65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Анатолій Урбанський у прямому ефірі ТРК «7 канал»

19-03-2018
01

У прямому ефірі телевізійного каналу «7 канал» голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський розповів про основні питання, які були розглянуті на черговій сесії облради.

Ведучі: Найзапекліші суперечки під час сімнадцятої сесії обласної ради викликало питання призначення Олександра Ройтбурда на посаду директора Одеського художнього музею. Анатолію Ігоровичу, чи припускали ви що депутати не підтримають даний Проект рішення?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Так, безумовно, адже підготовка до сесії передбачає не лише пленарне засідання, але й роботу постійних комісій обласної ради. Я бачив, як питання стосовно призначення директора Одеського художнього музею проходить через постійні комісії, я спілкувався з головами фракцій, з багатьма колегами-депутатами і розумів, що питання досить складне. Тим не менш я вдячний своїм колегам, які підтримали даний проект рішення. А саме – фракції БПП (у повному складі),  «Відродження», «Наш край» та частково «Батьківщина». Але мені би не хотілося, щоб це питання було політизовано. Це демократичний вибір депутатів, які знаходилися у сесійній залі. Не можна засуджувати художника за його провокаційне мистецтво.

Ведучі: Під час сесії депутати прийняли рішення виділити близько 8 млн. грн. на дослідження Куяльницького лиману. На що будуть спрямовані ці кошти?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Висловлюю велику подяку моїм колегам-депутатам, які підтримали даний Проект рішення. Він був прийнятий майже одноголосно. Кожного року ми виділяли невеликі кошти на моніторинг Куяльницького лиману. Ті, кошти, які будуть виділені з обласного бюджету у цьому році, будуть спрямовані на дослідження території і навколо водоймища. Займатись цим будуть профільні спеціалісти одеських вишів. Їх задача – визначити точний алгоритм, опираючись на який, ми зможемо рухатися та розробити подальшу точну проектно-кошторисну документацію щодо спасіння Куяльницького лиману. Тому що існує багато думок: одні вважають, що достатньо прочистити русло річки Великий Куяльник, інші стверджують, що на лиман негативно впливає розробка кар’єрів навколо нього (бо це згубно впливає на ґрунтові води, котрі теж підживлюють Куяльник), на думку третіх – розчистка русла річки – марна трата часу і грошей. Тобто науковців повинні максимально ретельно вивчити складену ситуацію, скласти алгоритм першочергових заходів і т.п., аби врятували лиман та запобігли знищенню екосистеми навколо нього. Кошти будуть виділені за прикладом досвіду збереження та відновлення Тилігульського лиману – 10% фінансування облбюджету, 90% – держбюджет. Ми маємо розуміти, що все робимо правильно.

Ведучі: Ми слідкували за роботою сесії облради. Депутати проголосували за виділення 9 млн.грн. на соціальний захист сімей-учасників АТО.

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Так, я вдячний депутатам за підтримку даного питання. Ми прагнемо, аби ця допомога була адресною та працюємо над питанням механізму передачі коштів сім’ям.

Ведучі: Потроху розв’язується ситуація з обласним архівом. Розкажіть, на якому етапі це питання?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: На даний час у нас є усне підтвердження від Міністерства оборони України про виділення земельної ділянки в районі смт Авангард Овідіопольського району, є погоджено з керівництвом Одеського обласного архіву. На крайній сесії ми виділили кошти на проектно-кошторисну документацію. Тобто, ми працюємо трохи на випередження. Ми оголосимо тендер, коли отримаємо офіційну згоду про виділення конкретної ділянки для будівництва даного об’єкту. Приблизна вартість проекту – 180-250 млн. грн. Нас готові підтримати депутати Верховної ради.

За концепцією, розробленою керівництвом обласного архіву, у нинішній будівлі закладу на Пироговській будуть знаходитись затребувані у науковій сфері документи, а менш популярні – будуть перенесені до нового корпусу.

_1 _2 _3 00 00

Повернутися назад