Ширяївській районній газеті «Промінь» – 83 роки

09-02-2018
Нинішній склад Променя

Ширяївській районній суспільно-політичній газеті «Промінь» виповнилося 83 роки. Працівники редакції відмічають цей день умовно – в кінці січня – на початку лютого. Збереглась інформація лише про рік заснування газети – 1935-ий та назву районного часопису – «Колгоспна правда».

На час фашистської окупації газета не випускалась, її робота була відновлена у 1944 році. Для підтримки бойового духу, 300 примірників районки, сторінки якої висвітлювали підготовку воїнів-ширяївців до боїв у Ясько-Кишинівській операції, було надіслано політвідділам частин 2-го і 3-го Українських фронтів.

З великою теплотою та повагою газетярі переповідають про легенду післявоєнної «Колгоспної правди» – Василя Пшеничного, відповідального секретаря газети, літпрацівника, коректора і редактора в одній особі. Попри те, що він був «сільським хлопцем-калікою», працював «не відриваючись від столу, не виходячи з редакції» – люди самі приносили йому інформацію. Він умів слухати та звертати увагу на те, про що буде цікаво знати мешканцям району. У Пшеничного було безліч знайомих: степовики-скотарі, землероби, пасічники, мисливці, трактористи, ветерани-фронтовики, з яких з часом склався особливий актив газетяра. До кінця віку пересувався Василь Никанорович на старих дерев’яних милицях. Всі його знали та глибоко поважали.

З часом газета була перейменована на «Промінь», подальші спроби змінити назву виявилися марними. Коротке слово «промінь» стало єдиним «влучним і на всі часи».

Більше двадцяти років керівником колективу газети був Михайло Лень – журналіст, випускник Львівського держуніверситету імені І.Я.Франка. Певний час районку очолював Володимир Каневський, ветлікар за освітою, який 40 років присвятив журналістській діяльності. Близько 5 років колектив районного часопису очолювала Галина Браславська, яка журналістський досвід отримала на місцевому радіо. Саме за її керівництва технічні питання випуску газети почали вирішуватися з допомогою сучасних технологій.

«І тоді, і нині «Промінь» намагався і намагається бути в гущі всіх подій, оперативно висвітлювати їх. Районна газета писала і пише лише про те, що сьогодні актуально, що стоїть першим пунктом на порядку денному життя району. У нашому сільськогосподарському районі, де добробут переважної більшості сільського населення залежить від ефективної роботи на землі, основною темою публікацій районної газети була і є людина праці», –  пояснює т.в.о. редактора, музикант за освітою Тетяна Погорєлова.

В газеті завжди працювали талановиті журналісти. Починали свою журналістську діяльність з публікацій на шпальтах «Променя» фахівці, які працюють у ЗМІ в Сумах, Вінниці, Білій Церкві та Одесі.

«Підприємство, де шанують традиції, намагаються зберегти та пізнати краще  свою історію, де існує спадкоємність поколінь – завжди буде успішним. Бажаю творчому і технічному колективам газети «Промінь» великих тиражів, натхнення, цікавих новин та вдячної аудиторії, а також особистого щастя і міцного здоров’я», – висловився голова обласної ради Анатолій Урбанський.

Нинішній склад ПроменяDSC03237Генсек  випуск Володимир Михайленко  Іван Трегубенко, Ніна КазіміроваЕкскурсія для школярів НВК Олімп смт Ширяєве під час літнього оздоровленняOLYMPUS DIGITAL CAMERA