65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Анатолій Урбанський у прямому ефірі студії телеканалу «Kozyr Digital»

04-01-2019
5

У прямому ефірі телеканалу «Kozyr Digital» голова обласної ради Анатолій Урбанський підвів підсумки роботи за 2018 рік та розповів про плани на 2019 рік.

Ведуча: У 2018 році анонсувалося будівництво соціального житла для тимчасово переміщених осіб. На якій стадії перебуває цей соціальний проект?

Анатолій Урбанський: Цей проект має важливе значення не лише для Одещини, але й для всієї України. На території Роздільнянського району колись функціонувало велике профтехучилище (нині воно також існує, але не в такому обсязі). Та ось, там залишилося багато приміщень, котрі потребують ремонту. По його проведенні люди зможуть законно отримати дах над головою. Дане профтехучилище знаходиться на балансі Міністерства освіти, тому зараз йде підготовка документації (це, на жаль, займає дуже багато часу), але я упевнений, що профільний Департамент одеської обласної державної адміністрації вчасно завершить паперову складову проекту й ми, нарешті, приступимо безпосередньо до самого проекту. Він реалізовуватиметься шляхом співфінансування державного та обласного бюджетів.

Ведуча: Аеропорт в Ізмаїлі. Певний час він використовувався прикордонниками та військовими, потім цивільною авіацією. Потім його було законсервовано, нещодавно частково розконсервовано. Яка його подальша доля?

Анатолій Урбанський: Аеропорт в Ізмаїлі знаходиться на балансі області. Щодо перспективи відродження цього стратегічно важливого об’єкту на півдні Одещини. Вже два роки ведуться переговори стосовно напрямків Ізмаїл – Стамбул (і до 2004 три рази на тиждень літаки здійснювали перельоти за цим рейсом) та Ізмаїл-Бухарест. Хотілося, аби аеропорт в Ізмаїлі став своєрідним повітряним хабом для мандрівників та було залучено великий пасажиропотік. Ми заручилися підтримкою наших колег – депутатів Верховної Ради України, які внесли Ізмаїльський аеропорт до загальної стратегії розвитку аеропортів країни, що надасть можливість приймати участь у державних програмах розвитку. Головним драйвером для реалізації даного проекту став Президент України Петро Порошенко. Вже підготовлено інвестиційний план, який розбито на декілька етапів, є найдорожча частина аеропорту – злітно-посадкова смуга. Перший етап – до середини літа-2019 року розконсервація аеропорту та запуск його для малої авіації (для цього потрібно 25 млн грн). Наступний етап – зустріч із перевізниками в рамках приватного та державного партнерства з метою не просто введення в експлуатацію аеропорту, а дозакупівля необхідного обладнання для того, аби середньо магістральні літаки мали змогу робити посадки безпосередньо в Ізмаїлі. І вже приблизно через півтора року аеропорт запрацює на повну силу.

Ведуча: Які цільові та комплексні програми Одеської області є найбільш популярними серед населення?

Анатолій Урбанський: В рамках бюджету на 2019 рік, як і попередніх бюджетів розвитку області є досить багато програм, які дають можливість людям зекономити. Скориставшись цими програмами, починаючи з програми допомоги малозабезпеченим верствам населення, де ми надаємо людям фінансову допомогу на лікування чи для вирішення соціально-побутових проблем). Чи візьмімо, наприклад, регіональну програма енергоефективності, в рамках якої за кошти з обласного бюджету ми утеплюємо багатоповерхові будинки (заходи включають у себе заміну даху, вікон, дверей та утеплення фасадів). Так, коштів не вистачає для того, аби утеплити всі будинки області, але є системна робота даної програми і головне, що вона є діючою. І вже є позитивні результати. І я вдячний депутатам обласної ради за підтримку цих програм, адже вони працюють з першого дня нашої каденції (до цього вони були «мертвими програмами») – вони взяли їх під свій контроль, наситили їх фінансовим ресурсом. Тобто «не освоїли бюджет», а розумно його використали.

Також у нас діє регіональна програми з підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2017-2020 роки». Ця програма дає можливість побудувати мешканцям Одещини власне житло. Як вона працює? Ви бажаєте побудувати для своєї сім’ї будинок, – берете у банку кредит, згідно договору сплачуєте його, а процент по кредиту сплачує обласна рада. На цю програму у 2019 році буде виділено більше 7 млн грн.

1 5

Повернутися назад