65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Трагічна сторінка історії

27-01-2016
a1

Сьогодні, в Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту, голова обласної ради Анатолій Урбанський разом із керівництвом облдержадміністрації і Одеської міської ради, представниками громадськості поклали вінки і квіти до пам’ятного знаку меморіалу «Дорога смерті» у Прохоровському сквері. Саме звідси восени 1941 р. – взимку 1942 р.  колони одеських євреїв вирушали до гетто і розстрільних ровів. .

– Масове знищення євреїв нацистами вважається одним із найкривавіших проявів геноциду ХХ сторіччя. У більш широкому сенсі це слово стало уособленням переслідування представників різних соціальних і етнічних груп, – зазначив у інтерв`ю регіональним ЗМІ Анатолій Урбанський. Він також нагадав, що саме 27 січня, як дата визволення одного з найбільших концентраційних таборів – Освенцима – стала підставою для щорічного відзначення Міжнародного дня пам`яті жертв Голокосту.

Історики досі дискутують про масштаби цього явища. За різними оцінками кількість таборів і гетто, створених нацистами для знищення «неповноцінних», складала від 7-ми до 42,5 тисяч.

Голокост – один із найважчих і вікопомних уроків нашого минулого. На його прикладі ми бачимо, до чого можуть призвести конфлікти на національному та ідеологічному підґрунті. Одещина, як і наша держава загалом,  здавна славиться як багатонаціональний, дружний, щирий і толерантний край. А події останніх років в Україні довели, що нескореність, гуманістичні та  загальнолюдські цінності українського народу ніколи не будуть принесені  на догоду чиїмсь нездоровим інтересам і амбіціям.

DSC_1301 DSC_1306 DSC_1283 DSC_1274

Трагічна сторінка історії
Трагічна сторінка історії

DSC_1336

Повернутися назад