65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

30 річниця Чорнобильської катастрофи

26-04-2016
photo_2016-04-26_14-27-04

26 квітня 1986 року  трагічна дата не лише для українського народу, а й для всього людства.

За кількістю загиблих і постраждалих від наслідків катастрофи та масштабами економічних збитків ця трагедія стала однією з найбільших за всю історію ядерної енергетики. Вона вплинула на долі мільйонів людей.

Щороку ми повертаємося пам’яттю і серцем до тих незабутніх трагічних подій, щоб ще раз усвідомити, кому зобов’язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків.

На ознаменування 30-ої річниці Чорнобильської катастрофи в Одесі біля пам’ятника одеситам-чорнобильцям відбувся мітинг-реквієм. Схилити голову у скорботі і вшанувати пам`ять наших земляків, які загинули, приборкуючи стихію і рятуючи світ від руйнівної  сили атома, прийшли сотні людей. Серед них – ліквідатори аварії на ЧАЕС, рідні і близькі загиблих героїв-чорнобильців, представники обласної і міської влади, духовенства, громадські діячі, студенти і курсанти одеських вузів, пересічні громадяни.

Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та під звуки траурного маршу поклали квіти до монумента.

«Ми з глибокою пошаною  і вдячністю згадуємо  всіх, хто прийняв на себе перший удар Чорнобиля – пожежних, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, представників усіх професій та різних народів. Проявивши мужність і самопожертву, почуття обов’язку перед Батьківщиною і людьми, вони робили все можливе і неможливе, щоб приборкати стихію. Це, безперечно, факт справжнього героїзму», – наголосив у своїй промові перший заступник голови обласної ради Олег Радковський.

photo_2016-04-26_14-27-04 photo_2016-04-26_14-27-08

Повернутися назад