Обласна рада вивчає фінансову ефективність роботи комунальних підприємств

04-01-2021
голова

Комунальні підприємства Одеської обласної ради, на які виділяються чималі бюджетні гроші, мають приносити стабільний прибуток. Тож необхідно налагодити їх ефективну роботу. Про це голова обласної ради Григорій Діденко заявив під час інтерв’ю громадсько-політичній газеті «Одеські вісті».

«Зараз першочергове наше завдання – розібратися з фінансовою ситуацією. Тобто, наше завдання – побудувати роботу комунальних підприємств таким чином, щоб вони приносили стабільний прибуток. Тоді виграє і бюджет області, і співробітники цих підприємств. А це жителі Одеси та області. У них є колосальний досвід роботи і сім’ї, які потрібно годувати», — роз’яснив Григорій Діденко.

Голова обласної ради також прокоментував журналістам вибір пріоритетних галузей, на які спрямовуються кошти обласного бюджету у 2021 році, а також переформатування апарату ради і робочі поїздки з командою.

«Для мене немає поняття «подобається» чи «не подобається». Є робота, яку потрібно виконувати. Є люди, з яких потрібно створити злагоджену команду, що працюватиме на благо області. У цьому я бачу своє завдання», — додав Григорій Діденко.

Наводимо повний текст інтерв’ю, що було оприлюднено у випуску газети №103 від 30 грудня 2020 року:

Григорій ДІДЕНКО: «Я звик багато працювати»

Новий голова Одеської обласної ради Григорій Віталійович Діденко не є професійним політиком. Підприємець, він свого часу закінчив Донецький гірничий технікум, а потім отримав вищу освіту за спеціальністю «фінанси і кредит». 15 років роботи в бізнесі, завзятість, уміння цілодобово працювати над вирішенням тієї чи іншої проблеми – це той життєвий багаж, з яким успішний бізнесмен Григорій Діденко прийшов в політику.

Представникам бізнесу (на відміну від багатьох політиків) властиво ставити перед собою конкретні цілі. Про них сьогодні розповідає новий голова Одеської обласної ради в інтерв’ю головному редактору «Одеських вістей».

– Зараз першочергове наше завдання – розібратися з фінансовою ситуацією. І добитися того, щоб комунальні підприємства облради, на які виділяються чималі бюджетні гроші, приносили прибуток. Якщо вони його не приносять, то з точки зору бізнесу їх потрібно ліквідувати. Але я розумію, що підприємства – це люди, це жителі Одеси, області. У них є колосальний досвід роботи і сім’ї, які потрібно годувати. Тобто, наше завдання – побудувати роботу цих КП так, щоб вони стали прибутковими. Тоді виграє і бюджет області, і співробітники цих підприємств.

– Ви йшли у владу від популярної (і досить молодої) партії. Чому вибрали саме її, що особисто вам імпонує в програмі «Слуги народу»?

– Бажання нашого лідера – Володимира Зеленського – змінити на краще ситуацію в країні. Він – нова людина на політичному Олімпі, який до цьо­го в політиці не був ніколи. Це і приваблює …

– Ви очікували, що станете керівником Одеської обласної ради?

– Ні, не припускав і якщо говорити про перші відчуття після обрання – захоплення не було. Розумів, що попереду – тяжка робота. Але, чесно кажучи, думав, що буде трохи легше. Проблема не в тому, що приходжу на роботу до 8 ранку, а йду в 9­ – 10 годин вечора. Я звик багато працювати.

Проблема зовсім в іншому – все занадто забюрократизовано. Так що буду проводити реформи: для початку хоча б для того, щоб шлях проходження того чи іншого документа максимально скоротити. Ненормально, коли важливі папери нескінченно мандрують з кабінету в кабінет …

Само собою, користуючись досвідом роботи в бізнесі, вчитимемо використанню бюджетних коштів за призначенням і з максимальною ефективністю.

