Анатолій Урбанський у студії телеканалу «7 канал»

14-09-2017
7 (4)

У прямому ефірі студії телеканалу «7 канал» голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський розповів про відкритий архітектурно-художній конкурс на визначення кращої проектної пропозиції спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні у Одеській області, організований відповідно до рішення Одеської обласної ради.

Ведучі: Пам’ятник Героям Небесної Сотні змінює концепцію. Чому так відбувається?

Анатолій Урбанський: Справа в тому, що ми не змінюємо концепцію. Але після того, як комісія прийняла рішення, що переможцем стає архітектурна композиція за авторством Василя Мироненка, в Одеську обласну адміністрацію, до департаменту архітектури надійшов лист одного із членів комісії, котрий з поважної причини був відсутнім на засіданні конкурсного журі. І замість нього проголосував абсолютно інший громадянин (хочу зауважити, що з усіма членами журі я бачився лише двічі, під час засідань, тому виникла така необачність).

Ведучі: Як таке могло статись?

Анатолій Урбанський: Ми  покладаємося на чесність журі. А даний громадянин пройшов до зали засідань, навіть не будучи членом комісії, не правомірно проголосував за іншу людину. Ось така у нас склалась неприємна колізія. На мій погляд, є два шляхи рішення зі складеної ситуації. Перше. Пам’ятаючи, що голоси журі розподілили 6:7 і за одного із членів журі проголосував хтось інший і саме цей голос став вирішальним, – повертаємось на засідання та переголосовуємо цей варіант уже зі справжнім членом комісії. Другий варіант: відміняємо цей конкурс і назначаємо інший рішенням сесії. Але мені здається, що таким чином ми просто втратимо час на установку самого пам’ятника Героям Небесної Сотні. Це може затягнутися на роки.

Ведучі: А як же інтернет-голосування?

Анатолій Урбанський: Інтернет-голосування не є основоположним (я про це говорив і раніше), але я закликав своїх колег, членів комісії, враховувати і ці голосування. Користуючись нагодою, хочу зазначити, що активність громадян була проявлена досить мляво. Але, ті люди, що прийняли участь в інтернет-голосуванні, вони віддали свої голоси, до речі, так само як і я, за пам’ятник, який за результатами конкурсу посів друге місце.

Ведучі: По висновкам переголосування,який пам’ятник має бути встановлено в Одесі?

Анатолій Урбанський: В першу чергу ми маємо розібратись з процедурою, призначити нове засідання даної комісії і визначитися, по якому шляху у цьому питанні ми маємо далі йти.
7 (2)7 (1)