65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

В Одесі обговорили підготовку до головування України в Європейській стратегії для Дунайського регіону

09-07-2021
5BEF1AB5-B84E-47C3-A2D0-272B8DCBFB23

З листопада 2021 року по листопад 2022-го Україна вперше головуватиме у Європейській стратегії для Дунайського регіону. Це макрорегіональна ініціатива Євросоюзу, до реалізації якої залучені 14 країн Дунайського басейну.

Підготовку до головування обговорили 9 липня під час спеціального круглого столу в Одесі за участю представників Міністерства розвитку громад і територій та Національного інституту стратегічних досліджень. У засіданні брали участь перший заступник голови обласної ради Олег Радковський, заступник голови Олександр Урбанський, депутати обласної ради, а також керівництво облдержадміністрації.

«Країна, яка не є членом Євросоюзу, вперше отримала право на головування у одній з макростратегій ЄС. Для нас це величезна відповідальність і виклик, — підкреслив заступник міністра розвитку громад і територій з питань європейської інтеграції Ігор Корховий. — Впевнений, що це стане поштовхом для поглиблення нашої макрорегіональної інтеграції в Європейський Союз».

Учасники зустрічі підкреслювали необхідність більш тісного співробітництва Одеської області з країнами Дунайського регіону, зокрема розбудови транспортної інфраструктури.

Олександр Урбанський під час обговорення звернув увагу на необхідність підготувати громади Одеської області до співпраці з міжнародними грантовими організаціями, а також нагадав, що цього року спільними зусиллями обласної ради та облдержадміністрації розпочалася робота для відновлення систем зрошення. В рамках співфінансування з держбюджету виділяються близько 100 мільйонів гривень.

Зазначимо, що голова обласної ради Григорій Діденко займається проблемою відновлення систем зрошення в регіоні з початку каденції. На сесії 18 червня депутати підтримали внесення змін до програми «Аграрна Одещина», які передбачають перерозподіл 6,5 млн грн на проєктну документацію для відновлення державних меліоративних систем в регіоні.

Повернутися назад