Анатолій Урбанський в ефірі телеканалу «Репортер»

27-02-2019
2

У прямому ефірі телеканалу «Репортер» голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський відповів на питання ведучого, основна частина яких стосувалася позачергової сесії обласної ради.

Ведучий: Анатолію Ігоревичу, з чим було пов’язане оперативне скликання позачергової сесії обласної ради?

Анатолій Урбанський: Основна причина скликання позачергової сесії – зміни в бюджеті Одеської області у рамках державної медичної субвенції. Нагадаю, Одещина бере активну участь у програмі «Доступна, якісна медицина у сільській місцевості»: будівництво сучасних амбулаторій у регіонах шляхом співфінансування – левова частина коштів виділяється із державного бюджету, менший залишок – із місцевих бюджетів. Нова амбулаторія передбачає не лише будівництво нової будівлі, але й повне оснащення новим медичним обладнанням, засобами зв’язку для телемедицини та транспортом для сімейного лікаря сільської амбулаторії. Також під час 22-го пленарного засідання було підтримано внесення змін до комплексної програми соціальної підтримки населення на 2018-2020 роки «Соціальний захист населення в Одеській області». Зокрема, у рамках даної програми депутати підтримали виділення коштів разової адресної допомоги 12-тьом сім’ям військових моряків, які знаходяться у російському полоні. Кожна родина моряків отримає грошову допомогу у розмірі десять тисяч гривень.

Ведучий: Ще одне питання було розглянуте під час пленарного засідання: допомога співробітнику правоохоронних органів, який серйозно постраждав під час виконання службових обов’язків.

Анатолій Урбанський:  Так, дійсно, депутати підтримали надання цільової адресної допомоги інспектору патрульної поліції Одеської області лейтенанту Роману Даниленку, який потребує лікування та реабілітації внаслідок травм, отриманих під час виконання службових обов’язків. І за цю ініціативу я вдячний депутату обласної ради Владиславу Фініку.

Ведучий: Як відбувається фінансування районів півдня Одеської області таких як Саратський, Тарутинський, Арцизький і Болградський райони?

Анатолій Урбанський: Саратський, Тарутинський, Арцизький, Болградський райони, у сукупності, з бюджету розвитку Одеської області на 2019 рік отримали близько 55 мільйонів гривень.  

Ведучий: Деякі депутати під час сесії закидали звинуваченнями президентські сили  з приводу неправомірного використання коштів, натякаючи на підкуп виборців.

Анатолій Урбанський: На території Одещини діє обласна комплексна програма соціальної підтримки населення на 2018-2020 роки «Соціальний захист населення в Одеській області». Переважною більшістю голосів було ухвалено рішення про внесення змін до даної програми ще під час 21 сесії обласної ради. Один із пунктів цієї програми – виділення з обласного бюджету 90 мільйонів гривень на одноразову грошову допомогу окремим категоріям громадян, які найменш соціально захищені на рівні держави та області. Хочу підкреслити, що депутати від усіх політичних сил проявили злагоджену командну роботу, підтримавши цю програму, спрямовану на соціальний захист громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують допомоги.
1 2 5