документального забезпечення та звернень громадян апарату обласної ради.

3.14.2. У протоколі сесії обласної ради зазначаються: дата, час і місце проведення сесії; кількість депутатів, присутніх на засіданні; головуючий, секретаріат сесії, лічильна комісія (у разі проведення виборів), питання порядку денного, винесені на розгляд; назви і редакції документів, поширених серед депутатів для цього засідання; прізвища виступаючих на засіданні; всі внесені на голосування питання і пропозиції, спосіб їх вирішення; повні результати голосування і прийняті рішення.

3.14.3. Сесія обласної ради стенографується. Запис стенограми сесії здійснює управління документального забезпечення та звернень громадян апарату обласної ради спільно з відділом господарської діяльності апарату обласної ради. Стенограма сесії повинна повністю відбивати хід обговорення кожного питання.

3.14.4. Запис виступів на пленарному засіданні обласної ради на магнітній стрічці зберігається до виготовлення стенограми сесії.

3.14.5. Управління документального забезпечення та звернень громадян апарату обласної ради веде справу по кожній сесії обласної ради, яка включає:

перелік документів, що входять до справи сесії;

дані про поіменну реєстрацію присутніх на засіданні депутатів та запрошених;

протокол сесії;

рішення обласної ради;

проекти рішень обласної ради та інших матеріалів до них;

висновки депутатських фракцій (груп), комісій обласної ради щодо питань, які розглядались на засіданні;

результати поіменного голосування ( у разі його проведення);

стенограму сесії;

тексти не виголошених виступів за бажанням депутатів;

депутатські запити і відповіді на них.

3.14.6. Справа сесії обласної ради оформляється управлінням документального забезпечення та звернень громадян апарату обласної ради і не пізніше як у місячний термін з дня закінчення сесії її копії направляються до обласної державної адміністрації, прокуратури Одеської області, Одеської державної наукової бібліотеки ім. М. Горького.

3.14.7. Оригінали протоколів сесії обласної ради протягом скликання знаходяться в управлінні документального забезпечення та звернень громадян апарату обласної ради, а потім 10 років зберігаються у поточному архіві обласної ради, після чого передаються до обласного державного архіву для постійного зберігання.

4. Акти обласної ради

4.1. Порядок введення в дію рішень обласної ради

4.1.1. Обласна рада в межах своїх повноважень приймає рішення.

4.1.2. З урахуванням результатів обговорення проекту рішення обласної ради обласна рада може:

прийняти рішення;

повернути його на доопрацювання;

перенести його розгляд на наступне засідання обласної ради;

відхилити проект.

4.1.3. Рішення обласної ради набирає чинності з моменту його прийняття обласною радою, якщо обласною радою не встановлений інший термін введення рішення в дію, і діє протягом терміну, зазначеного у рішенні.

Рішення обласної ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо обласною радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

Рішення обласної ради. які передбачають за їх порушення адміністративну відповідальність, набирають чинності через 10 днів після їх опублікування.

4.1.4. Рішення обласної ради не пізніше 10 днів після його прийняття направляється адресатам, а також публікується у засобах масової інформації, якщо інше не передбачено обласною радою.

4.1.5. Рішення обласної ради, прийняті в межах її повноважень, обов'язкові для виконання управліннями, відділами обласної державної адміністрації, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадянами області.

4.1.6. Запропоновані в рішеннях обласної ради пропозиції та рекомендації на адресу розташованих на території області підприємств, установ та організацій усіх форм власності повинні бути розглянуті їхніми керівниками, а результати розгляду повідомлені обласній раді в зазначений у рішенні термін.

4.1.7. Рішення обласної ради з процедурних питань оформлюються протокольно.

4.1.8. Обласна рада може прийняти рішення про зупинення або скасування свого рішення повністю або у певній його частині. Скасоване чи зупинене рішення або його частина втрачає силу з дня прийняття такого рішення, якщо інше не визначено у самому рішенні.

4.1.9. Рішення обласної ради з зазначеним у ньому терміном дії є чинним нормативно-правовим актом до його призупинення чи скасування.

