65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Анатолій Урбанський у студії телеканалу «7 канал»

04-12-2018
1

Голова обласної ради Анатолій Урбанський взяв участь в ток-шоу «Прожектор» на телеканалі «7 канал». Ключовою темою програми став конфлікт в Азовському морі та як зміниться мирне життя українців у зв’язку з введенням воєнного стану. В обговоренні також взяли участь представники різних політичних сил, ЗМІ, волонтери, громадські діячі, родичі військовополонених моряків.

Ведучі: Вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки катерам українських ВМС «Бердянськ» і «Нікополь» та буксиру «Яна Капу». А уже ввечері цього ж дня військові РФ відкрили вогонь по нашим кораблям і захопили в полон українських моряків. У зв’язку з відкритою агресією Росії Президент України Петро Порошенко приймає рішення щодо впровадження на території 10 областей нашої країни воєнного стану. Тож, введення воєнного стану в Україні – це необхідні засоби безпеки чи політичні ігри?

Віктор Сорока, батько військовополоненого моряка: На мою думку, все, що робиться сьогодні в країні – все задля того, аби зберегти територіальному цілісність і, безпосередньо, саму державу – Україна. Всі події, які відбуваються сьогодні, вони лише стали поштовхом для введення воєнного стану. Давайте не будемо забувати, що воєнний стан у нашій державі триває п’ять років. Якщо вів не був оголошений «де-юре», то він був «де-факто». Ми лише сьогодні спіткнулись із ситуацією, що наші хлопці є військовополоненими?Але протягом п’яти років українці віддають свої життя за свою країну! Я вважаю, що все те, що робиться з боку керівництва держави – робиться правильно; ми або збережемо цю країну, або ми її втратимо.

Анатолій Урбанський, голова обласної ради: Я повністю погоджуся зі словами батька військового моряка (який на жаль перебуває в полоні), що це необхідний захід задля збереження безпеки наших кордонів. Зокрема, уздовж всього периметру, де Україна стикається з можливою зовнішньою агресією. Тому ще раз хочу процитувати слова Президента Петра Порошенка: «Воєнний стан в Україні введено без обмежень прав і свобод громадян». Те, що трапилося у Керченській затоці – це був точний сигнал для усіх наших європейських та західних партнерів про те, що ми слідкуємо за ситуацією і наша чітка позиція саме така. Саме тому Україну підтримала світова спільнота.

Ведучі: Хто уповноважений займатися звільненням українських військовополонених у Росії?

 

Віктор Сорока: Для того, аби Україна «де-юре» і «де-факто» вступила у права щодо звільнення наших хлопців, ми повинні мати інформацію. На сьогоднішній день ми володіємо дуже скупими даними. Для нас залишається важливою позицією, щоб наші моряки були признані військовополоненими. Бо, тут була зафіксована чітка агресія з боку Російської держави під її прапором на три наші кораблі, які йшли під прапором України. Мало того, РФ вели вогонь на враження. До того ж, коли радист Бердянська у ефірі потребував допомоги пораненим, були названі чіткі координати – це міжнародні нейтральні води. Тому вся світова спільнота має признати скоєний 25 листопада факт з боку РФ як державний піратський тероризм.

Анатолій Урбанський: Так, у нейтральних водах були порушені усі норми міжнародного права, усі норми угод між двома країнами – Росією та Україною. І все що ми сьогодні повинні зробити, опираючись на сильну підтримку наших західних партнерів – вимагати якомога швидкого повернення наших військовополонених в Україну. Чому для наших моряків важливо мати статус «військовополонений»? На військовополонених поширюється Женевська конвенція, а РФ намагається нашим морякам надати іншого статусу.

Поки що, як голова обласної ради хочу нагадати, що 21 грудня відбудеться чергова сесія обласної ради. На ній розглядатимуться бюджетні питання. Думаю, мої колеги-депутати не будуть заперечувати рішенню щодо виділення матеріальної допомоги сім’ям українських моряків, які перебувають у полоні на території Російської Федерації.

Я вдячний усім батькам наших моряків за патріотичне виховання своїх синів. Я розумію, як на місці наших моряків могли поступити інші. Тож висловлюю слова високої поваги нашим військовослужбовцям, які залишилися вірні присязі до останнього.

132 5

Повернутися назад