65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Анатолій Урбанський в ефірі телеканалу «Репортер»

08-01-2019
2

У прямому ефірі телеканалу «Репортер» голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський відповів на питання ведучого та підвів підсумки роботи за 2018 рік.

Ведучий: Для обласної ради 2018 рік – непростий, рік досягнень та планів. Закінчували рік досить таки насиченою сесією обласної ради. Було вирішено 96 питань за 3,5 години. 

Анатолій Урбанський: Це говорить про те, що ми отримали бюджет області вчасно, усі цільові, комплексні, регіональні програми були розглянуті профільними комісіями обласної ради (де й були гарячі дебати, – але «в суперечках народжується істина»). І я дуже за вдячний депутатському корпусу за те, що ми попрацювали динамічно, проявили солідарність та прийняли бюджет без зайвих просторікувань.

Ведучий: Було одне питання, яке не було підтримане депутатами під час пленарного засідання. Це стосується проекту рішення щодо надання пільги з орендної плати громадській спілці «Центр патріотичних організацій». Як ви це прокоментуєте?

Анатолій Урбанський: Для того, щоб підтримати даний проект рішення, на жаль, нам не вистачило всього декількох голосів. У міжсесійний період ми ще раз повернемося до цього питання; будемо знову сідати за стіл переговорів та вирішувати цю проблему. Хочу підкреслити, що стійка позиція обласної ради полягає у тому, що Центр патріотичних організацій й надалі має продовжувати свою діяльність у будівлі за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 35.

Ведучий: Якщо аналізувати обласний бюджет, то 2019 рік – рік можливостей та ймовірних досягнень у сфері охорони здоров’я та освіти – величезні кошти закладені саме на ці сфери життя регіону. Та й 2018 рік «не пас задніх» – було багато зроблено в Одеській області в освітній, соціальній та медичній галузях.  Пане Анатолію, розкажіть про основні проекти 2019 року, спрямовані на розвиток регіону.

Анатолій Урбанський: Маю зазначити, що ось вже четвертий рік фінансування регіону відбувається досить системно. Основний механізм, який нам дозволяє це робити, на мій погляд, одна із головних реформ – реформа децентралізації . Завдяки цій реформі місцеві бюджети усіх рівнів стали більше фінансуватися й усі проекти, які реалізовуються на місцях – здійснюються в основному шляхом співфінансування бюджетів (місцевих, районних, обласних, державних). Тоді громади розуміють, що вони теж є причетними до будівництва чи ремонту того чи іншого об’єкту в їх громаді, селі, селищі чи місті.

Візьмімо обласну цільову програму «Безпечна Одещина». Ще декілька років тому була проблема, що правоохоронним органам неможливо дістатися до місця правопорушення через украй незадовільний стан автотранспорту. Нині, завдяки даній програмі, на 77 поліцейських округів області придбано відповідну спецтехніку та нові автомобілі з необхідною комплектацією для груп реагування Нацполіції на території районів Одеської області. Поступово створюються належні умови для ефективного виконання покладених завдань у сфері протидії злочинності.

З року в рік, ремонтуючи дороги Одещини, ми докуповуємо пересувні вагові комплекси для організації контролю вантажних перевезень на автомобільних дорогах Одещини працівниками Управління Укртрансбезпеки в Одеській області. Ми й надалі працюватимемо у цьому напрямку.

Що стосується медицини. В рамках державної програми «Сільська медицина» ми плануємо будівництво амбулаторій в регіоні шляхом співфінансування, де основні кошти виділяє державний бюджет. Загальній концепції реформування системи охорони здоров’я відповідає цільова програма «Доступна медицина на 2018-2020 роки», вона передбачає заходи, спрямовані на підвищення рівня медицини в регіоні, будівництво або відновлення амбулаторій, придбання обладнання тощо.

Загалом, на реалізацію регіональних програм передбачено понад 450 мільйонів гривень. Соціальні питання й надалі будуть вирішуватися комплексно.

0 2

Повернутися назад