65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

У студії телеканалу «Репортер»

09-06-2016
1

У студії телеканалу «Репортер» голова обласної ради Анатолій Урбанський прокоментував деякі важливі питання останньої сесії обласної ради:

Ведучий: Аккерманська фортеця – одне з головних питань сесії обласної ради. Прокоментуйте передачу Аккерманської фортеці на баланс Білгород-Дністровської міської ради.

Анатолій Урбанський: Хочу наголосити, що ще у лютому на сесії обласної ради депутати більшістю голосів підтримали передачу комунального підприємства “Фортеця”, яке займається управлінням Аккерманською фортецею, в управління Білгород-Дністровської міської ради. Адже сама Аккерманська фортеця – це пам’ятка архітектури національного значення. Сьогодні ми розглядаємо пропозиції щодо надання фортеці статусу історико-архітектурного заповідника.  Але посада директора КП «Фортеця»  нині вакантна. Кожна кандидатура ретельно розглядається, адже на цій посаді повинен бути перш за все професіонал своєї справи.

Ведучий: На сесії обласної ради більшістю голосів депутати передали деякі пам’ятки архітектури на баланс міської ради. Чому так?

Анатолій Урбанський: Наша позиція наступна: такі об’єкти як пам’ятник Дюку Де Ришельє потрібно передати місту, оскільки це культурне надбання міста. Далі місцева влада буде шукати кошти для реконструкції та реставрації цих об’єктів. В найближчому майбутньому ми побачимо доцільність цього кроку.

Ведучий: Питання державного архіву – куди він переїде та коли буде створено архівний комплекс?

Анатолій Урбанський: Доля архіву не вирішувалась понад тридцять років.  Будівля Бродської синагоги є історичною та  релігійною цінністю для єврейської громади та перебуває в аварійному стані. Нам з колегами по депутатському корпусу вдалося знайти рішення, яке максимально задовольнить керівництво архіву. Вже підготовлено проект реконструкції будівлі по вул. Пироговській, 29, до якої переїде архівна установа. Також хочу наголосити, що обласна рада буде всіляко підтримувати проект створення архівного комплексу.

1 Безымянный

Повернутися назад