«Одеса – це форпост реформ»

25-08-2015

Саме про це заявив під час сьогоднішніх відвідин Одеси глава держави, Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко. Програма президентскього візиту передбачала зустріч із студентами та викладачами Одеської Національної морської Академії, проведення церемонії присяги батальйонами патрульної поліції Одеси та вручення ключів від квартир і присвоєння військових звань учасникам АТО.

Під час відвідин згаданого вже вузу Петро Порошенко особисто повідомив про присвоєння Одеській морській академії статусу Національного університету. Також окремо подякував курсантам-севастопольцям, які обрали службу в українських військах і після анексії Криму перебралися на навчання до Південної Пальміри.

Наступний пункт президентської поїздки, пов`язаний з новоствореною Одеською поліцією, виявився найбільш мальовничим і масовим. Досить хоча б того, що захід відбувався в історичномуцентрі Одеси – між пам`ятником Дюку де Рішельє та Потьомкінськими сходами. Вже сьогодні вночі нова поліція приступить до виконання своїх обов`язків. Складанню присяги передував серйозний конкурс (12 осіб на 1 місце) та навчання (в тому числі під керівництвом колег-поліцейських із США).

Очолив новостворене управління патрульної служби одесит Богдан Федун, який вже встиг зарекомендувати себе як оперативник, учасник АТО та керівник одного з підрозділів київської патрульної поліції. До речі, як заявив Петро Порошенко: «Ваші київські побратими приступили до роботи трохи більше місяця тому. Сьогодні, як свідчить опитування, їм довіряє близько 80% киян. Я бажаю вам також виправдати довіру одеситів, яку вже маєте на старті. Не підведіть!» До привітань долучилися глава МВС України Арсен Аваков, його перший заступник Ека Згуладзе та губернатор Одещини Михаеїл Саакашвілі.

Варто додати, що Президент назвав реформу поліцейської патрульної служби початком змін у всій правоохоронній сфері (зокрема, згадав прокуратуру та судочинство). Після складання присяги Петро Порошенко сфотографувався на пам`ять з новими патрульними і рядовими одеситами, які були безпосередніми глядачами церемонії, а потім відбув на вулицю Левітана. Там він нагородив наших земляків-учасників АТО.