65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Міжнародний форум продовжив свою роботу

25-03-2016
HAK_8410

В Одесі продовжує роботу Міжнародний форум «Гібридні рішення щодо безпеки в Чорноморському регіоні». У засіданні беруть участь міжнародні експерти, представники дипломатичного співтовариства, політики, представники з серед ділових кіл та вчених.

Учасники форуму обговорили пріорітетні напрямки економічного розвитку та питання енергозбереження в області. Міжнародні експерти наголошували на тому, що ключовим фактором у стимулюванні економічного росту має стати наявність постійних ініціатив, проектів та інвестицій, в першу чергу це стосується менш розвинених територій.

Депутат Верховної Ради Олександр Урбанський під час виступу акцентував увагу на питанні розвитку інфраструктури, зокрема модернізації системи портів та водних шляхів. За підтримки Європейського Союзу та завдяки запропонованим групою народних депутатів змінам в законодавстві України, сьогодні можна говорити про можливе повне відновлення водного шляху E-40 на відрізку Дніпро-Вісла в найближчому майбутньому.

Для відновлення транзитного потенціалу України потрібно якомога швидше збудувати власну стратегію розвитку національної транспортної мережі, будівництва та розвитку найважливіших об’єктів інфраструктури. А також, забезпечити участь нашої держави в розробці загальної стратегії розвитку мережі міжнародних транспортних коридорів, які проходять по європейських і азіатських напрямках та у формуванні нових транзитних магістралей континентального значення.

– Україна є надійним партнером, Україна готова йти далі в процесі Євроінтеграції, Україна готова вирішувати будь-які проблеми сучасності. Спільно ми розвиваємо світ на краще,- підкреслив Олександр Урбанський.

А науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр та виконавчий директор Центру регіональних досліджень м. Одеси Ігор Студенніков пропонували шлях до безпечного майбутнього в Дунайському регіоні, а саме Стратегію Європейського Союзу щодо Дунайського регіону та України.

У своєму виступі голова обласної ради Анатолій Урбанський констатував, що сьогодні в світі продовжується боротьба держав за енергетичну незалежність, яка є основним фактором безпеки регіону в цілому. І висловив впевненість, що Чорноморський регіон має реальні шанси на вдосконалення, за умови активних та спільних дій з боку влади.

– Розвиток відновлювальної енергетики буде важливим кроком у скороченні залежності від імпортного природного газу. Наразі в Україні планується створення Фонду підтримки енергоефективних проектів, який фінансуватиме цей напрямок. Використання енергії із відновлювальних джерел, перехід на альтернативні види палива також є стратегічно важливими для нашої держави. Це дозволить зберегти традиційні паливно-енергетичні ресурси, зменшити їх негативний вплив на довкілля, зекономити бюджетні кошти, – зазначив Анатолій Урбанський.

Міжнародний форум продовжить свою роботу до 26 березня.

HAK_8431 HAK_8483 HAK_8370 HAK_8333 HAK_8493

Повернутися назад