4.2. Контроль за виконанням рішення обласної ради

4.2.1. Організація виконання рішень обласної ради забезпечується органами та посадовими особами, зазначеними у цих рішеннях.

4.2.2. Контроль за виконанням рішень здійснюють постійні комісії обласної ради або посадові особи, зазначені у цих рішеннях.

4.2.3. Зняття з контролю рішень обласної ради чи окремих їх  пунктів як виконаних здійснюється на пленарних засіданнях обласної ради за поданням відповідних постійних комісій або посадової особи, на яких покладено контроль за ходом виконання рішення.

У разі, якщо контроль за виконанням рішення обласної ради покладений на декілька постійних комісій обласної ради, зняття з контролю здійснюється за погодженням всіх постійних комісій, на які покладений контроль.

4.2.4. У разі необхідності рекомендації постійної комісії щодо зняття з контролю прийнятого рішення обласної ради чи окремого його пункту на сесії обласної ради розглядаються та обговорюються у загальному порядку.

4.2.5. Рішення обласної ради про зняття з контролю прийнятого рішення обласної ради чи окремого його пункту як виконаних приймається у загальному порядку та оформлюється  відповідним рішенням обласної ради.

4.2.6. Якщо депутатами були висловлені зауваження стосовно підсумків виконання рішення обласної ради та рекомендації постійної комісії щодо зняття з контролю прийнятого рішення обласної ради чи окремого його пункту не були прийняті, рішення обласної ради залишається на контролі.

Зауваження депутатів з цього питання передаються відповідній постійній комісії обласної ради для подальшої роботи.

4.3. Доручення ради та її органів

4.3.1. За рішенням обласної ради або її органів, а також голови обласної ради депутату може бути доручено взяти участь у вирішенні питань, віднесених до відання ради або її органу.

4.3.2. Доручення депутату оформляється у письмовому вигляді.

4.3.3. Виконання доручення ради або її органу є обов'язковим.

4.3.4. Про виконання доручення ради або її органу депутат зобов'язаний повідомити посадову особу, яка підписала відповідне доручення.

5. Розгляд депутатських запитів, запитань та звернень

5.1. Депутати обласної ради відповідно до статті 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та статті 11 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" мають право депутатського запиту.

5.2. Депутатський запит - це заявлена попередньо або на пленарному засіданні обласної ради та підтримана радою вимога депутата до голови, першого заступника, заступника голови обласної ради, до керівників підприємств, організацій і установ, розташованих на території області, незалежно від форм власності, а також до голови обласної державної адміністрації, його заступників, керівників управлінь, відділів та інших органів обласної державної адміністрації вирішити питання, дати офіційне роз'яснення або викласти позицію з питань, що мають суспільне значення і належать до відання обласної ради.

5.3. Депутатський запит подається в письмовій формі голові обласної ради через апарат обласної ради або секретаріат сесії. Він підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання обласної ради.

Після оголошення кожного депутатського запиту проводиться голосування щодо направлення його для розгляду до відповідного управління, структурного підрозділу тощо.

5.4. Одночасно депутат обласної ради може внести не більше двох запитів.

Депутатський запит, поданий повторно з одного і того ж питання, звернений до однієї і тієї ж установи (органу) або посадової особи, якщо на перший запит була дана відповідь, розглядається обласною радою після надання висновку профільної постійної комісії.

5.5. Обласна рада приймає протокольне рішення про доцільність направлення депутатського запиту відповідному органу або посадовій особі, до яких його звернуто. Це рішення має бути підтримано більшістю від фактичної кількості депутатів,  повноваження яких визнані і не припинені у встановленому законом порядку.

Рада встановлює термін розгляду такого депутатського запиту, який не повинен перевищувати одного місяця з дня отримання запиту.

5.6. Секретаріат сесії обласної ради після отримання депутатського запиту і оголошення запиту на пленарному засіданні обласно ї ради передає його апарату обласної ради.

5.7. Апарат обласної ради негайно надсилає текст депутатського запиту відповідному органу або посадовій особі, до яких його звернуто.