– Перші сесії облради були вельми своєрідними. Проте, Ви працювали, не реагуючи на не дуже стабільну обстановку в залі, і всі важливі рішення були проголосовані …

– А як інакше? За цими рішеннями – долі людей, жителів області. Я в роботі взагалі вкрай рідко на щось жорстко реагую, в будь-яких ситуаціях намагаюся вести себе спокійно і конструктивно.

Для мене немає поняття «подобається» чи «не подобається». Є робота, яку потрібно робити. Є люди, з яких потрібно створити злагоджену команду, яка працюватиме на благо області. У цьому я бачу своє завдання.

– Введення посади ще одного заступника голови – це вибудовування нормальних відносин з депутатським корпусом?

– Це – необхідний компроміс. У політиці, як і в бізнесі, дуже важливо вміти домовлятися заради інтересів справи. Мені потрібно, щоб сесії були конструктивними і на них приймалися рішення, важливі для життєдіяльності області. У даній ситуації кількість співробітників апарату облради не змінилася, як і витрати на його утримання.

– Що з досвіду роботи в бізнесі (яким, наскільки я знаю, зараз керують інші люди), Ви принесли у свою сьогоднішню роботу?

– Зараз дійсно я своїм бізнесом не керую, як і належить за законом.

Бізнес – це вміння швидко реагувати на виникаючі складнощі, ставити конкретну мету і досягати її. Вміння створювати свою команду і працювати в ній. Це дуже важливо на моїй сьогоднішній посаді.

– Хто Ваша команда?

– Це ті люди, з якими я працював на президентських і парламентських виборах. Вони дуже хочуть змінити ситуацію на краще на Одещині. Надійна, сильна команда.

– А як складаються стосун­ки з керівництвом ОДА і Вашим безпосереднім керівництвом в Києві?

– З облдержадміністрацією та її головою Сергієм Рафаїловичем Гриневецьким відразу ж встановилися дуже конструктивні робочі відносини.

Що стосується вищого керівництва: виконую поставлені завдання, претензій немає.

– Ваша перша після обрання керівником облради робоча поїздка була на північ області…

– Так, один з депутатів нашої фракції «Слуга народу» запросив на свій округ. Ми проїхали кілька ОТГ. Побували в Подольську, Балті, Піщаній, поспілкувалися з людьми. Я там вже бував під час виборів. Скажу, що, напевно, після війни дороги були кращими …

Зараз будемо шукати можливості відремонтувати їх. Це недешево, адже потрібно не ямковий ремонт – доведеться залишки покриття знімати вщент і робити нову дорогу. Визначаємося, на який бюджет можна розраховувати ..

– Але ж сьогодні в Україні епідемія. І пріоритетні витрати – це медицина…

– Питання будівництва цих доріг і має безпосереднє відношення до медицини. У тій же Піщанській ОТГ від амбулаторії до лікарні, що знаходиться в Балті, швидка допомога їде 2, а то і 3 години. А машини на «швидкій» – це УАЗ, так звані «буханки». На жаль, довезти людей до лікарні живими в такій ситуації проблематично. А там живе близько 5 тисяч осіб …

– Сессія вирішила дуже важливі для області медичні проблеми …

– З’явилася економія в апараті облради. Ми запропонували депутатам перерозподілити гроші на 2 напрямки.

Це – придбання системи автоматичного ПЛР – ­тестування для лабораторії Одеського шкірно­-венерологічного диспансеру. Її вартість становить 4 мільйони гривень.

Також 2,9 мільйона гривень буде направлено на придбання інсуліну для хворих на діабет.

– Як Ваша сім’я ставиться до Вашої нової посади?

– Вже відчувають мою велику зайнятість. Намагаюся компенсувати це, проводячи вихідні дні з сім’єю.

В принципі, в моєму житті нічого не змінилося. У вихідні обов’язково буваю на Привозі: там є продавці, у яких купую продукти багато років.

Якихось суперелітних захоплень у мене немає. Люблю у вільний час (на жаль, його все менше залишається) читати книги з історії.

Новий рік теж зустріну в Одесі з сім’єю. Зрозуміло, що діти отримають свої подарунки під ялинку, а ми будемо бажати одне одному добра і щастя в новому році.

голова