65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Анатолій Урбанський у прямому ефірі студії телеканалу «7 канал»

27-11-2018
5

У прямому ефірі студії телеканалу «7 канал» голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський говорив про п’ятиріччя Революції Гідності та Свободи, національну ідею, реформи Уряду, короткі підсумки роботи у 2018 році та пріоритетні напрямки роботи у 2019 році.

Ведучий: Минуло вже п’ять років від Дня революції Гідності та Свободи. Чи не здається вам, що ми ще далекі від тієї перемоги та тих ідеалів, які були закладені під час Євромайдану-2013 року, який переріс у Революцію Гідності?

Анатолій Урбанський: Так, ми ще не здобули остаточної перемоги, але Революція Гідності та Свободи – це один із основних переломних моментів у житті нашої держави. Ми повинні й надалі рухатися у напрямку євроінтеграції, аби досягнути того, заради чого п’ять років тому вийшли на Майдан наші співвітчизники. Я підтримую курс, який обрала наша країна. Поняття Євроінтеграція для мене тотожне зі стабільним економічним та морально-етичним державотворенням.

Ведучий: Ви вважаєте, що наразі держава економічно здорова?

Анатолій Урбанський: Я вважаю, що зараз ми закладаємо основні «цеглинки» у фундамент євроінтеграції. Не вигадали у світі такого пульта, який перемкнув би країну з проблем на добробут за одну мить. Це – тривала, тяжка та наполеглива праця не лише влади, а й кожного громадянина нашої держави.

Ведучий: У кожного політика є проект, завдяки якому він хотів би запам’ятатися в історії свого краю – збудувати щось надзвичайне, звести міст тощо. Чи є подібний проект у Анатолія Урбанського?

Анатолій Урбанський: Особистого проекту в мене немає. Для мене є мій виборчий округ, де я працюю як депутат обласної ради. Всі інші перемоги я вважаю не своїми особистими, а спільними перемогами колег по депутатському корпусу.

Ведучий: За три роки що ви вважаєте своєю головною перемогою?

Анатолій Урбанський: Своєю основною перемогою, як спікера регіонального парламенту, я вважаю те, що всі господарчі питання, які покращують соціальні стандарти мешканців Одеської області були прийняті у сесійній залі більшістю усіх політичних сил. Я вважаю, що будівництво Тилігульського каналу – це наша перемога. Я вважаю перемогою те, що ми вкінці кінців повернули єврейській громаді синагогу (котра під час румунської окупації була незаконно у них відібрана та перетворена спочатку у склад різних документів, а потім – у архів). Я вважаю нашою спільною перемогою повернення великого льоду в Одесу й Одеську область. Ремонти багатьох соціальних об’єктів в регіоні, будівництво найбільшої школи за новітніми стандартами в с. Маяки (в 2015 році ми взялися за цей проект, а в нинішньому році відкрили заклад) – це так само наша спільна перемога та багато іншого.

Ведучий: Що для вас означає словосполучення «національна ідея»?

Анатолій Урбанський: Для мене «національна ідея» включає три основних постулати: патріотизм (коли кожен громадянин України виконує свої прямі обов’язки і ставить на чільне місце інтереси своєї держави), сімейні цінності (адже морально здорова сім’я – це основа громадського суспільства) та моральність (те, що є основою будь-якої релігії).

Ведучий: Ви багато сказали гарних слів на адресу Петра Порошенка та навели достатньо вдалих прикладів у підтримку його реформ. Здається, ви ні на мить не сумніваєтесь у тому, що Президента України переоберуть на другий термін?

Анатолій Урбанський: Я хочу сказати наступне. Між правлінням Леоніда Кучми та обранням Президента України Петра Порошенка минуло 10 років. Це – 10 років обіцянок та популістських заяв. Але, зверніть увагу на ті зміни, які відбулися лише в Одеській області за ті чотири з невеликим роки (відколи Президентом є Петро Порошенко): збудована траса Одеса – Рені, відремонтовано дорогу Балта –  Кодима (про яку, до речі, люди перестали мріяти), готова до експлуатації автомагістраль Кілія – Вилкове, відремонтовано дорогу на Березівку. Нові дороги – це не лише соціальні стандарти, це – економіка нашої держави, покращення логістики, збільшення товарообігу, нові робочі місця. І це лише один приклад; будується нова злітно-посадкова смуга в міжнародному аеропорту «Одеса» (яку обіцяв кожен кандидат у Президенти України і лише Петро Олексійович реалізував цей проект). Звісно, я хочу, аби у майбутніх виборах переміг Порошенко. Але, не зважаючи на те, кого оберуть українці, більш за все я мрію, аби Україна продовжувала йти шляхом євроінтеграції.

Ведучий: Бюджет розвитку Одеської області на 2018 рік склав трохи більше 10 млрд. грн. Які прогнози щодо бюджету-2019 року?

Анатолій Урбанський: Поки що зарано прогнозувати. Хочу сказати лише про одне: основні напрямки бюджету області будуть традиційними. В пріоритеті соціальні об’єкти – школи, дитсадки, будинки культури, ФАПи, медичні, освітні, культурно-просвітницькі та спортивні заклади.

Також у прямому ефірі студії «7 канал» Анатолій Урбанський відповів на питання телеглядачів.

1 3 4 5

Повернутися назад