65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

ІІІ всеукраїнський форум об’єднаних громад

05-12-2018
1

У Києві проходить ІІІ всеукраїнський форум об’єднаних громад. Засідання відкрив Президент України Петро Порошенко. З промовами виступили також голова Верховної Ради України Андрій Парубій та Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Від міжнародної спільноти зібрання вітали голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі та посол США в України Марі Йованович.

Форум місцевого самоврядування проходить за участі голів об’єднаних громад, представників центральної влади, а також експертів та міжнародних партнерів. У заході взяв участь голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський.

Під час свого виступу Президент Петро Порошенко наголосив, що попри те, що у впровадженні децентралізації зроблено багато, зупинятися на досягнутому не можна. Найближчі роки будуть ключовими для України. Президент підкреслив, що, для того, аби наша країна стала державою з європейською моделлю управління, необхідно продовжити максимальне стимулювання об’єднання територіальних громад. Він наголосив, що у 2019 році мають бути сформовані всі перспективні плани областей з повним покриттям ОТГ всієї території України. Також Глава держави зазначив, що кожна нова ОТГ повинна визначити свої переваги і пріоритети, на основі яких на дорожніх картах областей з’являться першочергові об’єкти – маркери розвитку. На думку Петра Порошенка,  наявність таких перспективних планів із затвердженими громадою проектами і механізмами фінансування в рази підвищить інвестиційні перспективи територій.

В ході засідання були розглянуті та обговорені наступні питання: «Фінанси і ресурси: можливості та дії в реалізації секторальних повноважень», «Нова регіональна політика – дієвий інструмент розвитку регіонів і громад», «Комплексний просторовий розвиток та ІТ-рішення», «Енергоефективність – заощадливість та конкурентоспроможність» тощо.

«Проводити подібні форуми в Україні дуже важливо. Адже сьогодні ми вже бачимо різницю в розвитку між прогресивними децентралізованими й архаїчними (недецентралізованими) громадами. Й ця асиметрія постійно зростає. Адже децентралізовані громади мають більше повноважень та ресурсів, тому там відбувається стрімкий розвиток. Решта громад відстають. Звісно ми не можемо такого допускати. Тому на місцях маємо вести постійну роз’яснювальну роботу, наводити приклади успішного розвитку та достатньо мотивувати й заохочувати до об’єднання громад», – висловився голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський.

1

Повернутися назад