5.8. Орган або посадова особа, до яких звернуто запит, зобов'язані дати офіційну письмову відповідь на нього у термін, встановлений обласною радою. Якщо запит з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений термін, то орган або посадова особа зобов'язані письмово повідомити про це голову обласної ради та депутата, який вніс запит, і запропонувати інший термін, який не повинен перевищувати місяць після одержання запиту.

Апарат обласної ради здійснює контроль за термінами виконання депутатських запитів.

5.9. Відповідь на депутатський запит надсилається голові обласної ради та депутату, який вніс запит, і оголошується на пленарному засіданні обласної ради головуючим або посадовою особою, до якої звернуто запит, в тому разі, якщо на цьому наполягає депутат.

5.10. Кожен депутат після оголошення відповіді на його депутатський запит має право виступити з реплікою і дати оцінку відповіді. Час на такий виступ не повинен перевищувати 5 хвилин.

5.11. Щодо відповіді на депутатський запит може бути проведено обговорення, якщо на цьому наполягає не менше 1/3 присутніх на засіданні депутатів, та за умови дотримання вимог пункту 5.13 цього Регламенту.

5.12. У разі обговорення відповіді на депутатський запит на пленарному засіданні обласної ради, текст депутатського запиту, відповіді на нього та проект рішення обласної ради поширюються серед депутатів не пізніше як за 3 дні до їх розгляду на пленарному засіданні.

5.13. Проект рішення обласної ради за результатами відповіді на депутатський запит готується депутатом обласної ради, який його вніс, з дотриманням вимог даного Регламенту.

5.14. Для розгляду відповіді на депутатський запит апарат обласної ради запрошує на пленарне засідання посадових осіб, до яких було звернуто запит. Присутність на пленарному засіданні обласної ради посадових осіб, до яких було звернуто запит, або уповноважених ними осіб є обов'язковою.

5.15. За результатами обговорення депутатського запиту обласна рада приймає рішення.

5.16. Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошено на сесії обласної ради або дано депутату в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.

5.17. Депутатське звернення - викладена у письмовій формі  вимога  депутата з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз'яснення з питань, віднесених до їх компетенції.

5.18. Відповідні органи та їх посадові особи зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене депутатом питання, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати відповідь депутату не пізніше як у місячний строк.

5.19. Якщо депутатське звернення з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений строк, депутату зобов'язані письмово повідомити про це з обґрунтуванням мотивів необхідності продовження строку розгляду.

5.20. Депутат може взяти участь у розгляді свого звернення, про що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, повинні йому повідомити завчасно, але не пізніш як за п'ять календарних днів.

5.21. Якщо депутат не задоволений результатами розгляду свого звернення або якщо місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, ухиляються від вирішення порушеного у зверненні питання у встановлений строк, він має право внести депутатський запит відповідно до статті 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" та цього Регламенту.

6. Розгляд питання про ініціювання відкликання депутата на сесії обласної ради

6.1. Процедура розгляду та прийняття рішення щодо відкликання депутата здійснюється відповідно до встановленого законодавством порядку.

6.2. Апарат  обласної ради у триденний термін направляє рішення ради до обласної територіальної виборчої комісії.

7. Про планування, підготовку, перегляд, прийняття та відстеження результативності регуляторних актів обласної ради

7.1. Регуляторна діяльність обласної ради здійснюється відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі – Закон) від 11 вересня 2003 року № 1160-ІV.

7.2. Регуляторний акт – це:

- прийнятий обласною радою нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між обласною радою та суб'єктами господарювання;

-  інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між обласною радою та суб'єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно- правовим актом.

7.3 . З метою реалізації  державної  регуляторної  політики  у  сфері  господарської діяльності обласна рада здійснює свої повноваження через постійну комісію з правових питань та регуляторної політики (далі – відповідальна  комісія).

7.4 . За поданням відповідальної постійної комісії обласна рада затверджує план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік не пізніше 15 грудня поточного року, в рамках підготовки та затвердження плану роботи обласної ради .

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів повинен містити визначення видів і назв проектів, цілей їх прийняття, строків підготовки проектів, найменування органів та підрозділів, відповідальних за розроблення проектів регуляторних актів.

