65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Міжнародний форум «Реформа децентралізації: актуальні питання регіонального розвитку та досвід держав-членів ЄС і країн Східного партнерства»

22-06-2017
DSC_4129

Сьогодні у готельному комплексі «Одеса» відбувся міжнародний форум «Реформа децентралізації: актуальні питання регіонального розвитку та досвід держав-членів ЄС і країн Східного партнерства» У заході взяли участь представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голови ОТГ Одеської області, представники країн-учасниць Ініціативи ЄС «Східне Партнерство» (Грузія та Білорусь) та неурядових організацій, Центрів розвитку місцевого самоврядування з різних областей України,викладачі та слухачі Одеського регіонального інституту державного управління Національного академії державного управління при Президентові України, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування. Також форум відвідав заступник голови обласної ради Юрій Дімчогло.

Довідка: Децентралізація – це передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування, щоб якомога більше повноважень мали органи, що ближче до людей, де їх можна реалізовувати успішніше. Розпочата у 2014 році реформа передбачає здійснення 5 основних кроків: 1) Визначити територіальну основу органів місцевого самоврядування та виконавчої влади; 2) Розмежувати повноваження між органами місцевого самоврядування різних рівнів; 3) Розмежувати повноваження між органами місцевого самоврядування та виконавчої влади; 4) Визначити, скільки ресурсів треба на кожному рівні; 5) Зробити органи місцевого самоврядування підзвітними перед виборцями і державою. На сьогоднішній день в Україні відбувається впровадження цих ключових кроків, але досвід їх впровадження в регіонах різний: є як історії успіху, так і невдалі приклади. Тому актуальним питанням є обговорення усіх важливих аспектів регіонального розвитку у контексті децентралізації.

Протягом форуму присутні матимуть змогу розглянути ряд питань, які потребують обговорення: будівництво та утримання доріг, перевезення громадян, реагування на надзвичайні ситуації, охорона громадського порядку, земельні відносини та просторове планування, надання адміністративних послуг та соціальний захист населення, зміни та обмеження у розрахунках міжбюджетних трансфертів, інституційне забезпечення місцевого самоврядування тощо.

Кожен учасник зможе зробити свої короткі висновки, які будуть відображені у заключному документі за результатами форуму.

DSC_4110 DSC_4119 DSC_4123 DSC_4125 DSC_4129 DSC_4140

Повернутися назад