65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

ТОВ «Редакція газети «Одеські вісті» в умовах реформування

31-01-2019
1

Відповідно до статті 2 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» в Україні завершено процес реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації та редакцій.

В Одеській області реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій, було завершено до 01.01.2019 року, згідно визначених Законом етапів.

На виконання доручення голови обласної ради Анатолія Урбанського від 30 жовтня 2018 року № 5467/01/03-41 та за погодженням пропозицій юридичним управлінням апарату обласної ради управлінням обласної ради з майнових відносин підготовлено проект рішення «Про припинення Одеського обласного комунального підприємства «Редакція газети «Одеські вісті» шляхом його перетворення у суб’єкт господарської діяльності товариство з обмеженою відповідальністю «Редакція газети «Одеські вісті». Відповідне Рішення було підтримано депутатським корпусом під час 21 сесії обласної ради сьомого скликання.

За словами т.в.о. головного редактора ТОВ «Редакція газети «Одеські вісті» Івана Шевчука, згідно з Законом України щодо роздержавлення ЗМІ новостворені товариства більше мусять розраховувати на власні сили та більш раціонально використовувати власні ресурси:

«Звісно, ми провели скорочення у штатному розписі. Деякі співробітники пішли за власним бажанням та на ринку праці отримали інші місця робити. Ми порадилися з колективом щодо пропозицій зміни чи розширення професійної діяльності. Принципово зміни не позначилися на якості нашої друкованої продукції», – пояснює Шевчук.

Крім того, провівши моніторинг, у редакції газети «Одеські вісті» визначились зі своєю цільовою аудиторією та рейтингом існуючих рубрик. Протягом 2018 року нові рубрики «За полуднем віку» та «Гість редакції» стали найбільш популярними та отримали гарні відгуки серед читачів. Також зацікавлення читачів стосувалося тематичних номерів газети з інтерв’ю та коментарями депутатів обласної ради. У лютому-березні 2019 року готується побачити світ на газетних шпальтах нова рубрика «Віч-на-віч з громадою». Даний формат передбачає залучення дзвінків та листів читачів.

«Я навіть не приховую, що визначальним фактором того, що газета «Одеські вісті» збереглась та має деякі перспективи розвитку, – завдяки підтримці Одеської обласної ради. І в перспективному плані ми маємо надію на подальшу взаємодію з місцевою владою. Наприклад, ми почали співпрацю з Одеською міськрадою. Тому що, як підказує досвід районних видань – громадсько-політичній газеті без підтримки місцевих органів влади вижити тяжко. Адже, коли газета «стає на ринкові рейки» і починає повністю функціонувати за рахунок реклами й оголошень, вона перетворюється на газетний проспект реклами, оголошень, привітань тощо. Разом з тим, ми відкриті до цікавої співпраці. Але потенціальні партнери повинні розуміти, що до справи потрібно підходити неформально: вони готові давати нам цікаву й корисну інформацію для наших читачів, ми – готові її публікувати. Сухі звіти мало кого зацікавлять. Що стосується робочих моментів, то зараз йде мова про те, що ми відмовимося від двох з 11 кабінетів, трішки заощадимо на комуналці, а тих кабінетів, що залишаться, нам буде достатньо для розвитку газети, як це рекомендовано експертами з роздержавлення, для розвитку паралельних напрямків бізнесу, які не суперечать Закону України та є дотичними до нашої основної діяльності», – поділився т.в.о. головного редактора ТОВ «Редакція газети «Одеські вісті» Іван Шевчук.

1 2

Повернутися назад