65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Резолюція XX Всеукраїнської наради-семінару Українська асоціація районних та обласних рад

05-10-2020
-2020-бв4-e1600951939947

Учасники ХХ Всеукраїнської наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування з питань децентралізації, що проходила нещодавно у смт Затока Одеської області, сформували 17 повноважень, що можуть здійснюватися органами місцевого самоврядування на субрегіональному рівні. Зокрема, мова йде про управління та утримання медичних закладів, шкіл-інтернатів, об’єктів культури, дорожньої інфраструктури тощо.

Для фінансування даних функцій, на думку членів Української асоціації районних та обласних рад, держава має визначити достатню податкову базу, а також запровадити бюджетну програму «Забезпечення видатків районних рад» у зв’язку з реформою адміністративно-територіального устрою.

Також у тексті Резолюції міститься положення про забезпечення конституційних прав громадян України на підконтрольній території Луганщини та Донеччини. Йдеться про проведення перших виборів до ОТГ на підконтрольній території зазначених областей та чергових виборів до районних та обласних рад.

Керівники органів місцевого самоврядування вважають, що задля належного рівня взаємодії виконавчої влади з радами, необхідно утворити посаду віце-прем’єр-міністра відповідального за організації державної політики з питань децентралізації, адміністративно-територіального устрою та розвитку місцевого самоврядування.

Крім того, у Резолюції йдеться про важливість внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, державної кадрової політики.

Докладніше за посиланнямhttp://uaror.org.ua/?p=21498

-2020-бв4-e1600951939947

Повернутися назад