65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Анатолій Урбанський у студії телеканалу «7 канал»

26-09-2017
7

У прямому ефірі студії телеканалу «7 канал» голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський розповів про 13 пленарне засідання сесії обласної ради VII скликання та основні проекти рішень.

ВЕДУЧІ: Анатолію Ігоровичу, розкажіть, чому 13 сесія обласної ради розтяглася майже на 14 годин? Хто чи що чинили опір результативності пленарного засідання?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: 13 сесія обласної ради пройшла достатньо результативно. Практично всі проекти рішень були прийняті (всього розглядалося 85 питань) і за цей конструктивізм я хочу подякувати всім моїм колегам-депутатам. В перше чергу були прийняті проекти рішень стосовно господарчих питань, які пов’язані з покращенням соціальних стандартів жителів Одещини. Я задоволений тим, що депутати проявили свою громадську позицію і не кинули на півдороги невирішені питання. По регламенту, я повинен був час від часу запитуватися дозволу про продовження засідання. І, як ви знаєте, депутати підтримували це. Бо, вкрай важливо було прийняти заплановані проекти рішень.

ВЕДУЧІ: Анатолію Ігоровичу, серед 85 питань, які являються ключовими?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Більшість питань, які розглядались на поточному пленарному засіданні, стосувались медицини та освіти (близько 40 питань). У нас була домовленість з головами фракцій, що ті питання, які пройшли розгляд постійних профільних комісій, після винесення їх у сесійну залу, ми проголосуємо за них «блочно», шляхом пакетного голосування. Але, як кажуть в Україні – не так сталося, як гадалося. Засідання затягнулося до півночі.

ВЕДУЧІ: Які суперечки були найгарячішими, на ваш погляд?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Одне з таких питань – створення комісії з оцінки корупційних ризиків в Одеській обласній раді. Тут я розумію деяких своїх колег-депутатів, бо були пропозиції висловлювалися стосовного того, що дану комісію маю очолювати я. Але, по-перше, це не моя ініціатива одного із підрозділів МВС України в Одеській області (вони розробили проект і запропонували затвердити його на пленарному засіданні). Справа в тому, що дана комісія не являється юридичною складовою, вона не виносить рішень, у неї немає і бути не може таких повноважень. Натомість такі повноваження є у МВС, прокуратури, тобто ті структури, які повинні займатись цією справою професійно. Задача даної комісії полягає у тому, аби розглядаючи той чи інший проект рішення, звернути увагу на виникнення (чи не виникнення) конфлікту інтересів. На цьому повноваження комісії з оцінки корупційних ризиків закінчуються. Маю надію, що наступної сесії ми повернемося до цього питання, комісію буде створено і вона працюватиме.

Також були невеличкі суперечки з приводу медичної реформи. На мій погляд великим мінусом у цьому питанні була позиція профільного департаменту, який не провів належним чином елементарну роз’яснювальну роботу серед головних лікарів, депутатів та громадськості щодо нововведень медичної реформи. Саме нерозуміння та непоінформованість народжують плітки та негатив у суспільстві. Завжди треба відштовхуватись від думки простих громадян, бо вони нас обирали і ми несемо відповідальність.

Ми повинні реструктуризувати обласну медицину, але ні в якому разі не на шкоду якості послуг, що надаються. Модернізація має на меті зберегти потужності медичних закладів та покращити якість послуг для населення. Наразі реформа в області медицини в Україні триває і ми налаштовані лише на кращі зміни.

5 1 2 387

Повернутися назад