65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

На Одещині стартував новий дворічний проект ЄС\ПРООН

01-03-2019
DSC_8880

Одеською обласною радою спільно з Програмою розвитку ООН було організовано  засідання круглого столу з питань реалізації в Одеські області Проекту ЄС\ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень».

У заході взяли участь заступник голови обласної ради Юрій Дімчогло, начальник управління з питань економіки, бюджету, інвестицій та міжнародного співробітництва Ірена Надем’янова, директор Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності ОДА Антон Шалигайло, регіональний координатор ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Одеській області Тетяна Маяк, експерт проекту IFC (Міжнародна фінансова корпорація) Віктор Мостовой, представники об’єднаних територіальних громад, міст, сіл та селищ області.

Під час свого виступу начальник управління з питань економіки, бюджету, інвестицій та міжнародного співробітництва Ірена Надем’янова зазначила, що обласна рада та ПРООН успішно співпрацюють з 2007 року, зокрема яскравими прикладами цієї співпраці є проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», реалізований з 2007 по 2017 роки та проект ААР/ПРООН «Спільний розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей», реалізований протягом 2017-2018 років. Впровадження нового проекту у сфері енергоефективності стане важливим інструментом можливостей для покращення якості життя населення області.

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо сталого розвитку до 2022 року, який було укладено між Програмою розвитку ООН, Одеською обласною радою та Одеською обласною державною адміністрацією у минулому році, в Одеській області стартував Проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень». Цей Проект орієнтований на об’єднання співвласників багатоквартирних будинків у частині проведення енергоефективних заходів для зменшення споживання енергетичних ресурсів. Він розрахований на два роки і реалізовуватиметься ПРООН за кошти ЄС у тісній співпраці з Фондом енергоефективності та Міжнародною фінансовою корпорацією.

В рамках Проекту будуть проводитись групові та індивідуальні консультації для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів вже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, організації ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування ініціатив, спрямованих на покращення стану будинків. В подальшому ОСББ зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

Довідка: ЄС надає фінансування розміром 4 млн. євро в межах Програми підтримки енергоефективності для України (EE4U). ПРООН надаватиме технічну допомогу шляхом впровадження Проекту, який триватиме з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2020 року.

DSC_8880 DSC_8884 DSC_8888 DSC_8895 DSC_8897 DSC_8901 DSC_8902 DSC_8903 DSC_8904 DSC_8910 DSC_8916 DSC_8921 DSC_8924 DSC_8926

Повернутися назад