Болградській районній газеті «Дружба» – 55 років

15-03-2018
коллектив газеты Дружба

Історія газета Болградської районної ради «Дружба» доволі незвичайна. Спочатку вона вела відлік часу починаючи з 23 червня 1941 року, коли вийшов перший номер газети «Ленинский путь». У 1946 році на посаду редактора було призначено 28-річного Степана Кунчева. Старожили переповідали, що тоді, у повоєнний час писали всі: і редактор, і секретар, і коректор, і інструктор. Газета виходила двічі на тиждень на двох смугах російською мовою накладом у 2700 примірників. Згодом районка почала виходити і болгарською мовою.

Ретельно дослідивши усі архівні джерела стосовно історії розвитку та становлення газети, колектив редакції дійшов висновку, що справжній відлік часу газета почала 14 березня 1963 року. Саме 55 років тому був виданий перший наказ по газеті «Дружба», підписаний редактором Дмитром Тюрменком, який і дав назву виданню.

Справа у тому, що друкований орган Болградського району фактично став заручником експерименту з укрупнення районів у період так званої «хрущовської відлиги». Тоді район припинив своє існування і був розподілений між сусідніми районами: промислові підприємства відійшли до відомства Ренійського району, а сільськогосподарські – до Ізмаїльського району. Випуск газети «Ленинский путь» на підставі рішення директивних органів був припинений 23 квітня 1962 року, всі матеріальні цінності були передані в газету «Придунайські вісті», а колектив розформовано.

Перший штат колективу газети «Дружба» було набрано 15 березня 1963 року. Протягом 32 років його очолював Дмитро Тюрменко. У період керівництва цього талановитого газетяра тираж районки досягав 16 тисяч примірників.

У різні роки в «Дружбі» працювали – Людмила Гумовський, Микола Лаврюков, Петро Симоненко, Раїса Танова, Альберт Плесаков, Віра Печу, Ірина Бальжик, Людмила Романова, Галина Кочева, Євген Косачев, Лариса Тюрменко, Дмитро Пирков, Іван Чебанов і нині покійні – Тамара Маркова, Василь Носов, Олександр Карлов, Михайло Баранов, Микола Банев, Лідія Кирис, Олександр Несвященко.

В 1994 році колектив редакції очолила Лариса Тюрменко-Докова, під керівництвом якої працювали журналісти Андрій Попов, Тетяна Попова-Терзі, Тетяна Ведь (у 2001 році очолила газету), Алла Карайванская, Роман Томчук, Анатолій Чебанов, Ольга Коптякова, Володимир Сєров.

З 2009 року газетою стала керувати Тетяна Терзі – в минулому відповідальний секретар редакції газети «Дружба» і начальник відділу внутрішньої політики Болградської райдержадміністрації.

Нині під її керівництвом в редакції працюють журналісти Алла Карайванская, Ольга Коптякова, Анна Бажалюк, оператор комп’ютерної верстки Юрій Мошул, секретар-касир Ганна Щепина, бухгалтер Світлана Бахчіванжі.

Наклад газети становить понад 4000 примірників – найвище досягнення за останні десять років. Крім того, колектив газети неодноразово ставав лауреатом обласного конкурсу на кращий цикл журналістських робіт щодо висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування. Районний часопис рухається в ногу з часом – має свій офіційний веб-портал, де розміщуються відеоновини Болградського району та сторінки в популярних соціальних мережах..

«Дослідивши та сумлінно вивчивши історію свого підприємства, журналісти газети «Дружба» вкотре довели, що вони – справжні професіонали. Адже задача районних газетярів не просто правдиво відображати події, але й порівнювати та аналізувати факти. Нині спільнота Одещини стала свідком того, як завдяки кропіткій праці за рік можна стати молодшим майже на два десятиліття (адже ще в минулому році ми гадали, що газеті було 76 років). Але саме завдяки подібним розслідуванням пишеться правдива історія краю. Бажаю, аби ви завжди були сповнені бажань до пошуків істини та довго залишались молодими. Зичу вам міцного здоров’я, натхнення, невичерпної енергії, благополуччя та добробуту в родинах», – висловився голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський.

_DSC0004 _DSC0010 коллектив газеты Дружба коллектив-70-е годы на отдыхе