65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Анатолій Урбанський: «Ми робитимемо все можливе для підтримки чорнобильців»

14-12-2015
4

Сьогодні в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Ця катастрофа стала однією з найбільших техногенних аварій в історії людства. У ліквідації її наслідків брали участь люди різноманітних професій – пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, будівельники, інженери-конструктори, прості робітники і колгоспники. Всі вони були мобілізовані в екстреному порядку. Ліквідаторам довелося гасити пожежу після вибуху, виконуючи роботи з дезактивації приміщень і проммайданчика станції та забруднених територій навколо неї, проектувати і будувати об’єкт “Укриття”, готувати і здійснювати післяаварійний пуск блоків Чорнобильської атомної електростанції.

За приблизними підрахунками, кількість рятувальників становила майже 90 тисяч осіб. Близько семи тисяч із них нині мешкають на території Одеської області.

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на Олександрівському проспекті обласного центру пройшла урочиста церемонія покладання квітів і вінків до пам’ятника одеситам-чорнобильцям. У заході взяли участь герої-чорнобильці, їхні рідні та близькі, голова обласної ради Анатолій Урбанський, заступник голови облдержадміністрації Вадим Грузін, заступник Одеського міського голови Зінаїда Цвірінько, рядові одесити.

– Понад 29 років минуло з часу цієї найбільш масштабної у світі техногенної катастрофи. Але біль втрат і відчуття глобальності біди з плином часу не вщухає. Ми  завжди пам`ятатимемо  про ваш подвиг. Ви пройшли через ядерне пекло, щоб зберегти життя і здоров’я нинішніх і прийдешніх поколінь, – зазначив, звертаючись до присутніх, голова обласної ради Анатолій Урбанський.

По завершенню урочистостей відбулося його спілкування з безпосередніми учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС:

–   Обов’язок влади регіону  – оточити належною турботою і увагою всіх, кого обпалив вогонь зруйнованого реактора, забезпечити необхідні умови для їх реабілітації, – вважає Анатолій Ігорович. Він пообіцяв провести розширену нараду з обговорення проблем чорнобильців на початку січня. Допоки ж запропонував присутнім створити ініціативну групу, яка б тісно співпрацювала з профільними постійними комісіями облради.

– Зараз іде формування обласного бюджету на наступний рік. І ми маємо зробити все можливе, аби видатки на потреби чорнобильців  були не меншими, ніж цьогоріч, – резюмував голова облради.

1 2 3 4 5 6

 

 

 

Повернутися назад