65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Анатолій Урбанський у прямому ефірі ТРК «7 канал»

04-04-2018
3

У прямому ефірі студії телеканалу «7 канал» голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський розповів про заходи щодо протидії підтопленню населених пунктів на півдні Одещини, а також про питання стосовно подальшої реставрації Одеського музею морського флоту.

Ведучі: На півдні Одещини зберігається загроза серйозного підтоплення населених пунктів, зокрема, це Вилкове, Ізмаїл, Рені. Наскільки критичною зараз є ситуація?

Анатолій Урбанський: Ми з головою облдержадміністрації Максимом Степановим та представниками Дунайського басейнового управління перебували з робочим візитом у Вилковому минулого тижня і всі зійшлись на думці, що для подолання критичної ситуації необхідна розчистка всіх каналів, які впадають в дельту Дунаю, та терміновий ремонт всіх гідротехнічних споруд. На найближче пленарне засідання ми готуємо колективне звернення до Кабінету Міністрів України з тим, щоб виділити кошти зі спеціального державного фонду для проведення ремонту гідротехнічних споруд в дельті Дунаю. Загальна вартість робіт оцінюється в 110 млн. грн. Десь в середині літа нинішнього року, коли рівень води буде достатньо низьким, щоб можна було проводити даний вид робіт, ми плануємо розпочати.

Ведучі: Чи вдалось вирішити питання стосовно реставрації Одеського музею морського флоту?

Анатолій Урбанський: Днями ми готуємось підписати договір оренди з Одеським морським торгівельним портом, відповідно до якого, порт стає орендатором приміщення музею. Далі буде розроблятись проектно-кошторисна документація з реставрації будівлі-пам’ятника архітектури, після чого почнуться власне реставраційні роботи. Гроші на проведення цих робіт передбачені в бюджеті Адміністрації морських портів України. Зі свого боку я хочу подякувати керівництву АМПУ, керівництву порту за підтримку цієї, безумовно, чудової і необхідної ініціативи. Я дуже сподіваюсь, що до кінця наступного року ми отримаємо оновлений музей, такий, яким його пам’ятають одесити.

 Ведучі: Обласна рада анонсувала проведення чергового пленарного засідання на 8 червня. Вже відомо, які питання будуть розглядатись на сесії?

Анатолій Урбанський: Наразі порядок денний ще  не сформований навіть в орієнтовному вигляді, тому говорити за якісь конкретні питання поки що зарано. Якась конкретика з’явиться, думаю, десь ближче до термінів проведення цього пленарного засідання. Загалом можу сказати, що це певно будуть якісь господарські питання.

Ведучі: Розкажіть, як вирішується питання з визначенням кращої проектної пропозиції на спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні?

Анатолій Урбанський: Буквально декілька днів потому завершився термін подачі всіх проектних пропозицій. Наразі визначається, коли буде проведено засідання спеціальної конкурсної комісії, яка розгляне подані пропозиції та передасть їх на голосування.

Ведучі: А коли громадськість зможе ознайомитись з поданими проектами?

Анатолій Урбанський: Всі бажаючі зможуть подивитись на макети проектів, адже ми виставимо їх у вестибюлі адмінбудівлі 2 корпусу обласної ради на вул. Канатній 83. Також там буде стояти урна для голосування за кращі проекти.

Ведучі: Зявилась інформація, що обласна рада проводить тендер на закупку шістьох легкових автомобілів та позашляховика на суму 4 млн. грн. Для яких цілей будуть використовуватись ці транспортні засоби?

Анатолій Урбанський: Дійсно, обласна рада проводить тендер на закупівлю цих транспортних засобів. Але ви повинні розуміти, що це не для того робиться, щоб в автомобільному парку обласної ради стало більше машин. Справа у тому, що в області триває процес децентралізації, з’являються нові об’єднані територіальні громади, багато з яких взагалі не мають власного службового транспорту. Але їм доведеться їздити з області до Одеси, щоб приймати участь у важливих засіданнях, узгоджувати рішення на обласному рівні, які відповідають інтересам їх громад.

3

4

Повернутися назад