У сільгосппідприємствах Одещини завершуються жнива

22-08-2019
жнива

За даними Мінагрополітики, збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур в Україні проведена на площі 10,0 млн. га або 65% до прогнозу. Аграріями намолочено 38,9 млн. тонн зерна при середній врожайності 39,0 ц/га.

У сільгосппідприємствах Одеської області завершили жнива сільгосппідприємства Арцизького, Балтського, Березівського, Білгород-Дністровського, Біляївського, Болградського, Іванівського, Ізмаїльського, Кілійського, Кодимського, Лиманського, Любашівського, Миколаївського, Овідіопольського, Роздільнянського, Савранського, Саратського, Татарбунарського, Тарутинського, Ренійського, Великомихайлівського, Окнянського, Захарівського та Ширяївського районів.

Найвища врожайність ранніх зернових та зернобобових культур у господарствах Кодимського району 48,1 ц/га, Окнянського 42,9 ц/га та Савранського району 42,2 ц/га. Низька врожайність у господарствах Ренійського району – 15,9 ц/га, Ізмаїльського району – 18,5 ц/га, Кілійського та Болградського районів 20,8 ц/га, що пояснюється тривалою посушливою погодою в південній частині області. Зазначені райони завершили збирання врожаю. Наряду із збиранням ранніх зернових та зернобобових культур завершені жнива на посівах озимого ріпаку. Зазначена культура зібрана на 187,2 тис.га, урожайність ріпаку становить 18,3 ц/га.

«Наше господарство розташоване в Кодимському районі. Приблизно на 700 гектарах ми вирощуємо пшеницю, ячмінь, соняшник та кукурудзу. Не зважаючи на спекотне літо, цьогорічна посуха серйозно не вплинула на загальні показники врожаю в господарстві. Середня врожайність зернових становить – 5 тон з гектара (по зрівнянню з минулим роком – 5,2 т з гектару). Збір соняшника та кукурудзи ще триває. На полях залишилось приблизно 20 % соняшника та 30% кукурудзи. Посівну озимих пшениці та ячменю плануємо розпочати приблизно після 10 вересня», – розповів депутат обласної ради, директор сільськогосподарського господарства «Круїз», Сергій Лупашко.

8 жнива