Розвиток екологічної галузі

15-04-2016
photo714596646279817149

Під час засідання Ради Єврорегіону «Нижній Дунай» Анатолій Урбанський подякував колегам та міжнародним партнерам за довіру й підтримку та підкреслив, що партнерський статус Одещини у міжрегіональному співробітництві надає перспективи розвитку екологічної галузі.

«З моменту створення Асоціації транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай», наші ініціативи почали втілюватися в конкретні проекти. Сьогодні на території Одеської області в рамках спільної програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013» реалізується масштабний інвестиційний проект «Інвентаризація, оцінка та зменшення впливу антропогенних джерел забруднення в Нижньодунайському регіоні України, Румунії і Республіки Молдова», в основу якого покладено ідею захисту річки Дунай від забруднення численними стоками. В рамках проекту проводиться реконструкція існуючих очисних споруд та розширення каналізаційної системи з урахуванням європейських стандартів у місті Вилкове», – повідомив під час свого виступу  Анатолій Урбанський.

Метою проекту «Інвентаризація, оцінка та зменшення впливу антропогенних джерел забруднення в Нижньодунайському регіоні України, Румунії і Республіки Молдова» є поліпшення загального економічного, екологічного та соціального середовища на території регіонів держав-учасниць.

Окрім цього, в рамках проекту заплановано провести оцінку антропогенного забруднення природних об’єктів басейну Нижнього Дунаю, інвентаризувати джерела забруднення, розробити систему менеджменту з ліквідації впливу забруднюючих речовин, створити регіональний центр екологічних досліджень Нижнього Дунаю та забезпечити інформаційний супровід природоохоронних заходів у регіоні.

Екологічна політика Одеської обласної ради спрямована на зменшення антропогенних джерел забруднення, формування екологічної мережі, розвиток «зеленої» економіки, формування громадської свідомості населення у ставленні до природного середовища.

photo714596646279817149