Щодо замовлення виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво Державного архіву Одеської області

05-04-2018
DSC_2566

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частини 1 статті 13, частини 3 статті 37 Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи» та з метою забезпечення реалізації державної політики в архівній галузі в ході пленарного засідання сімнадцятої сесії обласної ради VII скликання було прийнято рішення щодо замовлення виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво Державного архіву Одеської області з урахуванням вимог діючих будівельних норм і правил та досвіду проектування спеціалізованих архівних будівель. Департаментом фінансів Одеської обласної державної адміністрації на дані заходи передбачено кошти у розмірі 700 тис. грн. на 2018 рік та внесено відповідні зміни до обласного бюджету.

Замовником виготовлення нової проектно-кошторисної документації на будівництво Державного архіву Одеської області як об’єкта спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області виступає обласна рада. Також створено комісію для визначення вільної від забудови земельної ділянки, придатної для розміщення нової будівлі Державного архіву Одеської області, та затверджено її склад: Анатолій Урбанський – голова Одеської обласної ради, голова комісії; Роман Самофалов – начальник відділу правового аналізу юридичного управління апарату обласної ради, секретар комісії.

Члени комісії: Лілія Білоусова – т.в.о. директора Державного архіву Одеської області, Олег Бабенко – депутат Одеської обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою, Надія Бєлєнко – начальник управління з питань містобудування та архітектури Одеської обласної державної адміністрації, Олег Корженко – депутат Одеської обласної ради, секретар постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою, Роман Лебедєв – начальник юридичного управління апарату обласної ради, Віктор Лунгул – начальник управління обласної ради з майнових відносин, Марина Савченко – начальник Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Вадим Теплицький – депутат Одеської обласної ради, заступник голови постійної комісії обласної ради з питань будівництва, регіонального розвитку, культурної спадщини, Ольга Юрко – депутат Одеської обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань управління майном спільної власності територіальних громад області.

За організацію виконання робіт та проведення відповідної процедури закупівлі робіт з виготовлення проектно-кошторисної документації відповідає управління обласної ради з майнових відносин.

Контролюють виконання рішення постійні комісії обласної ради: з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності, з питань будівництва, регіонального розвитку, культурної спадщини та з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури та туризму.

Слід зазначити, що керівництво Державного архіву Одеської області та обласної ради неодноразово проводили спільні зустрічі, під час яких ретельно обговорювали алгоритм спільних дій.

«Справа у тому, що ми зверталися у різноманітні інстанції, котрі могли би нам допомогти у питанні виділення земельної ділянки. Це і Одеська обласна державна адміністрація (Державний архів Одеської області являється структурним її підрозділом), і Одеська обласна рада, і Одеська міська рада та звісно, до керівництва Овідіопольського району та Авангардівської селищної ради. Тому що місто Одеса розширюється в сторону саме цього району. Мушу зазначити, що на наші запити постійно надходять пропозиції, котрі ми розглядаємо спільно з громадською організацією «Асоціація архітекторів Одеси». Наразі маємо по чотири пропозиції від області та міста. Але справа у тому, що дані пропозиції не завжди співпадають з нашими запитами. Чого бажають люди? Аби архів знаходився у центральній частині міста. Чого бажаємо ми, архівісти, враховуючи, що будівля на вулиці Жуковського,18 знаходиться у аварійному стані? Звісно, ми бажаємо переїзду до нової сучасної будівлі. На даний час потреби Державного архіву Одеської області складають 12 тис. кв. м. Тому земельна ділянка від двох до трьох гектарів була б оптимальною для розташування сучасного архівного комплексу», – повідомила т.в.о. директора Державного архіву Одеської області Лілія Білоусова.

За словами Лілії Григорівни знайдено порозуміння влади, залучені громадські ініціативи – усі спільно намагаються знайти вихід із складеної ситуації якомога швидше.

«Доля архіву не вирішувалась понад тридцять років. Так сталося, що саме нам треба брати на себе відповідальність та вирішувати проблеми наших попередників. Розглядаються різні варіанти. Але ми повинні діяти у законній площині, тому майбутня будівля Держархіву має бути спроектована з урахуванням вимог діючих будівельних норм і правил, опираючись на європейський досвід проектування спеціалізованих архівних споруд», – пояснив Анатолій Урбанський.

DSC_2456 DSC_2457 DSC_2470 DSC_2564 DSC_2566 DSC_2567 DSC_2589 DSC_2590 DSC_2591 DSC_2615 DSC_2647