65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Цьогоріч у навчаннях «Сі Бриз» беруть участь майже 30 країн світу

28-06-2021
F2CCD0B7-D3E6-40F7-B8F0-EE527FBF0C56

28 червня в Одесі відбулося урочисте відкриття військових навчань «Сі Бриз — 2021».

Минулого року через карантин навчання були обмежені і кораблі не заходили до портів України. Цьогоріч вони навпаки більш потужні, вперше в «Сі Бриз» беруть участь майже 30 країн з п’яти континентів.

«Дуже символічно, що навчання «Сі Бриз» розпочинаються в день 25-річчя прийняття Конституції України, — зауважив перший заступник голови Одеської обласної ради Олег Радковський, який за дорученням Григорія Діденка приєднався до урочистостей на честь відкриття. — Я сподіваюсь, що саме так, як Конституція захищає права громадян і демократію в нашій державі, морські навчання допоможуть на високому рівні підтримати боєздатність Військово-морських сил та захистити морські кордони нашої держави, підтримати мир і високий рівень безпеки в Чорноморському регіоні».

Командувач ВМС ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа в свою чергу зазначив, що навчання спрямовані на підтримку миру та стабільності в регіоні.

«Цього року у «Сі Бриз» беруть участь представники країн майже з усіх континентів.
Це знак того, що Україну підтримує весь цивілізований світ, — підкреслив контрадмірал. — Ці навчання є одним з основних інструментів, який наближає Військово-морські сили до стандартів НАТО».

«Сі Бриз — 2021» проходять у північно-західній частині Чорного моря, а також в Миколаївській, Херсонській та Одеській областях. У навчаннях беруть участь близько 3 тисяч військових, 30 кораблів, 30 повітряних суден, 18 команд спеціального призначення та водолазних команд.

Буде задіяно морську, берегову, повітряну та водолазну компоненти. Крім того, суттєво нарощено склад берегової компоненти, вона складатиме близько тисячі військовослужбовців з різних країн світу.

Повернутися назад