65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

У відкритий спосіб

31-07-2015
aukcion

aukcionCьогодні в Одеській обласній раді відбувся аукціон з продажу комунального майна. Причому вперше за роки незалежності України регіональний парламент продавав майно у відкритий спосіб. За перебігом торгів з цікавістю стежили не лише їхні безпосередні учасники, а й представники засобів масової інформації.

Першим лотом стали приміщення занедбаної бази відпочинку на дунайському острові Лімба (Кілійський район) загальною площею 268 кв. м. Їх початкова вартість складала 430 тисяч гривень. За підсумками торгів  вони були продані за 523 тисячі.

Другим з молотка пішло недобудоване «свайне поле» нової арени за Одеським Палацом спорту. Учасник під №8 придбав його «під розбирання» (саме так згідно з законом слід продавати об’єкти незавершеного будівництва) за 1 мільйон 160 тисяч гривень.

Найбільш цікавим і затребуваним лотом виявився третій. Йдеться про приміщення дачі Маразлі на Французькому бульварі, 85 площею 1283 кв. м. На нього претендували чотири учасники. При стартовій ціні 14 мільйонів гривень об’єкт був придбаний учасником № 6 за 22,5 мільйона.

По завершенню торгів голова обласної ради Михайло Шмушкович привітав власників придбаного майна і дав коротку характеристику кожному з реалізованих об`єктів.

За його словами, база відпочинку на острові Лімба нині  фактично покинута, будівлі багато років не використовуються, тому знаходяться в аварійному стані, вкриті вологою і цвіллю. В той же час протягом останнього десятиліття на утримання бази щороку спрямовувалось чвертьмільйона гривень.

Що стосується колишньої дачі Маразлі, то останнім часом вона використовувалася лише для тимчасового проживання одного з колишніх голів облдержадміністрації. При цьому на утримання об’єкту з обласного бюджету щороку витрачалося півтора мільйони гривень. Гроші, за які було продано об’єкт –  22,5 мільйона – це найбільша сума, яку бодай-колись отримувала обласна рада від продажу майна.

Михайло Шмушкович розповів, що регіональний парламент має намір і надалі реалізовувати своє майно у відкритий спосіб:

– Об’єкти мають продаватися лише з аукціонів, бо в наш час дуже складно отримати реальну ринкову вартість. А оціночна, як правило,   не влаштовує нас або журналістів, – зазначив голова облради.

І повідомив, що наступний аукціон відбудеться 14 серпня 2015 року.

В ньому, як і сьогоднішньому, зможуть взяти участь всі бажаючі (обласна рада поінформувала про торги найбільші агентства нерухомості регіону).

Серед лотів на аукціоні буде виставлений знаменитий «масонський будинок» – будівля колишнього Російського технічного товариства, що на вул.Княжеській 1. Ця колись прекрасна споруда нині стрімко руйнується. Обласна рада вже не перший рік намагається її продати за стартовою ціною 1,6 мільйона гривень, та поки безрезультатно. Ще одним лотом стануть ангари у селі Олександрівка Комінтернівського району.

Також Михайло Шмушкович звернувся до журналістів з проханням активніше висвітлювати майбутні торги. За його словами, до участі в них планується залучити потенційних інвесторів з інших областей та закордону, щоб розширити коло учасників і збільшити надходження до обласного бюджету.

Повернутися назад