65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

День пам’яті трагедії Бабиного Яру

29-09-2018
yar

Минуло 77 років від однієї з трагічних сторінок історії Голокосту в України – масових страт у Бабиному Яру, які відбувалися протягом 1941–1943 років в окупованому нацистами Києві.

У літопису глобальної єврейської Катастрофи (Шоа), саме з цією київською місцевістю пов’язують початок Голокосту в Європі, хоча насправді хвиля розстрілів котилася до Києва від самого кордону. Київ став першим великим містом, цілком «вільним від євреїв». Саме в Бабиному Ярі, розстріляли майже все єврейське населення міста. Жертвами нацистів, крім євреїв були військовополонені, українські націоналісти, роми, цивільні мешканці Києва різних національностей та навіть хворі психіатричної лікарні. У період окупації міста німецькими військами Києва страчено блоизько 200 тисяч людей.

«Трагедія в Бабиному Яру – це частина історії не лише євреїв, а й всього людства. Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю. Час може загоїти рани, та він безсилий загасити нашу пам’ять. У жодному разі не можна допустити повернення на українську землю тоталітарних режимів та повторення таких гуманітарних катастроф, що стали уособленням злочинів проти людяності. Для багатьох народів незалежна Україна стала батьківщиною. Мир і злагода – це головне, що нам потрібно сьогодні», – висловився голова обласної ради Анатолій Урбанський.

yar

Повернутися назад