65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

35-та позачергова сесія Одеської обласної ради

01-07-2020
DSC_6331

Відбулася 35-та позачергова сесія Одеської обласної ради. Робочу президію сесії очолив голова Одеської обласної ради Сергій Паращенко. До складу президії увійшли перший заступник голови обласної ради Вадим Шкарівський, заступник голови обласної ради Юрій Дімчогло та голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций. Також на пленарне засідання були запрошені: прокурор Одеської області, начальник Головного управління Національної поліції в Одеській області, представники засобів масової інформації.

Депутати пройшли реєстрацію та приступили до роботи. На початку засідання Сергій Паращенко повідомив, що в Одеській обласній раді створено депутатську групу «Ініціативи громад», головою групи обрано Ігоря Недозимованого, заступником голови – Євгенія Копотієнка. До складу депутатської групи також увійшли Одександр Адзеленко, Аркадій Губерник, Юрій Маслов, Віталій Разумов, Ігор Учитель. Далі депутати перейшли до розгляду порядку денного.

Було підтримано звернення депутатів Одеської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо адміністративно-територіального устрою Одеської області. Нагадаємо, проектом постанови «Про утворення та ліквідацію районів», яка змінює адміністративно-територіальний устрій субрегіонального рівня Одеської області, передбачено залишити 6 районів області. У зверненні депутати Одеської обласної ради пропонують збільшити кількість районів в області до 10-ти та наголошують, що деякі запропоновані райони є непропорційними за площею та, відповідно, створюють непропорційне економічне навантаження. Також надмірне укрупнення районів значно звузить право громадян на управління місцевими справами, знизить якість соціальних послуг, не враховує культурні та економічні особливості багатонаціональної Одеської області.

Далі депутати ухвалили звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності невідкладного реагування на ситуацію у сільськогосподарській сфері регіону у зв’язку із наслідками посухи.

Також на сесії було підтримано звернення депутатів Одеської обласної ради до Прем’єр-Міністра України, Міністра розвитку громад та територій України та Голови Верховної Ради України щодо недопущення примусової децентралізації в Одеській області та урахування позиції громад.

Завершальна частина сесійного засідання містила депутатські запити.

DSC_6331 DSC_6347 DSC_6367 DSC_6422

DSC_6290 DSC_6295 DSC_6298 DSC_6302 DSC_6310

Повернутися назад