Якщо обласна рада готує або розглядає проект регуляторного акта, який не внесений до затвердженого плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, обласна рада має внести відповідні зміни до плану у термін не пізніше десяти робочих днів з дня початку підготовки цього проекту на розгляд до обласної ради, але не пізніше дня оприлюднення цього проекту.

Затверджений план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів та зміни до нього оприлюднюються шляхом опублікування у газеті обласної ради “Одеські вісті” не пізніш як у десятиденний строк після їх затвердження.

7.5 . Дотримання вимог законодавства у сфері регуляторної діяльності з підготовки проектів регуляторних актів до розгляду обласною радою покладається на розробників проектів.

7.6 . Стосовно кожного проекту регуляторного акта його розробником готується аналіз регуляторного впливу.

Аналіз регуляторного впливу готується відповідно до вимог статті 8 Закону до оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень та пропозицій.

7.7 . Кожен проект регуляторного акта разом з відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється у термін не пізніше п’яти робочих днів з дня опублікування повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акта.

Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження та пропозиції, встановлюється розробником проекту регуляторного акта, але не може бути меншим ніж один місяць та більшим ніж три місяці з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу.

7.8 . За рішенням  обласної ради або відповідальної постійної комісії обласної ради:

- оприлюднюються проекти регуляторних актів, які не оприлюднювалися до внесення їх на розгляд сесії обласної ради;

- можуть повторно оприлюднюватися проекти регуляторних актів, які оприлюднювалися до внесення їх на розгляд сесії обласної ради.

У разі оприлюднення проектів регуляторних актів за рішенням обласної ради або відповідальної постійної комісії цієї ради функцію розробника проекту виконує орган, особа чи група осіб, які внесли цей проект на розгляд сесії відповідної ради, якщо інше не встановлено у рішенні ради чи відповідальної постійної комісії.

Зауваження і пропозиції щодо оприлюдненого проекту регуляторного акта, внесеного на розгляд сесії ради, та відповідного аналізу регуляторного впливу надаються фізичними та юридичними особами, їх об'єднаннями розробникові цього проекту та профільній постійній комісії ради.

7.9 . Стосовно кожного регуляторного акта послідовно здійснюється базове, повторне та періодичне відстеження його результативності.

7.10. Витрати, пов’язані з оприлюдненням документів, зазначених у пунктах 7.4, 7.6., фінансуються за рахунок розробників проектів регуляторних актів.

7.11. Кожен проект регуляторного акта, що внесений на розгляд до обласної ради, подається до відповідальної постійної комісії для вивчення та надання висновків про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону.

Проект рішення подається обов’язково з офіційним висновком Представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в Одеській області щодо регуляторності проекту рішення.

7.12. Відповідальна постійна комісія забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта.

Відповідальна постійна комісія для підготовки експертного висновку може залучати органи виконавчої влади, підприємства, установи, організації, громадські об’єднання, наукових робітників та фахівців відповідних галузей. Термін підготовки експертного висновку не повинен перевищувати 1 місяця.

7.13 . На підставі аналізу регуляторного впливу, а також експертного висновку щодо регуляторного впливу  відповідальна постійна комісія готує свої висновки про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону.

Висновки відповідальної постійної комісії готуються на підставі аналізу регуляторного впливу, яким проект регуляторного акта супроводжувався при його внесенні, лише у разі, якщо експертний висновок щодо регуляторного впливу не був наданий відповідальній постійній комісії протягом строку, встановленого для його підготовки.

7.14. Висновки відповідальної постійної комісії передаються для вивчення до профільної постійної комісії, за винятком випадків, коли відповідальна постійна комісія є профільною постійною комісією.

7.15. При представленні на пленарному засіданні сесії ради проекту регуляторного акта голова відповідальної постійної комісії доповідає висновки комісії про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону.

7.16 . У разі внесення на розгляд сесії ради проекту регуляторного акта, розробленого органами та посадовими особами  місцевого самоврядування без аналізу регуляторного впливу, відповідальна постійна комісія приймає рішення про направлення проекту регуляторного акта на доопрацювання органу чи особі, яка внесла цей проект.

