65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Анатолій Урбанський та Павло Унгурян у студії телеканалу “Репортер”

22-09-2016
photo648584369034864984

У телепроекті «Одеське лобі в парламенті» Павло Унгурян – голова міжфракційного об’єднання Верховної Ради України “Південь України” та Анатолій Урбанський – голова обласної ради прокоментували ряд актуальних тем. Далі – розшифровка основних моментів цього ефіру.

Ведучий: Які позитивні моменти отримала Одеська область від лобіювання інтересів області в парламенті?

А.Урбанский: Дуже багато разів анонсував добрі та корисні справи, які вдалося зробити в цьому році завдяки міжфракційному об’єднанню  Верховної Ради “Південь України”. Головніші з них: дорога Р-75 «Криве Озеро – Балта», фінансування на її модернізацію здійснено з державного та обласного бюджетів, дорога на Березівку, ремонт з’єднувального каналу «Тилігульський лиман – Чорне море» тощо. Ці досягнення – чудовий приклад взаємодії депутатів різних рівнів.

Ведучий: Павло Якимович, чим займається міжфракційне об’єднання  Верховної Ради “Південь України”? Як Ви співпрацюєте з депутатами з інших регіонів у Вашій команді?

П.Унгурян: У нашій команді присутнє взаєморозуміння. Кожен депутат міжфракційного об’єднання розуміє, що Південь України – стратегічна територія, яка сьогодні є форпостом національної безпеки Держави, це стало для нас ключовим моментом та об’єднало депутатів різних фракцій навколо ідеї розвитку південних областей України. За 2016 рік нам вдалося зробити багато корисних справ. Це програма соціально-екологічного розвитку окремих територій Одеської області, на яку в цей дуже складний час урядом направлено 102 мільйона гривень.Крім цього, нам вдалося направити 63 мільйони гривень для об’єднання територіальних громад. Окремим блоком стоять питання дорожнього будівництва Одеського регіону. На експлуатацію та дрібний ремонт виділено 200 мільйонів гривень, ще 200 мільйонів гривень виділено на поточний середній ремонт. Також у сукупності на ремонт траси М-15 Одеса-Рені виділено більше 500 мільйонів гривень з Державного бюджету України. На даний момент розглядаються питання фінансування за рахунок залучених кредитних коштів від міжнародних фінансових інституцій. І згідно з постановою уряду ця сума становить понад 330 мільйонів гривень. Депутатське утворення працює, взаємодіючи з депутатами обласної ради. Всі досягнення, про які ми говоримо, – наше спільне досягнення, спільна перемога.

Ведучий: Які перспективні проекти існують, кошти на які ще не виділено? На попередній зустрічі з Вами, ми обговорювали комплексну реставрацію Білгород-Дністровської фортеці.

А.Урбанский: Після того, як управління даного комунального підприємства рішенням останньої сесії було переведено до міської ради Білгорода-Дністровського, нарешті розпочалася підготовка до проведення ремонтних робіт. Виконавець працює в тісному контакті з науково-історичною спільнотою для збереження культурної спадщини національного значення. Нещодовно відбулася зустріч із послом Туреччини в Україні, в ході якої ще раз розглядалося питання про будівництво експозиції на території Аккерманської стіни, що надасть можливість залучити більше туристів. Вже знайдені інвестори, з чиєю допомогою заплановано з’єднати існуючий рів та Білгород-Дністровський лиман. Стосовно проектів – зараз розроблюється проектно-кошторисна документація з утилізації відходів на території Одеської області. Головний напрямок – розчищення ріки Куяльник; сподіваємося на підтримку державного бюджету у цьому важливому питанні.

Ведучий: Павле Якимовичу, чи брали участь Ви та депутати міжфракційного об`єднання «Південь» у лобіюванні коштів для міста Одеси?

П.Унгурян: Зі 102 мільйонів гривень за програмою соціально-економічного розвитку території України, які отримала Одеська область, місто Одеса отримує 24 мільйони гривень. З цієї суми 14 мільйонів вже надійшли на рахунок міського бюджету, найактивнішу участь у виділенні цих коштів взяли представники нашої команди. За останні 2 роки завдяки зусиллям парламентаріїв ми змогли вирішити багато важливих питань для міста: це будівництво каналізаційної насосної станції в районі вулиці Щорса, відновлення роботи санаторія «Вікторія» на вулиці Дача Коволевского, багато питань пов’язаних із дорожнім будівництвом.

Ведучий: Анатолію Ігоровичу, як розподіляються державні кошти між містом та областю?

А.Урбанський: Безперечно, обласна рада тісно співпрацює з міською владою. Раціонально розподіляються кошти в області та місті. Нагадую, що 40 мільйонів гривень було виділено з обласного бюджету на ремонт дамби Хаджибейського лиману. У наступному році ми розглянемо спільно з міською владою можливість реконструкції театру юного глядача ім. Юрія Олеши. У цьому році заплановано ремонт фасаду Одеського Українського академічного музично-драматичного театру ім. В.Василька, на який виділено 7 мільйонів гривень з обласного бюджету, не будемо забувати про поточні ремонти для інших культурних установ міста – це декілька прикладів співпраці обласної ради з міською владою.

photo648584369034864981 photo648584369034864984

Повернутися назад