65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Раціональне використання та охорона земель під полезахисними лісосмугами

26-06-2018
lisosmugy

До депутатського корпусу обласної ради надходять звернення представників сільськогосподарських підприємств та громадських організацій щодо незадовільного стану значної кількості земель, зайнятих старими багаторічними насадженнями, у тому числі й полезахисними лісовими смугами.

Головною проблемою використання земель під полезахисними лісовими смугами та іншими несільськогосподарськими угіддями Одеського регіону стала їх правова невизначеність через проведення земельної реформи та паювання земель колективних сільськогосподарських підприємств, зокрема – не забезпечено належний облік земельних ресурсів, контроль за їх наявністю, станом та використанням. Так, тривала відсутність господаря полезахисних лісосмуг та інших лісових насаджень призвела до їх масових рубок та винищення, безконтрольності та нераціонального використання, на них не вживаються господарські заходи, не здійснюється охорона від незаконних рубок і пожеж. У результаті такої бездіяльності виникає руйнування ґрунту, погіршення стану агробіоценозу, масові рубки лісових насаджень, зниження урожайності сільськогосподарських культур і загалом негативно впливає на ефективність агропромислового виробництва. Все це призводить не тільки до суттєвих економічних збитків, а й загрожує екологічній безпеці регіону.

«Для вирішення даної проблеми, депутатами профільної комісії обласної ради з питань екології, природокористування, запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків буде розглядатися питання щодо врегулювання правового статусу земель під лісосмугами. Для того, щоб побудувати ефективну систему контролю за використанням природних ресурсів та встановити відповідальність за вирубку насаджень, необхідно провести інвентаризацію земель під полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями на землях сільськогосподарського призначення, визначити правовий статус цих земель та їх користувачів, вжити заходів з охорони та відтворення захисних лісових насаджень», – повідомив голова обласної ради Анатолій Урбанський.

lisosmugy

Повернутися назад