65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Підтримка ПТУ

14-03-2016
photo807333807768316016

В студії телеканалу «Медіаінформ» (програма «Время Игоря Покровского») голова обласної ради Анатолій Урбанський прокоментував ситуацію, що склалася довкола фінансування професійно-технічної освіти у регіоні. Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» Кабінет Міністрів передав ПТУ на утримання органів місцевого самоврядування. Проте, місцеві бюджети не мають достатньо коштів на утримання закладів профтехосвіти, адже йдеться про десятки мільйонів гривень щорічно.

– Сьогодні профтехосвіта вимагає негайної та значної підтримки з боку держави. Тому ми з колегами по депутатському корпусу звернулися до Парламенту та Уряду з проханням виділити субвенції з державного бюджету для фінансування професійно-технічних навчальних закладів протягом 2016 року. Адже видатки на навчання одного учня становлять близько 30 тисяч гривень на рік.

Обласна рада запропонувала Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації створити програму, згідно з якою будуть прийматися заявки від місцевих громад щодо кількості необхідних фахівців, з подальшим фінансуванням цих спеціальностей з обласного бюджету. Крім того, планується оптимізувати професійно-технічні навчальні заклади, оскільки в багатьох ПТУ збігаються спеціальності.

Усі пропозиції щодо систематизації ПТУ в Одеській області будуть передані на доопрацювання Департаменту освіти і науки ОДА – зазначив Анатолій Урбанський.

photo807333807768316016

Повернутися назад