65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Хід археологічних досліджень на території Аккерманської фортеці

25-07-2017
DSC_7039

Під час виїзної наради щодо стану справ у проведенні реконструкції Аккерманської фортеці у місті Білгород-Дністровськ, яку провів голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, було обговорено хід проведення археологічних досліджень на території фортеці.

Основною метою робіт Білгород-Дністровської археологічної  експедиції ІА НАНУ,  розпочатих на початку липня 2017 року, є поновлення досліджень залишків Султанської мечеті, зведеної, ймовірно, султаном Баязидом II, а також руїн християнської церкви, які знаходяться під нею для подальшої  реставрації та експонування. Розкопки ведуться в північній та північно-східній частині мечеті на ділянках, які згідно з архівними даними ще не досліджувалися.

«Повністю відкритий контур північної та частково східної стін, розчищена підлога в середині будівлі, визначено можливе місце розташування входу в мечеть. Серед знахідок – більше десятка середньовічних та античних монет з датуванням, вістря стріли, фрагменти фресок, залізні та скляні вироби, різноманітна кераміка. Завдяки цим знахідкам можемо говорити про спростування версії щодо періоду існування храму, на якому османські завойовники побудували мечеть. Вважалося, що він XIII століття, а насправді він відноситься до молдавського періоду – XV століття», – повідомив завідувач кафедри історії України Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського Андрій Красножон.

На думку Анатолія Урбанського, незважаючи на те, що археологічні дослідження і реставраційні роботи тривають, Аккерманська фортеця ще більше приваблює туристів.

«Останні археологічні дослідження проводились на  межі 1970-1980 років. Розкопки завжди приваблюють цікавого туриста. Крім того, не кожна область України може похизуватись проведенням досліджень такого масштабу. До речі, я приїхав не з порожніми руками. Маю новину про те, що турецька сторона підтвердила свій намір прибути в кінці серпня до Білгород-Дністровського з великою делегацією для укладення договору про подальшу спільну діяльність в рамках побудови на території Акерманської фортеці експозиції часів Османської періоду», – підсумував Анатолій Урбанський.

Туристка Тетяна Демчишин до Білгород-Дністровського приїхала разом зі своєю сім’єю з Ужгороду.

«Ми не знали, що тут проходять розкопки і вже знайдено багато чого цікавого. Тому щасливі з того, що потрапили у фортецю саме зараз і стали свідками такої історичної події. Восени дітям буде що написати у шкільному творі», – поділилась враженнями туристка.

Наразі роботи тривають. Заплановано провести розкопки на площі 160 м².
DSC_7013 DSC_7022 DSC_7039 DSC_6837 DSC_6838 DSC_6836 DSC_6878 DSC_6960 DSC_6820

Повернутися назад