Національне свято Республіки Польща

16-05-2016
photo_2016-05-16_11-19-54

Голова обласної ради Анатолій Урбанський взяв участь в урочистому прийомі з нагоди національного свята Республіки Польща – Дня конституції 3 травня. Дипломатів і громадян Польщі вітали практично всі керівники Одещини, представники великого та середнього бізнесу, громадські діячі та активісти.

Конституцію 3 травня вважають однією з найстаріших у Європі і другою у світі після американської. Незалежна польська держава за час свого суверенного існування досягла високого рівня політичного, економічного та соціального розвитку, міцно утвердилася на міжнародній арені як впливовий чинник миру та продовжує робити вагомий внесок у пропагування та розвиток європейської цивілізації.

«Польський народ має право пишатися своїми славними конституційними традиціями. Приклад наших сусідів-поляків у відстоюванні своєї державності, своєї релігії, своїх людських прав і свобод завжди надихав і нас, українців. Переконаний, що дружні і партнерські стосунки між Україною і Польщею й надалі будуть всебічно розвиватися в дусі стратегічного партнерства на основі взаємної поваги та довіри», – зазначив Анатолій Урбанський під час спілкування з Генеральним Консулом Республіки Польща в Одесі Даріушем Шевчиком. Також очільник обласної ради побажав польському народові миру, добра, процвітання, непохитності духу та великих звершень.

Розвиток українсько-польського міжрегіонального співробітництва – це практичний механізм впровадження  європейських стандартів на регіональному та місцевому рівнях.  Сьогодні наша держава має найрозвинутішу мережу міжрегіональної співпраці саме з Республікою Польща. Зокрема, між Одеською областю та Польщею підписані угоди про співробітництво з Мазовецьким, Лодзинським, Підкарпатським, Люблінським, Поморським воєводствами. Варшава та Гданськ є містами партнерами Одещини, а Лодзь – містом побратимом.

photo_2016-05-16_11-19-54photo_2016-05-16_11-00-29photo_2016-05-16_11-00-19