Відбулося засідання постійної комісії з питань екології

18-04-2016
HAK_0769

Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, природокористування, запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків, яку очолює  Валентин Волканов.

Порядок денний був насичений. Депутати працювали динамічно та конструктивно. Так, члени комісії розглянули проект внесення змін до рішення обласної ради «Про затвердження Комплексної програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в Одеській області на 2014-2019 роки» та одностайно підтримали його. Зокрема, мова йде про можливість одержання  додаткових коштів із державного бюджету на здійснення програмних заходів щодо  вивезення з території області заборонених чи непридатних для подальшого використання хімічних засобів захисту рослин та на збереження біологічного і ландшафтного різноманіття, розвиток природно-заповідного фонду та екомережі.

Далі на розгляді – звернення Кодимської районної ради щодо можливості фінансування будівництва очисних споруд в смт Слобідка. Вирішення даного питання є невідкладним, адже наявні очисні споруди не працюють, внаслідок чого відбувається забруднення не лише території селища, а й значної території Котовського району (пасовища, ставки).  Депутати підтримали звернення – відповідні роботи можливо профінансувати за рахунок обласного фонду навколишнього природного середовища.

Також народні обранці розглянули лист голови Арцизької міської ради щодо необхідності капітального ремонту напірної магістральної каналізаційної мережі колишнього військового містечка Арциз-2.  Стан даної каналізаційної мережі створює екологічну загрозу навколишньому середовищу, оскільки нечистоти можуть потрапити на прилеглі поля. Визначаючи цю проблему значущою з точки зору екологічної небезпеки, а також такою, що потребує глибшого вивчення, депутати визнали за доцільне залучити до її вирішення комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації.

Також члени комісії відпрацювали звернення декількох приватних підприємств області щодо збільшення ліміту забору води для зрошення сільськогосподарських угідь, ради директорів баз відпочинку рекреаційних зон Катранка і Рассейка щодо сталого водозабезпечення курортних територій Катранка, Рассейка, сіл Лиман та Приморське Татарбунарського району та інше.

Решта питань порядку денного – планові, що входять до сфери роботи постійної комісії та знаходяться на її контролі.

HAK_0769