65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Анатолій Урбанський у студії телеканалу «Думська-ТВ»

14-12-2017
_2

У прямому ефірі телеканалу «Думська-ТВ» голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський відверто відповів на запитання журналістів про Палац спорту та проведення чемпіонату світу з хокею серед юніорів та основні питання крайньої сесії облради.

Ведучі: У 2018 році в Одесі мав відбутись чемпіонат світу з хокею серед юніорів. Багато хто поставив знак питання біля цієї події через те, що Палац спорту не готовий приймати заходи такого рівня. Як ви прокоментуєте ситуацію, що склалася?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Інформація наступна: коли минулого літа до нас приїхали представники Національного олімпійського комітету України (після перемоги Одеси у праві проведення чемпіонату світу з хокею серед юніорів до 18 років), ми розмежували зони відповідальності: обласної ради, міської ради та зону відповідальності олімпійського комітету, як представника державного органу. Почну з найпростішого – за благоустрій прибудинкової території навколо Палацу спорту відповідає Одеська міськрада. До квітня 2018 року, думаю вони виконали би свій об’єм робіт.

Обласна рада відповідає за ремонт санвузлів, вестибюлю, спортивних роздягалень, покрівлі, стелі, освітлення. На даний момент ремонт покрівлі – завершено. По іншому переліку об’єктів – усі документи пройшли експертизу і до квітня ми теж упоралися б з поставленими задачами, але, я думаю, що наш обсяг робіт ми завершимо у березні. Справа у тому, що саме у березні, згідно з нашою домовленістю з олімпійським комітетом України, вони мають проінспектувати ті виконані роботи і тоді Одеса потрапляє в заявку з великими шансами проведення чемпіонату світу серед юніорів віком до 20 років (що, для уболівальників видовищніше), котрий так само пройде у 2018 році, але у грудні місяці. І питання постане лише в одному (бо у зоні відповідальності олімпійського комітету, як державного органу – надання субвенції у розмірі 83 млн. грн.) – придбання всього необхідного обладнання. А саме: більш потужний чилер, два льодових комбайна, величезного куба з таблом, який має бути розташований у центрі людової арени, захисні борти та щити для хокеїстів на льодовій арені, тощо.

Не дивлячись на те, що квітневий чемпіонат з хокею перенесено до Києва, ми не зменшуємо темпів робіт у Палаці спорту і мої колеги з міської ради так само дали гарантії виконати поставлені задачі по благоустрою прилеглої території навколо Палацу спорту. На наш погляд, у Одеси є дуже гарні шанси на проведення грудневого чемпіонату з хокею серед юніорів до 20-ти років.

Ведучі: Хто запропонував альтернативу: замість чемпіонату світу з хокею серед юніорів до 18 років провести подібний чемпіонат серед юніорів до 20 років у нашому місті?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Сам Національний олімпійський комітет України. Вони побачили, що ми стараємося, що ми зацікавлені, адже це ще один гарний майданчик для залучення інвестицій. Крім того, хокей знову набирає популярності серед дітей та підлітків. Тому ми маємо підтримувати усі напрямки і види спорту і приділяти особливу увагу школам олімпійського резерву, зокрема, фігурного катання.

Ведучі: Змінимо тему. Аккерманська фортеця. Що встигли до кінця року? Ми знаємо, що підрядник, що виконував роботи, виконував їх недобросовісно. На якому етапі зараз реконструкція фортеці у Білгород-Дністровському?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Я би не сказав, що підрядник недобросовісний. Але те, що роботи виконувалися повільно, з порушенням встановлених термінів здачі об’єкту – ось тут я повністю погоджуся. Щодо якості робіт, то претензій поки не має лише через те, що буде експертиза з якості проведених робіт. Ось тоді у нас буде розуміння. Хочу ще раз нагадати, що не у кожної підрядної організації є дозвіл на проведення робіт на об’єктах, що являються історичними пам’ятками архітектури, а нам потрібно укріпити контрфорси фундаменту північної стіни та не втратити час на пошуки нового підрядника.

Ведучі: Наближається крайня сесія 2017 року. Які основні питання планують розглядати депутати регіонального парламенту?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: В орієнтовному порядку денному заплановано 95 питань. Здебільшого – це Програми на 2018 рік, які подала Одеська обласна державна адміністрація. Вони різного спектру і стосуються соціальних, медичних, екологічних, освітніх, інфраструктурних, інвестиційних питань. Кожна з програм має втілитися у життя громад Одеської області у наступному році. Наразі ці програми розглядаються на постійних комісіях обласної ради. Якщо вони пройдуть розгляд профільних комісій, то, згідно регламенту, їх буде винесено на пленарне засідання 15-ої сесії.

_1 _2 4 5 7

Повернутися назад