65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Одеська область готова до умов осінньо-зимового сезону на 40,5%

13-07-2021
7BC147FE-D570-4ACC-B83E-0FA3128E818A

Об’єкти житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного господарства та соціально-культурної сфери Одеської області готові до роботи в осінньо-зимовий період на 40,5%.

Про це стало відомо під час щотижневої апаратної наради Одеської облдержадміністрації 13 липня, до якої долучились голова обласної ради Григорій Діденко та депутати.

Як розказав директор департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності ОДА Антон Шалигайло, плановий показник підготовки за основними напрямками (котельні, теплові мережі, водопровідно-каналізаційне господарство, житловий фонд, заклади соціальної сфери, вулиці та дороги тощо) на липень становить 40%. Найкращий показник має Одеський район — 45,4%, на другому місці — Білгород-Дністровський район (43%).

Було зазначено, що в області на альтернативні види палива вже переведена 181 котельня, що складає 14,7% від загальної кількості. У порівнянні з 2017 роком кількість таких котелень збільшилася у 2,5 раза. Наразі майже кожна десята Гкал, що використовується для опалення в області, вироблена з альтернативних джерел енергії. 

До того ж наприкінці червня Міністерство розвитку громад та територій розпочало підготовку до реалізації програми, що передбачає співфінансування з державного бюджету, місцевого бюджету та від співвласників у співвідношенні 40/40/20 проєктів енергоефективності для жилих будинків, розташованих на одній вулиці, кварталі чи мікрорайоні та об’єднаних однією інженерною інфраструктурою з централізованого теплопостачання. Від Одеської області поки що направлені пропозиції щодо участі лише від восьми багатоквартирних будинків в містах Южний та Теплодар.

«Зимовий сезон — це завжди випробування на злагодженість та якість роботи, навіть для населеного пункту з потужними ресурсами. Пропоную громадам активніше долучатися до цієї програми та розвивати актуальні ініціативи з енергоефективності», — зауважив Григорій Діденко.

Повернутися назад