65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

В Одесі відбулося виїзне засідання Комітету з питань антикорупційної політики

17-09-2021
BD8B988F-A951-4466-BB88-EFD07E2832F3

Члени Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики провели виїзне засідання в Одесі 17 вересня.

Ключова тема — стан запобігання і протидії корупції у публічній і приватній сферах суспільних відносин в Одеській області.

На порядку денному — створення працівниками Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків і ряду тренажерних центрів в Одесі штучних перешкод для переатестації моряків; незаконне будівництво в акваторії Ізмаїльського морського порту; інформація щодо можливих зловживань посадових осіб ДП «Одеський морський торговельний порт» під час здійснення діяльності «Євротерминал»; запобігання корупції у сфері здійснення вагового контролю вантажних перевезень; незаконне знесення об’єктів культурної спадщини в центрі Одеси.

«Перелік питань формувався з урахуванням звернень щодо можливої корупції та зловживань, які отримують народні депутати», — зауважила, відкриваючи засідання, голова комітету Анастасія Радіна.

Особлива увага була приділена питанню отримання документів для моряків. Заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков, розказав, що, згідно з прийнятим наприкінці червня законопроєктом №3944, строк дії документів моряків подовжено, але це лише початок роботи. 

«Документи подовжено до 1 липня наступного року, щоб моряки мали змогу піти у рейси за довгостроковими контрактами. Але це тимчасове рішення. Повноцінне рішення має бути у вигляді запуску нової системи не тільки подовження, а й перекваліфікації та отримання перших дипломів», — пояснив він. 

«Сьогодні підіймалися дуже важливі та актуальні для нашої області питання. Це, зокрема, можливі факти корупції при проведенні переатестації моряків, — прокоментував присутній на засіданні голова Одеської обласної ради Григорій Діденко. — Ми маємо разом витіснити корупційну складову зі сфер, які зараз формують, мають найбільший вплив на якість життя в Одеській області».

 

Повернутися назад