65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Одеські театри стали учасниками Всеукраїнського Фестивалю-Премії «ГРА»

28-02-2019
888

Завершився прийом заявок від театрів України для участі у Фестивалі-Премії «ГРА». Від Одеської області заявку учасника подали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. Василя Василька зі спектаклем «Одруження», Одеський театр юного глядача ім. Юрія Олеші з виставою-коміксом «Червона Каска» за п’єсою Керен Климовски та ГО «Фестивальний центр» Золотий Дюк» з виставою «Вона його любила» (копродукція Київського театру «Золоті Ворота» та Одеського українського драмтеатру ім. Василя Василька).

Фестиваль-Премія «ГРА» («GRA» («Great Real Art»)) проводиться на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року (цього року розглядатимуться прем’єри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2018 року) і розрахований на участь професійних театральних колективів усіх без винятку форм власності (державні, комунальні, приватні тощо).

«Моє офіційне призначення на посаду директора театру було затверджено на п’ятнадцятій сесії обласної ради у грудні 2017 року. Я мала надію, що ми працюватимемо разом з нашим любим худруком, «театральним батьком» Ігорем Миколайовичем Равицьким, але, на жаль, він раптово пішов з життя… Впадати у відчай для нього було би останньою справою: театр має працювати і ти несеш за це відповідальність. Тому, подумки звертаючись до свого наставника, уже в січні 2018 року разом з режисером Іваном Уривським ми приступили до роботи над виставою «Одруження» за мотивами п’єси Миколи Гоголя. До речі, режисер Уривський – «знахідка» Ігоря Миколайовича, він першим розгледів його талант і запросив до театру. Думаю, він теж підтримав би нещодавнє призначення Івана Уривського на посаду головного режисера театру. Моя найбільша мрія – аби подібний театральний фестиваль було організовано в Одесі», – поділилась директор Одеського  академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька Юлія Пивоварова.

Керівники театрів м. Одеси радіють, що в Україні з’явився серйозний театральний фестиваль, яким опікуються справжні фахівці, та вбачають у ньому нову хвилю розвитку театрального мистецтва.

За словами директора-художнього керівника Одеського театру юного глядача ім. Юрія Олеші Оксани Бурлай-Пітерової для кожного театру України честь стати учасником фестивалю «ГРА», адже його засновниками є відомі професійні театральні діячі України. Постановки учасників спочатку представляють експертній раді (до складу якої теж входять лише професійні театральні фахівці), а потім вистави переглядає міжнародне журі. Для артистів дуже важлива професійна думка. Подібні фестивалі працюють на стимулювання розвитку українського театрального конкурентного середовища та популяризацію національного театрального мистецтво як в нашій державі, так і серед міжнародної спільноти..

«У будь-якій професії, особливо творчій, важливий професійний ріст. Те, що керівництво наших театрів шукають нові форми та жанри для втілення цікавих задумів, займаються безліччю організаційних питань та беруть участь у важливих всеукраїнських заходах підтверджує те, що свого часу депутатський корпус обласної ради зробив правильний вибір, підтримавши  Рішення Про призначення на посаду директорів представлених комунальних установ», – висловився голова обласної ради Анатолій Урбанський.

Кожний театр має право висунути на здобуття премії лише одну зі своїх прем’єр, які вийшли протягом року. Відбір учасників здійснюватиметься у три  етапи.

Експертна рада фестивалю приступила до першого етапу відбору – формування лонг-листа учасників на основі поданих заявок. Другий етап передбачає перегляд експертною радою наживо вистав з лонг-листа та формуванняя шорт-листа з 12 вистав (по 2 вистави у кожній номінації). На третьому етапі відбудеться  показ вистав-фіналістів у м. Київ та визначення переможців Міжнародним журі. Лауреати фестивалю-премії визначаються у шести загальних та шести індивідуальних номінаціях. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-Премії заплановано на другу половину листопада 2019 року.

За результатами Фестивалю театральний колектив чи заклад, до репертуару якого входить вистава-переможець, нагороджується Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проекту.

DSC_8809_000000888HAK_1527_055

????????????????????????????????????
БЕРЕЗЕНЬ_укр березень_тюг

Повернутися назад