65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Анатолій Урбанський у студії телеканалу «Репортер» про позачергову сесію обласної ради

16-08-2017
5

У студії телеканалу «Репортер» голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський говорив про причини проведення дванадцятої позачергової сесії обласної ради, про спасіння Тилігульського лиману, а також про реконструкцію та археологічні дослідження в Аккерманській фортеці.

Ведучий: Анатолію Ігоровичу, які причини проведення дванадцятої позачергової сесії обласної ради сьомого скликання і які основні питання на ній будуть розглядатися?

Анатолій Урбанський: Основна причина проведення позачергової сесії дуже приємна – перевиконання бюджету згідно з митним експериментом. Це дало нам можливість повернутися до питання ремонту доріг раніше, ніж ми планували. Ми будемо розподіляти додатково понад 1 млрд. 600 млн. грн. на будівництво та ремонт доріг в Одеській області.

Ведучий: 1 млрд. 600 млн. гривень – це значна сума, з точки зору тих коштів, які вже були освоєні під час ремонтних робіт на Одещині? Які роботи на ці гроші можна виконати?

Анатолій Урбанський: Це дуже велика сума. Як ви знаєте, в минулому році ми закінчили ремонт дороги Криве Озеро – Балта, в цьому році ми почали і плануємо завершити фінансування дороги Балта – Кодима. Зв’язок всіх районних центрів – це загальна концепція обласної ради та обласної державної адміністрації. Тому зараз постає питання продовжити роботи на трасі Р-33 через Балту, Подільськ, Окни, Захарівку, Великомихайлівку, Роздільну та Кучурган. І саме це питання буде розглянуто під час даної сесії. Я впевнений, що депутати підтримають і ми приймемо це рішення, не втрачаючи часу. Тим самим у Служби автомобільних доріг в Одеській області буде ще півмісяця для того, щоб провести всі необхідні тендери в системі ProZorro і з вересня включитися в ремонт доріг. Плюс до цього ми розглянемо можливість ремонту траси М-15. Я впевнений, що на час проведення ремонтних робіт автолюбителі поставляться з розумінням.

Ведучий: Дороги потрібні і для того, щоб відвідувати привабливі для туристів місця, наприклад, Білгород-Дністровську фортецю. Я знаю, що нещодавно була виїзна нарада за вашої участі. Які напрямки діяльності ви проводите, щоб не допустити руйнування цієї пам’ятки архітектури?

Анатолій Урбанський: У нас існує КП «Фортеця», навколо якого було багато суперечок: потрібно передавати його громаді Білгорода-Дністровського чи ні. Я вдячний керівництву даного підприємства, адже після того, як ми визначили, хто є керівником (Білгород-Дністровська міська громада) і власником (залишається Одеська обласна рада), відразу справи покращились. Археологічні розкопки, які там проходять, у більшій мірі стали можливі завдяки волонтерській діяльності пана Андрія Красножона, який просто живе даною археологічною пам’яткою. Покращилась робота КП «Фортеця». Наступного тижня ми очікуємо приїзд великої делегації з Туреччини з намірами підписання меморандуму про створення експозиції часів Османської імперії.

Ведучий: Ще одна локація, якій приділяє увагу обласна рада та Депутати Верховної Ради – Тилігульський лиман. Намітилися зрушення в цьому питанні? Які новини?

Анатолій Урбанський: Я хотів би сказати, що в цьому році ми зробили найдорожчу частину цього проекту – шлюз, який був повністю побудований, з урахуванням всіх зауважень екологів. Там будуть спеціальні пристосування для того, щоб риба безболісно могла проникати як в море, так і в лиман. У цьому році ми сподіваємося на надходження коштів з держбюджету у вересні з тим, щоб закінчити всі морські роботи. У наступному році нам залишиться поглибити сам канал і згідно з проектом закрити його бетонними спорудами, які не даватимуть можливість сповзати ґрунту і замулюватися каналу.

Ведучий: Я знаю, що ви допомагаєте військовим, які захищають наші кордони в зоні АТО. Але ви це робите не афішуючи.

Так, це моя громадянська позиція. Я вважаю, що кожна людина на своєму місці повинна допомагати всім тим, хто потребує допомоги.
1 2 3 4 5

Повернутися назад