Сергій Паращенко ініціював проведення виїзної наради щодо недопущення банкрутства аграрного сектору

29-04-2020
DSC_3195

В рамках робочого візиту до Ренійського району Сергій Паращенко ініціював проведення виїзної наради у селі Орлівка щодо ситуації, яка склалася в аграрному секторі у зв’язку із аномальною посухою.

У нараді взяли учать перший заступник голови обласної ради Вадим Шкарівський, заступник голови обласної ради Юрій Дімчогло, керівництво обласної державної адміністрації, народні депутати України, які представляють Одеську область, керівництво Ренійського району, а також представники аграрних господарств Ренійського, Болградського, Ізмаїльського, Арцизького, Саратського, Кілійського, Татарбунарського та Тарутинського районів.

Під час наради було визначено першочергові заходи для підтримки фермерських господарств півдня Одеського регіону, які через посуху сьогодні опинилися на межі банкрутства і потребують фінансової допомоги з боку держави.

«Рекордно низька кількість опадів призвела до зниження обсягів виробництва озимих і ярих культур в більшості регіонів країни. Найбільш катастрофічна ситуація склалася на півдні, зокрема, в Одеській області. Регіон, який протягом багатьох років був лідером з вирощування ячменю, озимого ріпаку та гороху, сьогодні зіткнувся з втратою від 75 до 90 відсотків врожаю.

Щоб не допустити банкрутства аграрного сектору, зберегти робочі місця, запобігти зростанню цін на продукти харчування і забезпечити продовольчу безпеку регіону, ми підготували ще одне звернення від Одеської обласної ради до центральних органів влади щодо негайного реагування на дану ситуацію та розробки комплексу заходів для підтримки малих та середніх підприємств. Зокрема – це надання фінансової допомоги з боку держави постраждалим сільгосппідприємствам, надання низьковідсоткових кредитних програм, компенсації сплати відсотків за існуючими кредитними договорами», – зазначив Сергій Паращенко.

Нагадаємо, що на минулій позачерговій сесії Одеської обласної ради було підтримано депутатське звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України про вжиття невідкладних заходів з метою зменшення негативного впливу посухи та забезпечення формування ресурсів зерна врожаю 2020 року.

DSC_3085 DSC_3108 DSC_3110 DSC_3113 DSC_3114 DSC_3117 DSC_3120 DSC_3131 DSC_3148 DSC_3185 DSC_3186 DSC_3192 DSC_3195 DSC_3205 DSC_3214 DSC_3246 DSC_3253 DSC_3281