65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Перспективи розвитку екотуризму на території Тилігульського регіонального ландшафтного парку

28-07-2017
DSC_7436

Під час виїзної наради щодо ознайомлення з ходом робіт з реконструкції з’єднувального каналу між Тилігульським лиманом і Чорним морем, яку провів голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, було обговорено питання про перспективи розвитку екотуризму на території Тилігульського регіонального ландшафтного парку.

На думку Анатолія Урбанського, підвищення рівня води в лимані не тільки оновить екосистему, але й створить нові можливості для розвитку туризму.

«Тилігульський парк є унікальним місцем, де мешкає понад 20 видів ссавців, безліч безхребетних тварин, плазунів, земноводних, в лимані водиться  кілька десятків видів риб. Крім того, на території парку гніздиться близько 200 видів птахів. Беручі до уваги активний розвиток орнітологічного туризму (це новий напрямок в екотуризм, коли люди можуть цілий рік спостерігати за життям птахів), Одеській області не можна упускати можливості розвивати цей вид діяльності. Завдяки оновленню екосистеми не лише вчені, але й звичайні громадяни зможуть відвідувати це місце і спостерігати за життям місцевої фауни», – підкреслив Анатолій Урбанський.

Крім того, голова обласної ради вважає, що природне оновлення даного куточка Одещини приверне увагу прихильників екстремальних видів спорту на воді, таких як кайт- та віндсерфінгу.

«Тилігульський лиман є однією з перлин екосистеми північного Причорномор’я. Недарма він був організований не просто як водний об’єкт, але і як Регіональний ландшафтний парк і увійшов в екологічну мережу природно-заповідного фонду України. На території Одеської області не так багато таких об’єктів. Для нас принципово важливо підтримувати в належному вигляді і покращувати екологічний стан лиманів Одеської області», – зазначив народний депутат України Павло Унгурян

Нагадаємо, що ініціатором реконструкції з’єднувального каналу між Тилігульським лиманом і Чорним морем був депутат обласної ради Олег Кутателадзе. Запуск цього каналу сприятиме обводненню лиману і його про проточності.

«Канал був побудований рибколгоспом ще в радянський період і був у нього на балансі. Раз на 25-30 років тут відбуваються піщані замети, тому канал був повністю занесений піском. Річки, які давали воду Тилигульского лиману – замулені, морська вода не йшла. Тому вода в лимані застояна настільки, що солоність перевищує показники морської води в 1,5 рази. Завдяки реконструкції каналу екосистема відновиться», – повідомив Олег Кутателадзе.

Наразі канал і гідротехнічна споруда знаходиться на балансі КП «Тилігульський парк». Згідно з цим буде охоронятись і сам канал, і шлюзова система силами єгерів. Стосовно заходів, які будуть вживатись після здачі в експлуатацію з’єднувального каналу, щодо боротьби з браконьєрством, зокрема під час міграції риби, директор Регіонального ландшафтного парку «Тилігульский» Віталій Петрусенко розповів:

«Стосовно важелів вилову браконьєрів: в Одеській області працюють інспектори регіонально-ландшафтного парку «Тилігульський». Крім того контролювати це питання на державному рівні будуть три організації – Одеський рибоохоронний патруль, Державна екологічна інспекція Північно-Західного регіону Чорного моря та Державна прикордонна служба України».

Таким чином, в самому каналі вставні сітки чи будь-які інші протизаконні знаряддя ловлі установлені бути не можуть. В іншому випадку це буде жорстко припинятись.
DSC_7214 DSC_7242 DSC_7243 DSC_7314 DSC_7333 DSC_7338 DSC_7346 DSC_7354 DSC_7357 DSC_7361 DSC_7367 DSC_7372 DSC_7389 DSC_7393 DSC_7409 DSC_7414DSC_7427 DSC_7436 DSC_7437 DSC_7445

Повернутися назад