Реалізація проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні” на Одещині

21-06-2017
DSC04964

З вересня 2016 року на Одещині активно впроваджується Проект USAID
“Муніципальна енергетична реформа в Україні”, основною метою якого є підвищення енергетичної безпеки України через удосконалення енергетичної політики, розвиток енергоефективності та як наслідок збільшення інвестицій в енергетичний сектор.

Загальний бюджет Проекту складає 16,5 млн.дол.США, що є додатковими фінансовими ресурсами для розвитку регіону.

З початку планувалось що Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» реалізовуватиметься в Одеській області до 27 вересня 2017 року, однак з метою продовження співробітництва в напрямку сприяння реформам з енергетичної ефективності та впровадження чистої енергетики в регіоні, Одеська обласна рада спільно із Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» досягли згоди продовжити співпрацю до березня 2018 року, для чого 15 червня 2017 року було підписано відповідну додаткову Угоду.

Для ефективної реалізації USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» в Одеській області, було проведено конкурс, за результатами якого визначено 8 міст-партнерів Одеса, Балта, Білгород-Дністровський, Болград, Ізмаїл, Рені, Чорноморськ та Южне, з якими налагоджено тісну взаємодію, яка вже дала позитивні результати, так:

У Балті на днях розпочнеться реалізація проекту щодо комплексної енергомодернізації будівлі Бендзарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. ім. Т.П. Бондар, із встановленням систем вентиляції з рекуперацією енергії, автоматичного регулювання теплоспоживання, енергозберігаючого освітлення з сонячними батареями, заміною дверей та системи теплопостачання з вугільної на електричну та з глибоким утепленням огороджуючих конструкцій фасадів та горища, на реалізацію якого буде залучено 2,2 млн.грн. грантових коштів. Тут навчається 148 учнів.

«Питання енергозбереження для Одеської області вийшло в ранг основних пріоритетів. На території Одещині продовжує діяти обласна програма енергоефективності на 2015-2018 роки, спрямована на зменшення споживання енергоресурсів. В рамках програми на Одещини в поточному році заплановано переобладнані пострадянських житлових будинків, утеплення фасадів, заміну дахів та всіх вікон у парадних на металопластикові, заміна вікон та котлів у навчальних закладах, медичних установах. Впевнений енергетична реформа дасть хороші результати», – зазначив голова обласної ради Анатолій Урбанський.

DSC04944 DSC04962 DSC04964