Доля Державного архіву Одеської області

20-06-2017
Архив

Доля Одеського обласного  державного архіву не вирішувалась понад тридцять років.  Будівля Бродської синагоги, в якій він нині розташований, є історичною та  релігійною цінністю для єврейської громади, але перебуває в аварійному стані.

Одеська обласна рада поступово вирішує це питання та  вживає усі необхідні заходів для збереження цієї пам`ятки архітектури. Довгий час з працівниками архіву проводилися консультації  щодо усіх потреб та умов збереження архівного фонду. Наразі оголошено проведення відкритих торгів. Наступного місяця буде оголошено виконавця ремонтних робіт будівлі, а саме 4 липня поточного року, після завершення електронного аукціону. Початок реконструкції архіву буде для працівників установи знаком того, що необхідно проводити інвентаризацію та інші необхідні дії для переїзду.

«На реконструкцію і обладнання  приміщення на вул. Пироговській, 29, куди планується переїзд обласного архів з проектною документацією необхідно понад 53млн. грн.. У поточному році на виконання необхідних будівельних робіт з обласного бюджету вже виділено 5 млн.грн.. Закінчити модернізацію будівлі планується протягом 2 років за наявності фінансування. Слід зазначити, що кожен бажаючий в змозі прослідкувати за тендерними процедурами, адже тендер проходить у відкритій  електронній системі публічних закупівель «Prozorro»», зазначив голова обласної ради Анатолій Урбанський.

Архив