65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

21 липня в Україні відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради

20-07-2019
zvernennya

У неділю, 21 липня, в Україні відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради (відповідно до Указу Президента України від 21.05.2019 р. №303/2019 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» достроково припинено повноваження Верховної Ради України восьмого скликання та призначено позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року). Організація, підготовка та проведення виборів регламентуються положеннями Закону України «Про вибори народних депутатів України» від 17.11.2011 №4061-VІ.

Кожен громадянин України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном і на день голосування досяг 18-річного віку, може взяти участь у голосуванні. Народні депутати України, які увійдуть до нового парламенту, обиратимуться за змішаною системою – 50 відсотків від кількості нардепів пройдуть за партійними списками, та ще 50 – пройдуть за своїми мажоритарними виборчими округами.

Для участі у виборах необхідно бути включеним до списків виборців на відповідній виборчій дільниці. Громадянський обов’язок кожного з’явитися на свою виборчу дільницю та проголосувати. Голосування проводиться 21 липня 2019 року з 8 до 20 години без перерви. Щоб отримати бюлетені, необхідно мати з собою документ, який засвідчує особу громадянина України:

  • паспорт громадянина України (звичайний або ID-карта);
  • тимчасове посвідчення громадянина України (для тих хто, нещодавно отримав громадянство);
  • військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).

У квадраті проти назви партії, яку ви хочете підтримати на виборах, слід поставити позначку («+» або будь-яку іншу, але лише одну). Аналогічним чином необхідно відзначити в другому бюлетені прізвище депутата-мажоритарника, за якого ви вирішили проголосувати в своєму окрузі. Після цього виборець повинен особисто опустити свої бюлетені в урну на дільниці. Якщо на виборчому бюлетені зроблено більш як одну позначку або не поставлено жодної позначки, то такий виборчий бюлетень вважається недійсним. У разі якщо виборець, заповнюючи виборчий бюлетень, припустився помилки, він має право невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена дільничної виборчої комісії, який видав цей бюлетень, з проханням видати інший виборчий бюлетень. Інший виборчий бюлетень видається тільки в обмін на невірно заповнений і лише один раз. Виборець, який через фізичні вади не може самостійно опустити виборчий бюлетень до виборчої скриньки, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії доручити зробити це у своїй присутності іншій особі, крім члена виборчої комісії, кандидата в депутати, його довіреної особи, уповноваженої особи політичної партії, офіційного спостерігача.

ВИБОРЧІ ПРАВА ГРОМАДЯН ТА СПОСОБИ ЇХ ЗДІЙСНЕННЯ І ЗАХИСТУ https://www.cvk.gov.ua/vnd_2019/inform/inf_zabezpechennya_ndu_2019_1.pdf

Повернутися назад