65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Анатолій Урбанський у студії телеканалу «Репортер»

21-03-2018
Репортер_студія (3)

У прямому ефірі студії телеканалу «Репортер» голова обласної ради Анатолій Урбанський підвів підсумки сімнадцятої сесії обласної ради та детально розповів про пріоритетні напрямки.

Ведучий: Це пленарне засідання, на відміну від попередніх, було проведено дуже оперативно. З чим це пов’язано?

Анатолій Урбанський: По-перше, до порядку денного були внесені тільки ті питання, що пройшли всі профільні комісії. У депутатів було достатньо часу для дискусій та внесення своїх пропозицій і поправок. Як результат,   ̶  мінімум суперечок у сесійній залі, тільки продуктивна та злагоджена робота. Хочу за це подякувати своїм колегам-депутатам, представникам апарату обласної ради і облдержадміністрації.

Ведучий: Анатолію Ігоровичу,  розкажіть про зміни, які були внесені до бюджету області на цей рік.

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: На сесії, що відбулась наприкінці минулого року, ви пам’ятаєте, ми затвердили основні програмні документи у напрямках охорони здоров’я, соціального захисту, тощо. В ході цього пленарного засідання серйозну увагу було приділено питанням екології і розвитку спорту в Одеській області. Це програми, що були розроблені профільними департаментами облдержадміністрації і подані на розгляд депутатського корпусу обласної ради.

Ведучий: Розкажіть про заходи, які планується реалізувати в рамках програми розвитку спорту в Одеській області.

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: У нас заплановані заходи в рамках обласної комплексної програми «Розвитку фізичної культури і спорту в Одеській області на 2018-2020 роки». Зокрема, це проведення спартакіад, різних спортивних змагань та підтримка федерацій. 

Ведучий: Чи будуть виділені кошти на ремонт школи вищої спортивної майстерності «Олімпієць»?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Безумовно, той незадовільний стан, у якому зараз перебуває ця спортивна споруда, не може не бентежити. В рамках цього бюджету вже заплановані певні кошти, але ми поки що не можемо профінансувати відповідні ремонтні роботи у повному обсязі, тому цей процес буде тривати поступово. Ми також ведемо переговори зі своїми колегами депутатами Верховної ради стосовно можливості виділення коштів з державного бюджету. Я впевнений, що спільними зусиллями нам вдасться навести порядок в «Олімпійці», як нам вдалось це зробити у Палаці спорту.

Ведучий: Які зміни були внесені до соціальної програми?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Можу сказати, що тепер окрему фінансову допомогу з обласного бюджету будуть отримувати ветерани антитерористичної операції. Окрім цього, ми вирішили урахувати пропозицію інших ветеранів  ̶  ветеранів війни в Афганістані та Другої Світової війни, щодо коштів, які виділяються з обласного бюджету на придбання продуктових наборів. Тепер ці кошти будуть додані до щомісячних субсидій, які отримують ті чи інші громадські організації.

Ведучий: Під час сесії розглядалися питання, що стосуються культурного життя населення регіону – сільські Будинки культури. Чи являються вони пережитком радянських часів?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Ні, я так не вважаю. Нині ці заклади давно вийшли із пострадянської площини – коли сільські Будинки культури були осередком, у першу чергу, суспільно-політичного життя мешканців сіл – там проходили різноманітні збори, урочистості, звіти, які інколи супроводжувалися виступами самодіяльних колективів. Зараз навпаки. Будинки культури поступово перетворюються у «живі організми», де збираються численні творчі колективи аби проявляти свої таланти; батьки приводять своїх дітей для занять у численних гуртках, проходять концертні виступи самодіяльних колективів. Мені дуже приємно спостерігати, що Будинки культури з кожним роком перетворюється на осередки спілкування людей.

Хочу звернути увагу на те, що приблизно 30% із загального бюджету розвитку направлені на реконструкцію та ремонт сільських Будинків культури.

Ведучий: Ще один момент, який періодично розглядається під час проведення пленарного засідання – звернення про перейменування вулиць. Що входить у повноваження обласної ради у такому випадку: рекомендувати, примусити, зобов’язати чи інше?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Ми ні в якому разі не можемо змусити – це вище повноважень обласної ради. Ці питання мають вирішувати лише місцеві громади. Ми маємо право лише рекомендувати у рамках декомунізації продовжувати перейменовувати вулиці населених пунктів області.

Ведучий: Наші райони Одеської області отримали необхідну державну субвенцію. Чи можуть вони отримати ще певну суму коштів з обласного бюджету для того, аби приступити до ремонту доріг не обласного і районного значень, а місцевого значення?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Згідно Закону України, у цьому році уже набув чинності «Дорожній фонд». В його рамках Одеська область отримала 460 млн. грн. Розпорядником цих коштів являється обласна державна адміністрація, яка отримала від Укравтодору в керування дороги неміжнародного значення. В рамках отриманих коштів, профільні підрозділи ОДА та особисто голова облдержадміністрації Максим Степанов будуть приймати рішення щодо першочергового ремонту даних доріг області. Депутатський корпус обласної ради на має впливу на це питання, так як це державні кошти. Настільки я інформований, жоден район не залишиться в цьому без уваги. Єдине, чого потрібно обов’язково дотримуватись головам райрад чи ОТГ під час звернень – проектно-кошторисної документації з чітко прописаними цифрами.

Що стосується субвенцій з обласного бюджету, то кожен район отримає заплановані кошти на ремонт та будівництво поданих на розгляд об’єктів.

Репортер_студія (1)  Репортер_студія (3)Репортер_студія (2)

Повернутися назад