За мотивованим поданням депутата ради, постійної комісії ради, голови обласної ради відповідальна постійна комісія може прийняти рішення про забезпечення підготовки експертного висновку щодо регуляторного впливу. У цьому разі аналіз регуляторного впливу не готується.

7.17 . Регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений, якщо наявна хоча б одна з таких обставин:

- відсутній аналіз регуляторного впливу або експертний висновок щодо регуляторного впливу;

- проект регуляторного акта не був оприлюднений.

У разі виявлення будь-якої з цих обставин обласна рада має право вжити передбачених законодавством заходів для припинення виявлених порушень, у тому числі відповідно до закону скасувати або зупинити дію регуляторного акта, прийнятого з порушеннями.

7.18. Виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих обласною радою, забезпечується секретаріатом обласної ради, а у разі якщо рішеннями обласної ради повноваження щодо забезпечення виконання заходів з відстеження результативності цих регуляторних актів делеговано обласній державній адміністрації - обласною державною адміністрацією.

7.19. Звіт про відстеження результативності регуляторного акта, прийнятого обласною радою, не пізніше наступного робочого дня з дня оприлюднення цього звіту подається до профільної постійної комісії обласної ради.

7.20 . Рішення про необхідність перегляду регуляторного акта, прийнятого обласною радою, на підставі аналізу звіту про відстеження його результативності приймає профільна постійна комісія або розробник проекту цього регуляторного акта.

7.21 . Обласна рада заслуховує щорічний звіт голови обласної ради про здійснення державної регуляторної політики.

Відповідальна постійна комісія обласної ради готує і попередньо розглядає питання щодо звіту голови ради про здійснення державної регуляторної політики.

Щорічний звіт голови обласної ради публікується в газеті обласної ради «Одеські вісті» або розміщується на сайті обласної ради в мережі Інтернет.

8. Чинність Регламенту обласної ради

8.1. Прийняття та внесення змін і доповнень до Регламенту обласної ради

8.1.1. Регламент обласної ради визначає організацію та порядок діяльності обласної ради і її органів.

8.1.2. Процедурні питання, неврегульовані законом чи цим Регламентом, вирішуються обласною радою, виходячи з необхідності реалізації у повному обсязі прав депутатів при їх рівній відповідальності перед виборцями.

8.1.3. Регламент обласної ради є обов'язковим для виконання обласною радою та її органами, а також в межах повноважень обласної ради - для підприємств, організацій і установ, розташованих на території обласної ради.

8.1.4. Регламент, а також зміни та доповнення до нього, приймаються обласною радою більшістю голосів від загальної кількості депутатів обласної ради і набирають чинності з моменту їх прийняття.

8.2. Порядок скасування Регламенту обласної ради

8.2.1. Чинність Регламенту чи окремих його положень може бути зупинена або припинена за рішенням обласної ради або у випадках, в порядку та з підстав, передбачених законами України – за рішенням інших органів у межах їх компетенції.


 
 

 



08.09.10 Чествуем профессионалов нефтегазового комплекса ...

07.09.10 Привітання Миколи Скорика з Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості ...

07.09.10 Болгары Одесщины: не нацменьшинство, а полноправные граждане ...

07.09.10 Небольшие коррективы ...

06.09.10 Островки культуры ...

06.09.10 Добра жінка — в хаті рай ...

06.09.10 Встреча № 5 ...

06.09.10 Радіопередача "Ради за роботою" від 4 вересня 2010 року ...

03.09.10 Дорого внимание ...

03.09.10 Привітання Миколи Скорика з Днем підприємця ...

02.09.10 Поздравление Николая Скорика с Днём города Одессы ...

02.09.10 Дипломатическое рандеву ...

02.09.10 Вечные ценности ...

02.09.10 История не знает сослагательного наклонения ...

01.09.10 Николай Скорик: «Пусть у школьников все будет крепкое: и знания, и друзья...» ...


 Розробка, дизайн та розміщення: КП "Обласний інформаційно-аналітичний центр" © | телефон (0482) 429820 | 2010 р.