Анатолій Урбанський щодо джерел фінансування та продовження ремонту доріг в Одеській області

25-06-2019
DSC_3505

Голова обласної ради Анатолій Урбанський відповів на запитання журналістів щодо джерел фінансування та продовження ремонту доріг в Одеській області:

«Автошляхи державного значення, зокрема – міжнародні, національні, регіональні та територіальні дороги, фінансуються за рахунок коштів державного бюджету. Ще одним джерелом фінансування дорожнього будівництва є Державний дорожній фонд. Дорожній фонд наповнюється за рахунок акцизних зборів на паливо, оплати від проїзду вантажівок, штрафи за їх перевантаження тощо. Розподіл фінансових ресурсів здійснюється децентралізовано між усіма областями України за спеціальною формулою відповідно до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, затвердженої Кабінетом Міністрів України. Також з Державного дорожнього фонду у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансуються автомобільні дороги загального користування місцевого значення, вулиці і дороги комунальної власності у населених пунктах. Саме завдяки коштам дорожнього фонду ми змогли відновити важливі автошляхи, які з’єднують між собою населенні пункти області, серед яких – траси Кодима-Балта, Вилкове-Кілія. Вкотре зазначу, що у пріоритеті залишаються дороги, які пов’язують районні центри із трасами міжнародного значення.

Відповідно автошляхи місцевого значення – обласні та районні дороги, фінансуються за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів. Дороги місцевого значення знаходяться в управлінні обласної державної адміністрації, і саме ОДА є головним розпорядником коштів».

Також голова обласної ради Анатолій Урбанський повідомив, що на 23-й сесії було ухвалено регіональну програму розвитку автомобільних доріг Одеської області на 2019-2022 роки. Фінансування заходів з відновлення і розвитку мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення, передбачених даною програмою, здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів міжнародних фінансових організацій та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.

DSC_3505